Menu

George loty - Tanie loty do George

George

Loty do George

Na samym południu Afryki, pomiędzy Kapsztadem a Port Elisabeth leży malowniczo położone George. Chociaż dzisiaj jest stosunkowo niewielkim ośrodkiem, nosi wspaniałe ślady swojej przeszłości, przenikają się tu dawne wpływy holenderskie i kolorowa afrykańska teraźniejszość. Z perspektywy Polski to niemal koniec świata, ale dzięki lotom do George, staje się ono znacznie bliższe.

George, miasto drwali

Chociaż południowoafrykańskie George jest średniej wielkości miastem (ok. 150 tys. mieszkańców), posiada niezwykle bogatą przeszłość, o której dziś świadczą nie tylko zabytki, ale także mieszkańcy. To w większości Koloredzi, czyli potomkowie ludów Khosain, Malajów oraz holenderskich i flamandzkich osadników – Burów. Posługują się na co dzień językiem afrikaans, powstałym z holenderskiego, portugalskiego, malajskiego oraz dialektów ludów hotentockich. Sam język jest tu więc pamiątką po burzliwej historii i doskonale wpisuje się w klimat tego miejsca, które nie daje się wtłoczyć w żadne ramy.

Miasto powstało jako odpowiedź na potrzeby Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, miało dostarczać jej drewno i wyroby drewniane. Jednak dopiero podczas brytyjskiej okupacji zostało utworzone tu osobne miasto, a produkowane w nim rzemieślniczo meble są jednym z jego znaków rozpoznawczych. Dzisiaj George to miasto chętnie odwiedzane przez turystów, z dobrą bazą hotelową i połączeniami z resztą kraju.

Dlaczego George?

Wybierając się do RPA, podróżni najczęściej myślą o lotach do Johannesburga czy Kapsztadu. Jednak loty do George to również doskonała opcja dla wszystkich, którzy chcieliby poznać RPA nieco poza utartymi szlakami turystycznymi. Podróż do RPA z Europy to długa wyprawa, dlatego najlepiej zostać tu na dłużej i zobaczyć jak najwięcej, bez pośpiechu i pobieżnego zwiedzania.

Można też zdecydować się na krótszy pobyt, niekoniecznie w stolicy i jej okolicach. Jeśli zależy Wam głównie na południowoafrykańskiej przyrodzie, wybór George będzie bardzo praktyczny. W jego okolicy znajduje się park narodowi i kilkanaście rezerwatów przyrody, w dodatku samo miasto położone jest bardzo blisko malowniczego wybrzeża, na którym przy odrobinie szczęścia, można zobaczyć wyskakujący z wody ogon wieloryba.

Żeby obcować z tutejszą przyrodą, nie trzeba wcale wyjeżdżać z miasta! Znajduje się w nim bowiem fantastyczny ogród botaniczny Garden Route u podnóża gór Outeniqua, w którym na 19 hektarach zobaczyć można południowoafrykańską roślinność, w posegregowanych tematycznie działach.

Wolicie nieco luksusu? George to miasto doskonałych pól golfowych (w tym słynnego Fancourt Country Club Golf Estate) i wielu eleganckich hoteli. W samym mieście nie można odpuścić sobie zobaczenia The Slave Tree, starego dębu posadzonego przez Anglików, a także Biblioteki Króla Edwarda VII. Do niedawna działała tu ostatnia w Afryce pasażerska kolej parowa, Outeniqua. Dzisiaj można wciąż wybrać się na przejażdżkę jej trasą prowadzącą wybrzeżem z George do Knysna – najlepiej zakończyć ją w Outeniqua Transport Museum.

Ile kosztuje lot do Afryki?

W dobie tanich linii lotniczych, kiedy na drugi koniec Europy możemy polecieć za niewielką sumę, koszty lotów do George czy innych miast afrykańskich, mogą wydawać się spore. Jednak wcale tak nie jest! Należy pamiętać, że musimy pokonać niemal całą kulę ziemską, by z lotniska Okęcie w Warszawie postawić stopę na płycie lotniska w RPA.

Ceny lotów z Warszawy do George są dość mocno zróżnicowane, ale oscylują w granicach 3-4 tys zł za bilet w jedną stronę. Nie jest to więc zbyt wygórowana cena, jeśli bierze się pod uwagę odległość do przebycia, wyżywienie, bagaż rejestrowany oraz wszelkie udogodnienia, które zapewniają duże, tradycyjne linie lotnicze.

