Menu

Charków loty - Tanie loty do Charkowa

Pokaż filtry

Charków

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: ukraiński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Hrywna (UAH)

 • Żarówkowy miejski plac

  W centrum Charkowa znajduje się Plac Wolności, nazywany, przez swój kształt, żarówką miasta. Na placu znajduje się wieżowiec Derżpromu, będący inspiracją wielu ukraińskich autorów literatury fantastycznej.

 • Stołeczne miasto

  Charków w osiemnastym wieku był stolicą Ukrainy Słobodzkiej, czyli ówczesnej guberni należącej do Imperium Rosyjskiego. Mieszkańcy miasta są wyjątkowo dumni z tej części historii.

 • Gospodarz imprezy sportowej

  Charków był jednym z miast, w których w 2012 roku rozgrywane były mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wtedy też wybudowano nowy terminal lotniska i w znacznym stopniu poprawiono stan dróg.

Co warto zobaczyć w Charkowie?

Charków to drugie pod względem wielkości miasto Ukrainy, położone na terenie Wyżyny Środkoworosyjskiej. Język rosyjski dominuje wśród mieszkańców, z tego powodu został uznany przez radę miasta za drugi język urzędowy. Spotkasz tu ludzi wyjątkowo dumnych ze swojej przynależności.

Charków to wszelkie cechy Ukrainy Wschodniej w jednym miejscu. Radzieckie, monumentalne budowle mieszają się tu z przepięknymi, kolorowymi cerkwiami. Nocleg zamierzasz znaleźć dopiero na miejscu? Nie martw się, w Charkowie nie powinieneś mieć z tym problemu. Nie ma wielu turystów, a oferty hotelowe są różnorodne, każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście obowiązuje tu zasada – im bliżej centrum, tym drożej, warto zatem wybrać się kawałek dalej.

Będąc w Charkowie wybierz się na spacer wzdłuż ulicy Sumskiej, będącej główną arterią miasta. Znajduje się przy niej piękny i niezwykle oryginalny budynek teatru, którego budowa trwała ponad 20 lat. Wejdź także do środka i przekonaj się, jak skomplikowany jest w nim układ korytarzy, uważaj, łatwo możesz się tu zgubić! Przed wejściem znajduje się plac, chętnie odwiedzany szczególnie przez młodych ludzi, uczących się jazdy na deskorolce. 

W mieście znajduje się także Muzeum Historyczne. Warte odwiedzenia choćby dlatego, że doskonale oddaje klimat wschodniej Ukrainy. Znajduje się w nim kilka niewielkich sali, do każdej obowiązuje osobny bilet, kasowany przy wejściu. Nie ma tu wielu eksponatów, ale są one skrupulatnie pilnowane przez obsługę, sprawdzającą, czy odwiedzający nie robią zdjęć. Pamiętaj, jest to w tym miejscu zabronione.

W Charkowie skosztujesz wszystkich najważniejszych dań kuchni wschodniej Ukrainy. Koniecznie skuś się na prawdziwy barszcz ukraiński – zupełnie inny niż wariacje tej zupy w innych krajach, wystarczy powiedzieć, że jego składnikiem jest kapusta kiszona i, nierzadko, koncentrat pomidorowy. Na każdym rogu kupisz bliny, czyli drożdżowe placki, nieco podobne do naleśników, podawane z rozmaitymi dodatkami. Niezwykle popularne są także pielmieni – pierogi z farszem z surowego mięsa.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Charkowa w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Charkowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Charkowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Charkowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Charkowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Charkowie

Popularne linie latające do Charkowa

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Charkowie

Znajdź nocleg w Charkowie