Menu

Harare loty - Tanie loty do Harare

Pokaż filtry

Harare

Czy warto lecieć z Polski do Harare?

Harare, które jest największym miastem Zimbabwe i jednocześnie stolicą tego kraju, założone zostało w 1890 roku przez Brytyjczyków jako Salisbury. Liczący niemal dwa miliony mieszkańców ośrodek miejski zachwyca szerokimi alejami wysadzanymi kwitnącymi drzewami gatunku jacaranda, przy których stoją lśniące w afrykańskim słońcu drapacze chmur. Chociaż w minionych latach niszczało ze względu na ogólną złą sytuację ekonomiczną kraju, obecnie odzyskuje dawny blask. Harare dla większości podróżników stanowi bramę do afrykańskiej przygody, m.in. do wypraw na safari czy zwiedzania wodospadu Wiktorii. Co warto zobaczyć na miejscu? Must see są: Galeria Narodowa Zimbabwe, National Heroes Arc oraz Muzeum Nauk Humanistycznych w Zimbabwe. Miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu zachwyci The Kopje, czyli granitowe wzgórze z piękną panoramą miasta, park Chapungu z rzeźbami ze skał czarnego serpentynu i Mukuvisi Woodlands, a więc park przyrodniczy wzdłuż brzegu strumienia Mukuvisi.

Z których polskich miast można polecieć do Harare?

Niestety nie istnieją bezpośrednie loty z Polski do Harare. Osoby, które chcą z kraju nad Wisłą dostać się do stolicy Zimbabwe, muszą skorzystać z lotów niebezpośrednich do Harare. Przeważnie mają one dwie lub trzy przesiadki i wiążą się z długim czasem podróży. Skąd odbywają się loty na trasie Polska – Harare? Podróż lotniczą do Zimbabwe można rozpocząć na lotniskach w Warszawie (zarówno na Okęciu, jak i w Mińsku Mazowieckim), Krakowie, Katowicach, Rzeszowie oraz w Lublinie. Pierwsza przesiadka odbywa się najczęściej w jednym z dużych lotnisk europejskich, np. w Sztokholmie, Frankfurcie nad Menem czy Monachium, lub też w Dubaju czy w Tel Awiwie. Druga przesiadka przeważnie przewidziana jest w krajach afrykańskich, np., w Etiopii, Zambii, Egipcie czy Republice Południowej Afryki. Sposobem na oszczędzenie i pieniędzy, i czasu jest wybór lotu do Harare z Berlina.

Jakie linie latają na trasie Polska - Harare?

Loty do Harare, które rozpoczynają się w Polsce, obsługiwane są przez kilka różnych linii lotniczych. Pierwszą część podróży, z rodzimego lotniska, np. z Warszawy czy Krakowa do ważnego europejskiego portu lotniczego, pokonuje się najczęściej na pokładzie samolotów takich przewoźników jak: Lufthansa, KLM czy Air France. Podczas drugiego etapu, a więc lotu z Europy do Afryki, pasażerowie najczęściej korzystają z floty linii lotniczej British Airways, Ethiopian Airways, Egypt Air, Emirates, South African Airways czy Qatar Airways. Ostatnią część lotu z Polski do Harare pokonać można w samolocie przewoźników afrykańskich. Połączenia lotnicze tego typu oferują np. Ethiopian Airlines, Kenya Airlines, South African Airlines.

Lotnisko w Harare – co warto wiedzieć?

W Harare znajduje się średniej wielkości, nowoczesny port lotniczy – Robert Gabriel Mugabe International Airport. Jego międzynarodowy kod IATA to HRE. Lotnisko to obsługuje zarówno połączenia regionalne, a więc krajowe i z sąsiednimi krajami, jak również długodystansowe, np. do Europy czy na Bliski Wschód. Najwięcej lotów odbywa się z lotniska Harare do Bulawayo, a więc innego dużego ośrodka miejskiego w Zimbabwe. Sporo lotów z Harare odbywa się także do znanych turystycznych kierunków takich jak Kariby, Hwange czy Victoria Falls, które znajdują się również w Zimbabwe. Lotnisko Harare jest hubem m.in. dla narodowej linii lotniczej Air Zimbabwe oraz taniej linii Fastjet Zimbabwe. Pierwsza z nich boryka się z poważnymi problemami finansowymi i awariami technicznymi samolotów, dlatego nie jest najlepszym wyborem przy planowaniu lotu zaplanowanego w dalszej perspektywie czasu. Loty z Harare oferują także zagraniczni przewoźnicy, np. Airlink Johannesburg, Air Namibia, British Airways, Emirates, Ethiopian Airlines, Kenya Airways, South African Airways czy TAAG Angola Airlines.

Jak dostać się z lotniska do centrum Harare?

