Menu

Denver (CO) loty - Tanie loty do Denver (CO)

Pokaż filtry

Denver (CO)

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-6 (lato), UTC-7 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Niedoszły gospodarz Olimpiady

  W 1970 roku Denver zostało wybrane gospodarzem Igrzysk Olimpijskich. Dwa lata później miasto zrezygnowało, ponieważ uznano, że impreza jest zbyt droga, a zawody przeniesiono do Innsbrucka.

 • Cinco de Mayo

  Święto to upamiętnia wygraną Meksyku nad Francją w bitwie pod Pueblą w 1852 roku. W USA obchodzone jest w wielu miastach, także w Denver. 5 maja to świetnie wydarzenia kulturalne i genialne jedzenie!

 • Festiwal malowania kredą

  Wiosną odbywa się tu Chalk Art Festival, podczas którego ponad 200 artystów zjeżdża się w okolicę Larmier Square, by ozdobić chodniki za pomocą kredy – śpiesz się, dzieła znikną przy pierwszym deszczu!

Co warto zobaczyć w Denver?

Denver – stolica amerykańskiego stanu Kolorado. Gdy powstała w połowie dziewiętnastego wieku, była centrum wydobycia srebra i złota. Dziś, wciąż będąc ważnym ośrodkiem przemysłowym, rozwija także swoje inne oblicza. Odbywa się tu mnóstwo wydarzeń kulturalnych, są piękne parki, otwierają się lokalne browary. Przede wszystkim jednak to świetna baza wypadowa do poznania fenomenalnych Gór Skalistych.

Centrum miasta jest czyste i schludne. Jego zwiedzanie warto zacząć od obejrzenia budynku Kapitolu, otoczonego pięknym parkiem. Od poniedziałku do piątku możesz obejrzeć go za darmo. Idąc dalej, zobaczysz nowoczesne, szklane budynki, jednak nie tak przytłaczające, jak w innych miastach USA, ponieważ nie są aż tak wysokie. 

Nie brakuje tu miejsc, w których życie rozpoczyna się dopiero wieczorem, znajdują się one głównie w dwóch okolicach. Pierwsza z nich to elegancka Larimer Square, z wiktoriańskimi zabudowaniami, będąca również centrum zakupowym miasta. Druga to Colfax Avenue, gdzie zabawa w klubach wydaje się nie kończyć. W której z nich spędzisz wieczór?

W Denver, oprócz bogatego życia nocnego, znajdziesz także wiele świetnych restauracji. Niezwykłą popularnością cieszy się na przykład Root Down przy 1600 West 33rd Avenue, w której skosztujesz dań inspirowanych wieloma regionami świata. Na sushi koniecznie wybierz się do Sushi Den przy 1487 S Pearl Street. Jeśli natomiast jesteś entuzjastą kuchni włoskiej, powinieneś wybrać się do Marco's Coal Fired przy 2129 Larimer Street, aby skosztować fantastycznej pizzy.

Denver jest miastem nowoczesnym, nie przestaje jednak kojarzyć się z Dzikim Zachodem, znajdziesz tu wiele sklepów, w których zaopatrzysz się w prawdziwy strój kowboja.  Westernowy klimat poczujesz najlepiej, gdy wybierzesz się we, wspomniane wcześniej, Góry Skaliste. Nawet w najbardziej gorącym okresie sezonu wakacyjnego znajdziesz tu spokojne miejsca, rozkładając obóz przy jeziorze lub podziwiając fantastyczne widoki ze szczytów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Denver (CO) znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Denver (CO) mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Denver (CO) mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Denver (CO)?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Denver (CO) obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Denver (CO)

Popularne linie latające do Denver (CO)

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Denver (CO)

Znajdź nocleg w Denver (CO)