Menu

Munster loty - Tanie loty do Munster

Pokaż filtry

Munster

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Dla miłośników sztuki

  W samym sercu Münster założono Muzeum Sztuki Pabla Picasso. Jest to jedyna galeria z pracami artysty w Niemczech,  w swoich zbiorach ma ich ponad osiemset. Znajduje się przy Picassoplatz 1.

 • Trochę historii

  W Münster miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń w historii Europy. To tutaj w 1648 roku podpisano Pokój Westfalski, który zakończył wojnę trzydziestoletnią, toczoną między protestantami a katolikami.

 • Rekordowe liczby

  Münster to także wiele rekordów pod względem liczebności istniejących tu budynków czy środków transportu. Zobaczysz tu 90 kościołów, 900 barów i restauracji, a także ponad pół miliona rowerów!

Co warto zobaczyć w Münster?

Münster to miasto znajdujące się w północnej części kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia, zlokalizowanego w zachodniej części Niemiec. Jego historia sięga ósmego wieku, kiedy został założony przez Karola Wielkiego jako osada przyklasztorna.

Münster jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w całej Westfalii, a ze względu na jego położenie, bardzo duża część turystów pochodzi z Holandii. Jest miastem o wielu obliczach, łącząc w sobie dumę z wyjątkowo długiej, bo ponad tysiącletniej, tradycji z otwartością na młodych ludzi, a wraz z nimi na nowoczesność i chęć podążania z duchem czasu.

W jednym z rankingów, dotyczących tego, w jakich częściach Niemiec żyje się najlepiej, Münster uplasowało się na drugim miejscu, daleko w tyle zostawiając między innymi Berlin. Tak wysoką pozycję miasto zawdzięcza temu, że nie ma w nim siedzib ogromnych przedsiębiorstw, są za to przepiękne budowle – kościoły i domy, a każdy z nich ma do opowiedzenia własną, piękną historię. Szczególnie urokliwa jest stara część miasta, między innymi plac Prinzipalmarkt, znajduje się tam ratusz, górujący ponad kilkudziesięcioma kamieniczkami. Jest tu także znane dawne muzeum wina Stadtweinhaus, z niezwykłymi arkadami.

Szczególnie w okresie letnim, choć nie tylko wtedy, warto wybrać się do miejskiego portu. To w tym miejscu życie nocne tętni najmocniej. W starych i nowych, dopasowanych do nich, zabudowaniach stworzono strefę, w której w doskonały sposób miesza się kultura, sztuka i gastronomia. Możesz zatem zjeść tu świetną kolację, wybrać się do klubu lub do galerii sztuki współczesnej.

Münster to także stolica rowerowa Niemiec. Nazywana jest w ten sposób, ponieważ stworzono tu sieć ścieżek rowerowych, przygotowano mnóstwo udogodnień dla cyklistów, takich jak punkty naprawd i liczne miejsca parkingowe, a także znajduje się tu wiele wypożyczalni. Szczególnie ciekawe są Promenaden, trasy szybszego ruchu dla rowerzystów i pieszych, poprowadzone między innymi wokół starego miasta, pozwalające dostać się do najważniejszych punktów o wiele łatwiej, niż drogą samochodową.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Munster znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Munster, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Munster mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Munster?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Munster obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Munster

Popularne linie latające do Munster

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Munster

Znajdź nocleg w Munster