Menu

Grozny loty - Tanie loty do Groznego

Pokaż filtry

Grozny

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Nowy symbol miasta

  W 2008 roku oddano do użytku jeden z największych meczetów w Europie, czyli meczet Achmada Kadyrowa („Serce Czeczenii”). Obok znajduje się piękny park z fontannami.

 • Dla fanów adrenaliny

  Nad jeziorem Kezenoj-Am znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych zip-line w Europie. Odważni mogą poszybować przypięci do stalowej liny nad taflą wody.

 • Miasto umarłych

  Coy-Pede to średniowieczna nekropolia w górach w okręgu Itum-Kale. Przez magazyn „Forbes” uznana została za jeden z najtrudniej dostępnych zabytków w Rosji.

Co warto zobaczyć w Groznym?

Nazwane jeszcze w 2003 roku przez delegatów ONZ najbardziej zniszczonym miastem świata Grozne odradza się po trwającej wiele lat wojnie. Dziś co roku zaczyna przyciągać coraz większą liczbę turystów nowoczesną architekturą, gościnnością mieszkańców, wspaniałą przyrodą oraz doskonałą kuchnią.

Grozny lub inaczej Dżochar-Gala jest miastem w Rosji, a zarazem stolicą jej autonomicznej republiki, czyli Czeczenii. W latach 90., podczas wojen czeczeńsko-rosyjskich, mających na celu włączenie Czeczenii do Federacji Rosyjskiej, został znacznie zniszczone. Współcześnie, dzięki rosyjskim dotacjom, jest rekonstruowane i zmienia swoje oblicze, stając się nowoczesnym ośrodkiem miejskim. Wśród jego głównych atrakcji wymienić trzeba z pewnością odnowioną w 2005 roku najważniejszą arterię miasta, czyli Prospekt Putina (dawniej Propekt Pobiedy), a także nowoczesny kompleks biznesowo-mieszkalny nazywany Grozny City.

Wielbiciele historii powinni udać się za miasto, np. do kamiennej osady Hoj w rejonie wedenskim, w której zachowały się ruiny kamiennych domów budowanych bez użycia zaprawy, a także do wioski Uszkałoj, gdzie zobaczyć można kamienne baszty Wajnachów z XII wieku. Must see dla miłośników przyrody to natomiast Kiezienoj-Am, czyli największe i najgłębsze jezioro Kaukazu Północnego położone na wysokości 1870 m n.p.m., a także jeden z najbardziej malowniczych kaukaskich wąwozów, tj. Argan. 

Jakich dań skosztować podczas pobytu w Groznym? Ze względu na położenie w górach i trudność z dostępem do świeżych owoców oraz warzyw tradycyjna kuchnia czeczeńska opiera się głównie na potrawach mącznych, mięsnych oraz serach. Wśród narodowych przysmaków króluje żiżig galnasz, czyli kluski z mięsem w bulionie czosnkowym. Inne lokalne przysmaki to: siskał czurek (placki z mąki kukurydzianej), żiżig-czorpa (mięso z pomidorami i ziemniakami), czepałgasz (bliny). Gdzie zjeść? Warto poszukać barów, w których stołują się mieszkańcy Groznego lub wybrać jedną z restauracji, w której można zamówić czeczeńskie przysmaki, np. Nokhchiyn Kherch, Lesnaya Polyana i Cafe Maidan.

 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Groznego w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Groznego, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Groznego mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Groznego?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Groznego obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Groznym

Popularne linie latające do Groznego

Choć nazwa miejscowości może nie zachęcać, loty do Groznego mogą okazać się niezwykłą okazją, aby poznać rosyjską kulturę. Miejscowość ta leży w Czeczeni. Ponieważ odległość między Czeczenią a Polską jest ogromna, jedynym sposobem, aby się tam dostać, są podróże lotnicze. Na szczęście ludzie coraz chętniej podróżują samolotami, a dzięki temu pokonują bariery, które jeszcze do niedawna nie pozwalały na swobodne podróżowanie. Pobyt w Rosji wcale nie musi trwać długo. Tanie loty do Groznego mogą wykorzystać nawet ci, którzy chcą po prostu na kilka dni oderwać się od codziennego życia i odpocząć w miejscu, gdzie ludzie żyją wolniej. Warto zainteresować się ofertą tanich lotów i sprawdzić, gdzie w danym terminie można polecieć za najmniejsze pieniądze. Czasem można trafić na prawdziwe perełki i wydać mniej na bilety lotnicze do Groznego niż wydalibyśmy na bilet kolejowy nad polskie morze.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Groznym

Znajdź nocleg w Groznym