Menu

Burajda loty - Tanie loty do Burajdy

Pokaż filtry

Burajda

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rial saudyjski (SAR)

 • Nie zapomnij o daktylach

  Daktyle można kupić na targu zwłaszcza w  sierpniu i wrześniu, czyli podczas zbiorów. W mieście odbywa się wtedy niesamowity doroczny festiwal daktyli.

 • Chwila relaksu

  W mieście znajduje się piękny park, który oferuje odwiedzającym wiele atrakcji, takich jak baseny, fontanny, wodospady, kawiarnie, plac zabaw dla dzieci i boisko do koszykówki.

 • Wielbłądzi targ

  Codziennie od 6 rano w pobliżu Buraidah odbywa się targ wielbłądów. Wizyta w tym miejscu jest doskonałym sposobem na poznanie kultury arabskiej.

Co warto zobaczyć w Buraidah?

Leżące w samym sercu Półwyspu Arabskiego Buraidah jest jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miast Arabii Saudyjskiej. Turystów ta nowoczesna stolica regionu Al-Qassim w środkowej części królestwa przyciąga swoją orientalną kulturą oraz cenionymi na całym świecie wybornymi daktylami.

Pod koniec XVI wieku Rashid Al Duraiby z dynastii Al Abu Olayan założył miasto Buraidah, które zostało stolicą emiratu o tej samej nazwie. Buraidah wraz z mniejszą osadą Unayzah przez długi czas kontrolowały eksport arabskich koni, były też kluczowym punktem na szlaku karawan w całej Arabii. W 1907 roku prowincja została włączona do Królestwa Arabii Saudyjskiej. Dzisiaj region słynie z upraw owoców, głównie daktyli, pomarańczy i cytryn oraz jest jednym z największych producentów zbóż w państwie.

Zwiedzanie warto zacząć w muzeum Buraidah, gdzie znajduje się wspaniała kolekcja historycznych artefaktów, wśród których znajdziesz eksponaty należące do Ibn Sauda – założyciela Królestwa Arabii Saudyjskiej. Must see jest też Hasat Antarah, gdzie na samotnej skale tysiące lat temu wyryto inskrypcje i płaskorzeźby, a także Al-Sibaq, gdzie można spacerować wśród palmowych gajów, z których pozyskuje się doskonałe daktyle i inne owoce. Co ciekawe, można je na miejscu kupić od lokalnych rolników. Saudyjskie rzemieślnicze perełki sprzedawane są na miejscowym suku. Panoramę miasta najlepiej podziwia się z imponującej trzypiętrowej wieży ciśnień, stanowiącej jedną z ważniejszych atrakcji Buraidah. W lecie służy ona jako wodny rezerwuar podczas wodnych festiwali, które są atrakcją zwłaszcza dla rodzin.

Co warto tu zjeść? Kuchnia w Arabii Saudyjskiej jest bardzo zróżnicowana. W prowincji Al-Qassim koniecznie spróbuj potrawy matazeez, czyli gulaszu z jagnięciny z dodatkiem warzyw i krążków z ciasta makaronowego. Skosztuj specjalnych chlebków marqouq, przyrządzanych z mąki pełnoziarnistej, które je się z przyprawionym mięsem, dynią i masłem. Qursan z kolei to duży płaski okrągły chleb o średnicy około 50 cm podawany z mięsem i warzywami. Gdzie zjeść? Polecamy restauracje Al Nakheel oraz Seeneez.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Burajdy znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Burajdy mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Burajdy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Burajdy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Burajdy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Burajdzie

Popularne linie latające do Burajdy

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Burajdzie

Znajdź nocleg w Burajdzie