Menu

Figari loty - Tanie loty do Figari

Pokaż filtry

Figari

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Forteca Bonifacio

  20 km na południe od Figari, na wybrzeżu, znajduje się forteca, którą można zwiedzać. Przespaceruj się starymi uliczkami w stronę malowniczej latarni morskiej.

 • Porto Vecchio

  Starówka i maleńki port urzekają każdego, kto tu zajrzy. Tutejsze restauracje serwują doskonałe obiady i kolacje przygotowywane wyłącznie z lokalnych produktów.

 • Chodź na plażę

  W pobliżu Figari znajduje się kilka malowniczych publicznych plaż. Na wschodzie chętnie odwiedzane przez turystów Santa Giulia i Palombaggia, na południu spokojniejsze zatoczki.

Co warto zobaczyć w Figari?

Niewielkie miasteczko na południowym wybrzeżu francuskiej Korsyki. Składa się z małych osiedli domów rozproszonych po całym terenie gminy. Żyje tu ok. 1,5 tys. mieszkańców. Życie miasteczka koncentruje się wokół ulicy Tivarello, gdzie znajdują się ratusz, kościół, winnica, apteka i kilka sklepów oraz barów i restauracji. Spokojna, francuska wioska położona w malowniczym otoczeniu gór i morza przyciąga turystów szukających wyciszenia i wspaniałych widoków.

Pierwsze ślady osadnictwa na tym terenie pochodzą już z ok. 3000 lat p.n.e. Miasteczko rozwinęło się w starożytności, głównie dzięki budowie dróg, co znacznie ułatwiło transport z winnic do portu. Jednak postęp cywilizacyjny okazał się zgubą dla Figari. Wypłycanie rzek i zamulanie portów sprawiły, że już u schyłku starożytności Figari stało się ponownie odcięte od handlu drogą morską.

Spacerując po miasteczku podziwiać możesz urokliwą architekturę - francuskie domy z kamienia. Najstarszy zabytek w gminie to romańska kapliczka poświęcona San Quilico. Pokrytą łupkowym dachem kaplicę wybudowano w XII wieku. Jest maleńka - mierzy zaledwie 7,5 m długości oraz 3 m szerokości. Składa się z jednej nazwy i absydy.

Skoro interesujesz się Figari, na pewno jesteś również miłośnikiem wina. Nie zawiedziesz się. Tutejsza winnica jest jedną z najstarszych na wyspie. Produkowane tu wina cieszą się dużym powodzeniem. Jeśli szukasz prezentu dla bliskich lub pamiątki z tego uroczego zakątka świata, polecamy butelkę Clos de Sarcone, Domaine de Tanella czy The Clos Canarelli.

Jeśli dopiero planujesz wyjazd, koniecznie zajrzyj tu w sierpniu. Na całej wyspie, również w Figari, organizowany jest festiwal wsi, podczas którego skosztujesz tradycyjnych wyrobów z Korsyki i będziesz bawić się z miejscowymi. 10 sierpnia, w dzień Świętego Wawrzyńca, zajrzyj do Naseu, gdzie pasterze wyprowadzali zwierzęta. Z wyżyny położonej ok. 600 m n.p.m. roztacza się wspaniały widok na góry i morze.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Figari w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Figari, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Figari mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Figari?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Figari obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Figari

Popularne linie latające do Figari

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Figari

Znajdź nocleg w Figari