Wszystko zależy jednak od terminu i linii lotniczych. Można znaleźć bilety nawet poniżej podanych kwot. Najlepiej w tym celu korzystać z wyszukiwarek lotów i poszukać najlepszych dla siebie opcji – jednym zależy przede wszystkim na niskich cenach, innym z kolei na jak najkrótszej podróży.

Czas lotu i linie lotnicze

Czas lotu to osobna kwestia. 20 godzin to minimum, jakie spędzimy w samolotach i na lotniskach – do George leci się bowiem z min. dwiema przesiadkami. Druga ma miejsce zazwyczaj w Kapsztadzie albo Johannesburgu, pierwsza zaś zależy od wybranego przewoźnika. Lecąc z Lufthansą zatrzymamy się na chwilę we Frankfurcie, z Emirates w Dubaju, a ze Swiss w Zurychu.

Jeśli czas na przesiadkę jest w miarę krótki – czyli 2-3 godziny, dolecimy do George w ok. 21 godzin. Lot do Frankfurtu ze stolicy Polski wynosi niewiele ponad 2 godziny, lot z miast europejskich do RPA to ok. 10-12 godzin. Już na miejscu czekać nas może 3-godzinny lot z Kapsztadu, lub 2-godzinny lot z Johannesburga.

Loty na miejscu obsługują South African Airways, jedna z największych linii lotniczych na kontynencie afrykańskim, ciesząca się dobrymi opiniami.

O czym pamiętać?

RPA leży na półkuli południowej, więc planując wakacje w tym rejonie świata należy brać pod uwagę „odwrócone” pory roku. Jeśli chcecie upalnego lata, nie znajdziecie go tutaj w lipcu, kiedy temperatury w George oscylują wokół 20 stopni. W ogóle upalnego lata ciężko tu szukać – podczas europejskiej zimy można liczyć na 25 stopni w ciągu dnia. Opady są równomiernie rozłożone w ciągu całego roku – najmniej jednak pada w czerwcu i lipcu.

Polacy nie potrzebują wcześniejszych wiz do RPA, wbijane są one bezpłatnie do paszportów dopiero na miejscu i pozwalają zostać w kraju 30 dni. W paszporcie należy posiadać puste dwie ostatnie strony. Nie ma żadnych wymaganych szczepień – chyba, że lecimy do RPA z kraju, w którym występuje żółta febra. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego.

Nieco skomplikowane są formalności dotyczące lotu z dzieckiem. Konieczny jest akt urodzenia dziecka przetłumaczony na język angielski, a jeśli leci tylko jeden rodzic, wymagana jest poświadczona notarialnie zgoda drugiego (także przetłumaczona na angielski).

W RPA należy unikać samotnego chodzenia po zmroku, poruszania się po zmroku po drogach i zatrzymywania się na nich. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca ostrożność podczas podróży w ten rejon świata. Najlepiej przez cały czas wyjazdu poruszać się w grupach.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do George w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do George, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do George mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do George?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do George obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w George

Popularne linie latające do George

Klimatu, który możesz zakosztować tylko i wyłącznie kupując bilety lotnicze do George, nie znajdziesz nigdzie indziej. Jest on całkiem inny od tego, który panuje nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Miasto George leży na południowej półkuli kuli ziemskiej, tuż nad Oceanem Indyjskim. Kto nie zaznał jeszcze afrykańskiego słońca, powinien koniecznie chociaż raz w życiu rozważyć loty do George. Na początku można odczuwać niewielki dyskomfort z powodu dużej odległości i podróży w nieznane tereny. Ale kiedy raz zobaczy się piękne afrykańskie miasto, każdy zrozumie, że podróż do Afryki jest wart każdych pieniędzy. Nie muszą to wcale być duże pieniądze. Tak naprawdę każdy wyjazd można zorganizować „po najmniejszej linii oporu”, wybierając jak najtańszy nocleg oraz najbardziej korzystne oferty przewoźników lotniczych. Tanie loty do George to nie rzadkość, więc warto się nimi zainteresować.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w George

Znajdź nocleg w George