Menu

Kijów loty - Tanie loty do Kijowa

Pokaż filtry

Kijów

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: ukraiński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Hrywna (UAH)

 • Metro

  Metro to najlepszy środek transportu w stolicy Ukrainy. Trzy linie obsługują główne punkty miasta, w tym te najbardziej uczęszczane przez turystów. Warta wspomnienia jest stacja Arsenalna – jej perony znajdują się aż 105 metrów pod powierzchnią ziemi, co czyni ją najniżej położoną stacją metra na świecie!

 • Czerwony uniwersytet

  Liczący ponad 30 tysięcy studentów Kijowski Uniwersytet Narodowy im. Tarasa Szewczenki stanowi centrum życia studenckiego stolicy Ukrainy. Główny gmach uniwersytetu znany jest z intensywnego koloru elewacji. Czerwone barwy murów to jednak nie nawiązanie do czasów komunizmu, ale celowy zabieg architekta – Vincenta Berettiego, który nakazał tak wykończyć budynek w 1842 roku.

 • Majdan

  Plac Niepodległości w Kijowie, znany bardziej pod swoją oryginalną nazwą – Majdan, to jedno z najsłynniejszych miejsc w mieście. W ostatnich latach kojarzone jest z politycznymi demonstracjami. Właśnie tutaj na przełomie 2004 i 2005 roku doszło do masowych protestów prowadzących do pomarańczowej rewolucji, a następnie – w latach 2013-14 protestów Euromajdanu. Ludzie zebrani na Majdanie już dwukrotnie doprowadzili do zmiany władzy w kraju!

Bezpośrednie loty do Kijowa

Z Polski do Kijowa loty bezpośrednie oferują trzy linie lotnicze. Są to krajowe linie lotnicze LOT, tanie linie lotnicze Wizz Air oraz czarterowe ukraińskie linie lotnicze Bravo Airways. Dzięki tak szerokiej siatce połączeń, loty bezpośrednie do Kijowa z Polski odbywają się niemal codziennie.

Regularne linie lotnicze LOT oferują loty bezpośrednie do Kijowa z dwóch lotnisk, ale za to na dwa kijowskie lotniska. W ofercie przewoźnika są loty bezpośrednie z Polski do Kijowa na trasach Bydgoszcz - Kijów-Żulany, Warszawa-Okęcie - Kijów-Żulany, Wraszawa-Okęcie - Kijów-Boryspol. Loty odbywają się kilka razy w tygodniu.

Niemal codziennie odbywają się natomiast loty bezpośrednie do Kijowa Wizz Air i Ryanair. Tanie linie lotnicze oferują połączenia z kilku polskich miast. Siatka połączeń obejmuje trasy Gdańsk - Kijów, Katowice - Kijów, Lublin - Kijów, Poznań - Kijów, Warszawa-Chopina - Kijów oraz Warszawa-Modlin - Kijów, Wrocław - Kijów, Bydgoszcz - Kijów, Kraków - Kijów. Wszystkie samoloty Wizz Air lądują na lotnisku Kijów-Żulany, natomiast Ryanair obsługuje bezpośrednie loty do Kijowa-Boryspola.

Gdzie szukać tanich lotów do Kijowa?

Najlepszym miejscem na takie poszukiwania jest wyszukiwarka lotów eSky, która sprawdza ofertę wszystkich linii lotniczych obsługujących polskie lotniska. Korzystając z takiej pomocy, masz pewność, że zarezerwujesz najtańsze loty do Kijowa dostępny w danym momencie na rynku w wybranym przez ciebie dniu.

Korzystanie z wyszukiwarki jest bardzo proste. Już na głównej stronie eSky lub w aplikacji mobilnej wybierasz skąd chcesz lecieć do Kijowa. Nawet, jeśli wiesz, że twoje lotnisko nie ma bezpośrednich połączeń z Kijowem, nic straconego - dzięki wyszukiwarce poznasz najwygodniejsze opcje lotów z przesiadkami na twojej trasie.

Wybierz daty, w których chcesz podróżować. Możesz wybrać pomiędzy lotem w dwie strony, który ustawiony jest jako domyślny, lotem w jedną stronę, jeśli nie wiesz, na jak długo chcesz wybrać się do Kijowa oraz podróżą wieloodcinkową, gdy chcesz zwiedzić nie tylko Kijów, ale również inne miasta na Ukrainie czy gdziekolwiek indziej.

Lotniska w Kijowie

Najstarsze lotnisko pasażerskie w Kijowie znajduje się w dzielnicy Żulany. Międzynarodowy kod IATA, pod jakim znany jest port lotniczy Kijów-Żulany to IEV. Dawne wojskowe lotnisko obsługuje pasażerów cywilnych lotów od ok. 70 lat. Jego popularność znacznie wzrosła w ostatnim czasie, gdy z drugiego kijowskiego lotnisko, Boryspola, przeniosły się tu tanie linie lotnicze Wizz Air.

Młodsze o dekadę lotnisko Kijów-Boryspol obsługuje zarówno pasażerów, jak i loty cargo. Według międzynarodowej kodyfikacji IATA Kijów-Boryspol to KBP. Oferuje przede wszystkim lokalne połączenia z ukraińskich portów oraz kilka tras łączących Kijów z europejskimi stolicami, w tym z Warszawą. Niedawno swoje połączenia lotnicze z Polski do Kijowa na to lotnisko uruchomiły tanie linie lotnicze Ryanair.

