Menu

Groningen loty - Tanie loty do Groningen

Pokaż filtry

Groningen

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, fryzyjski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Na rower!

  W 200-tysięcznym Groningen jest aż 300 tys. rowerów. Jeżeli chcesz poczuć się jak Holender, wypożycz żółto-niebieski rower miejski.

 • Zakupy na rynku

  Trzy razy w tygodniu na Grote Markt oraz Vismarkt (Rynek Rybny) odbywa się targowisko. Wybierz się tam koniecznie i skosztuj lokalnych specjałów, np. solonego śledzia z cebulką.

 • Nad morze

  Z Groningen warto udać się nad płytkie Morze Wattowe. Holendrzy lubią spacerować po jego dnie w czasie odpływu. Możesz również udać się w rejs 130-letnim statkiem Willem Jacob.

Co warto zobaczyć w Groningen?

W liczącym ok. 200 tys. mieszkańców Groningen niemal jedną czwartą stanowią studenci, a średnia wieku wynosi tu tylko 36 lat! To studenckie miasto nigdy nie śpi, gdyż większość barów czynnych jest 24 godziny na dobę. Co warto tu zobaczyć i jak spędzić czas? 

Zwiedzanie warto rozpocząć od zamkniętego dla ruchu samochodowego głównego placu Grote Markt, przy którym mieści się zabytkowy kościół Martinitoren z wieżą, z której można zobaczyć panoramę okolicy. Miłośnicy historii powinni udać się także do gotyckich kościołów św. Marcina, św. Józefa oraz Aa-kerk, w którym odbywają się imprezy kulturalne. Wielbiciele nowoczesnej architektury i sztuki nie pożałują wizyty w Groninger Museum, które zostało zaprojektowane przez Alessandro Mendiniego. To niezwykle klimatyczne miasto o niskiej, ceglanej zabudowie i klimatycznych uliczkach najlepiej podziwiać na rowerze lub… z pokładu statku. Godzinne rejsy po głównym kanale miasta rozpoczynają się naprzeciwko przystani przy muzeum.

Jeżeli chcesz poimprezować, wybierz się na Vismarkt, Poelestraat lub Peperstraat, gdzie skupionych jest najwięcej barów i klubów. Przy Grote Markt 36-39 znajduje się natomiast największy pub w Europie, tj. Drie Gezusters, czyli Trzy Siostry. Skupia on ponad 20 różnych miejsc imprezowych! Koniecznie zapytaj o lokalne piwo Bax. Jak na Holandię przystało, w mieście działa ok. 30 coffeshopów, a także… ulica czerwonych latarni przy Nieuwstad. Po imprezie w ciągu dnia warto odpocząć w cieniu drzew w parku Noorderplantsoen, które jest ulubionym miejscem spotkań mieszkańców w każdym wieku.

Gdy zgłodniejesz, skuś się street food. Popularne są tu m.in. naleśniki, które możesz skosztować np. w uznawanym za najlepszy w mieście lokalu Pannenkoekschip czy też… na łodzi w Pancake boat. Na straganach przy Grote Markt skuś się na gorące wafle przekładane karmelem (stroopwafel), a także bułki ze śledziami, makrelami i krewetkami oraz belgijskie frytki, które są tu uwielbiane. W centrum znajdziesz również wiele naprawdę smacznych knajpek serwujących dania z całego świata, np. azjatyckie. Gdzie się wybrać? Polecamy lokale Pigalle, Weeva oraz Bistro 't Gerecht. Nie zapomnij też spróbować holenderskich serów edam oraz gouda.

Przydatne informacje o lotniskach w Groningen

Popularne linie latające do Groningen

Do Holandii można lecieć w różnych celach. Loty do Groningen zachęcają wielu pasażerów: urlopowiczów, podróżników, biznesmenów czy krewnych mieszkańców. Wyjazd do Holandii może wiązać się też z długoterminowymi planami. Zdarzają się osoby, które szukają dla siebie lepszej przyszłości w Holandii. Decydują się na bilety lotnicze do Groningen w nadziei, że pobyt w innym kraju otworzy przed nimi lepsze perspektywy zarobkowe i mieszkaniowe. Trudno się dziwić, bo zarobki Holendrów w przeliczeniu na polskie złotówki prezentują się bardzo okazale. Niektórzy mogą się dziwić, że wyjazd na stałe do Holandii można wiązać ze skorzystaniem z oferty lotniczej. Naturalnym mogłoby się wydawać, że podróż samochodem byłaby lepsza, biorąc pod uwagę wygodę poruszania się na miejscu. Tanie loty do Groningen to jednak przede wszystkim oferta dla tych, którzy nie mają samochodu i chcą zacząć życie od nowa.

Tablica lotów: Groningen

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Groningen

Znajdź nocleg w Groningen