Lotnisko Harare znajduje się zaledwie 12 kilometrów na południe od centrum miasta. Mimo tak niewielkiego dystansu dzielącego port lotniczy od śródmieścia, nie można na trasie tej skorzystać z lokalnego transportu. Zamiast standardowych na innych lotniskach autobusów czy pociągów, dostępne są tu jedynie dwie opcje transferu lotniskowego. Pierwszą z nich jest skorzystanie po locie z Polski do Harare z taksówki. Stanowiska, z których odjeżdżają, znajdują się przed wejściem do terminala. Koszt podróży do centrum miasta lub najważniejszych hoteli w okolicy wynosi około 25 dolarów amerykańskich. Kwota ta, chociaż stosunkowo wysoka, jest stała i nie podlega negocjacjom. Innym sposobem, aby wydostać się z lotniska Harare (HRE), jest wypożyczenie samochodu. Na terenie portu lotniczego Harare znajdują się stanowiska kilku wypożyczalni, w tym znanych również w Europie firm np. Europcar i Budget.

Ile kosztuje lot do Harare?

Koszt biletu lotniczego na trasie z Polski do Harare w Zimbabwe to co najmniej 3000 złotych. Za kwotę tę można wykupić lot do Harare w obie strony na najmniej popularne miesiące, a więc styczeń i luty, przy założeniu, że wylatujemy z lotniska Warszawa-Okęcie (WAW). Decydując się na podróż lotniczą rozpoczynającą się na innych polskich lotniskach, warto mieć na względzie, że koszt lotu do Harare wzrośnie. W przypadku lotów do Zimbabwe z Krakowa, Warszawy-Modlina, Rzeszowa czy Lublina cena biletu wynosi co najmniej 3500-4000 złotych. Przy rezerwacji lotu na tzw. ostatni moment, koszt podróży może wzrosnąć nawet do 4500 złotych. Wybierając lot do Harare z Berlina, można liczyć na niższe ceny. W tym przypadku ceny biletów lotniczych zaczynają się nawet już od 2000 złotych.

Kiedy bilety lotnicze do Harare są najtańsze?

Bilety lotnicze o Harare są najtańsze w porze deszczowej, a więc w okresie od grudnia do lutego. Wtedy w Zimbabwe przez większość czasu można spodziewać się opadów deszczu, co znacznie zmniejsza przyjemność ze zwiedzania. Ceny lotu z Polski do Zimbabwe lub podróży lotniczej z Berlina do Harare spadają średnio o 15-30 procent, co przekłada się na oszczędność na poziomie 500-1000 złotych. Warto pamiętać, że mimo deszczowej aury, w Zimbabwe są w tym czasie panują przyjemne temperatury na poziomie ok. 20 stopni Celsjusza.

Jak obniżyć cenę lotu do Harare?

Najlepszym sposobem, aby obniżyć cenę lotu do Harare, jest skorzystanie z porównywarki cen biletów lotniczych eSky. Dzięki temu intuicyjnemu i prostemu w obsłudze serwisowi z pewnością uda się znaleźć najtańszy lot do Zimbabwe. Skąd ta pewność? Baza wyszukiwarki tanich lotów eSky obejmuje informacje o lotach ponad 950 linii lotniczych z całego świata i jest stale aktualizowana. Szukając więc taniego lotu do Harare, otrzymuje się szczegółowe, aktualne i pewne dane na temat wszystkich połączeń lotniczych na trasie z Polski do Zimbabwe. Od informacji dotyczących wybranego lotu dzieli nas kilkanaście sekund – po wpisaniu nazwy lotnisku wylotu i przylotu, wskazaniu daty podróży i liczby pasażerów wystarczy kliknąć w ikonkę lupki znajdującą się po prawej stronie. Po przeanalizowaniu wszystkich danych, zaledwie po momencie, uzyskujemy dostęp do listy możliwych połączeń lotniczych do Harare. Automatycznie są one segregowane w kolejności od najtańszego do najdroższego, można jednak zmienić kryteria wyszukiwania i kolejność wyświetlania np. według czasu podróży czy liczby przesiadek. Jeżeli nie zależy nam na podróży lotniczej w konkretnym terminie, warto sprawdzić zakładkę „Najtańsze loty +/- 3 dni” i wybrać loty w najbardziej korzystnych cenach.

W serwisie internetowym eSky można nie tylko wyszukać, zarezerwować i opłacić najtańsze loty z Polski do Harare. W zakładce „Lot + Hotel” znaleźć można oferty łączone na lot i zakwaterowanie w hotelu na miejscu. Cena takiego pakietu jest zazwyczaj nawet do 30 procent tańsza niż przy rezerwacji obu tych usług oddzielnie. W zakładce „Samochody” można, siedząc wygodnie w domu, zabukować samochód w wybranej przez nas wypożyczalni aut na miejscu na lotnisku w Harare. Przez eSky warto też opłacić ubezpieczenie podróżne – oszczędzając czas i pieniądze.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Harare znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Harare mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Harare mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Harare?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Harare obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Harare

Popularne linie latające do Harare

Tablica lotów: Harare

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Harare

Znajdź nocleg w Harare