Port lotniczy Kijów-Hostomel to z kolei wyłącznie lotnisko obsługujące połączenia cargo, czyli transportowe. Lotnisko to nie obsługuje pasażerów. Operuje z niego linia lotnicza Antonov Airlines. Znajduje się tu posterunek straży granicznej oraz oddział straży celnej.

Porównanie cen lotów do Kijowa

Wyszukiwarka lotów daje ci możliwość, by porównać ze sobą ceny za bilet do Kijowa różnymi liniami lotniczymi. To bardzo ułatwia wybór, ale spójrz również na inne parametry niż cena lotu. Gdy w ten sposób porównasz loty do Kijowa, wybierzesz najbardziej optymalne połączenie.

Otóż nie wszystkie loty do Kijowa zawierać będą na przykład bagaż podręczny. To do ciebie należy decyzja, czy bierzesz go ze sobą, czy rezygnujesz, a w zamian dostajesz naprawdę tani bilet do Kijowa, który kosztować może nawet 70-80 zł i to w dwie strony.

Porównanie cen lotów do Kijowa to obowiązkowy element kupowania biletów lotniczych. Dopóki tego nie zrobisz, nie kupuj biletów. Jest wielce prawdopodobne, że słono przepłacisz. A przecież nie po to są tanie linie lotnicze czy promocje biletów, by dopłacać do podróży.

Zwróć uwagę, z którego lotniska będziesz lecieć do Kijowa i jak dostaniesz się do wybranego portu lotniczego. Z Warszawy i Krakowa do wyboru masz lot do Kijowa Ryanair lub Wizz Air, podobnie jak z Gdańska, Poznania, Katowic, Wrocławia czy Lublina.

Kiedy kupować tanie bilety lotnicze?

W turystyce lotniczej obowiązuje podstawowa zasada - im wcześniej kupisz bilet, tym lepiej. Z czasem, im bliżej do dnia wylotu, cena biletów lotniczych może się podnosić. Najtańsze bilety lotnicze do Kijowa kupisz na 2-3 miesiące przed planowaną datą podróży.

Zwróć uwagę, że najtańsze bilety zazwyczaj są na dni powszednie. Nie bez powodu. Większość osób planuje kilkudniowe wypady do Kijowa właśnie weekendy, na przykład na majówkę. Ponieważ chętnych na ten okres jest dużo, linie lotnicze podnoszą ceny. Najtańsze bilety do Kijowa kupisz więc na mniej popularne okresy.

Poluj na okazje. Aby mieć zawsze rękę na pulsie, zapisz się do newslettera, który otrzymasz, gdy oferta linii lotniczych do Kijowa będzie zgodna z twoimi oczekiwaniami. Po prostu wybierz trasę, na której chcesz podróżować oraz podaj maksymalną cenę, jaką jesteś gotów zapłacić za lot na Ukrainę.

Ceny lotów do Kijowa

Kijów jest na tyle popularnym kierunkiem, że właściwie każdego dnia możesz znaleźć loty z Polski do Kijowa. Oczywiście z różnych lotnisk. Do wyboru jest Lublin, Wrocław, Katowice, Poznań, Gdańsk, Kraków oraz Warszawa. Sam wybierz, na które lotnisko jest ci najłatwiej się dostać i zarezerwuj najtańszy bilet.

A ceny mogą być naprawdę niskie. Podróż w dwie strony możesz mieć już za 70-80 zł w dwie strony od osoby. To zupełnie szalone, ale warto skorzystać z takiej oferty. Musisz się jednak pospieszyć. Zazwyczaj tak tanich lotów do Kijowa jest tylko kilka na pokładzie i bardzo szybko się wyprzedają. Czasami to nawet nie jest kwestia dni, ale godzin.

Aby nie przegapić okazji na tanie loty do Kijowa, zapisz się do newslettera. Otrzymasz go od razy, gdy pojawi się ciekawa oferta linii lotniczych bez względu na przewoźnika. Możesz też samodzielnie szukać lotów, korzystając z bezpłatnej wyszukiwarki.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Kijowa w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Kijowa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Kijowa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Kijowa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Kijowa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Kijowie

Popularne linie latające do Kijowa

Stolica Ukrainy przyciąga coraz większe grono turystów, którzy w tym miejscu planują spędzić urlop. Kijów to miasto z zabytkami, rozrywkami, ale i atrakcyjnymi cenami. Tanie loty do Kijowa z polskich miast są realizowane regularnie, bez względu na porę roku. To znakomite rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, aby podróż nie trwała zbyt długo i była komfortowa. Przykładowo –  loty do Kijowa z Krakowa trwają zaledwie 1,50h. No dobrze, a co zwiedzić w stolicy Ukrainy? Plac Niepodległości, Złota Brama czy Ławra Peczerska to tylko kilka z propozycji. Warto podkreślić, że Kijów można zwiedzać pieszo, zaglądając przy tym do mniej popularnych zakamarków miasta. Stolica Ukrainy to także ośrodek studencki z licznymi uczelniami wyższymi. Tanie bilety lotnicze do Kijowa są zatem również dużym udogodnieniem dla polskich i zagranicznych studentów.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kijowie

Znajdź nocleg w Kijowie