Menu

Islay loty - Tanie loty do Islay

Pokaż filtry

Islay

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Odwiedź destylarnie

  Każda spośród ośmiu działających na wyspie destylarni przygotowana jest na odwiedziny turystów. Przy wejściu gości wita przewodnik, który oprowadza po fabryce, tłumacząc proces powstawania najlepszej whiskey.

 • Jakie pamiątki

  Czy można sobie wyobrazić lepsza pamiątkę z krainy pełnej whiskey niż butelkę tego złotego trunku? Warto wcześniej odwiedzić destylarnię, po poznać różne gatunki i wybrać swój ulubiony.

 • Życie ptaków

  Isley to raj na ziemi również dla miłośników ptaków. Zjeżdżają tu zarówno profesjonalni ornitolodzy, jak i amatorzy, by z lornetką przed oczami podziwiać rzadkie okazy ptaków w naturalnym środowisku.

Co warto zobaczyć w Islay?

Szkocka wyspa, jedna z wysp Hebrydów Wewnętrznych, na której od wieków produkuje się tradycyjną szkocką whisky. W tej chwili działa tu osiem destylarni.

Do VI wieku Islay, razem z sąsiednimi wyspami, należały do gaelickiego królestwa Dal Riata. Po kilku wiekach walk morskich i bitew na lądzie, w IX wieku skandynawscy osadnicy zaczęli powoli przejmować teren. Z czasem lokalne nazwy zastąpiono skandynawskimi i choć część mieszkańców nadal posługiwała się językiem gaelickim, wiele wskazuje na to, że społeczność ta była zniewolona.

Dzisiaj Islay należy do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Wyspę zamieszkuje ok. 3000 ludzi, z czego większość trudni się rolnictwem, rybołówstwem lub pracuje przy produkcji whiskey. Są tu hodowcy owiec, krowy mleczne, łowi się dzikie pstrągi i łososie, kraby i homary. Wędkarstwo, zarówno w wodach słodkich, jak i morskie, jest tu tak popularne, że zorganizowano tu w 2003 roku Europejski Konkurs Rybacki. Do dzisiaj uznaje się, że były to największe zawody wędkarskie w Szkocji.

Ponieważ Islay jest wyspą położoną w sąsiedztwie innych wysp, najłatwiej dostać się tu drogą lotniczą. Na wyspę regularnie kursują samoloty z Glasgow. Promem dopłynąć tu można z Kennavraig lub Colonsay. Po samej wyspie poruszać się można autobusem lub samochodem. Dwie główne drogi są jednojezdniowe, tylko na niektórych odcinkach wyznaczono po dwa pasy.

Niecałe 5 km od Port Askaig znajdują się ruiny twierdzy Lords of the Isles, Władców Wysp. Dojdziesz tam drewnianą kładką prowadzącą wśród trzcin i wodnych lilii. Dzięki tablicom informacyjnym rozpoznasz fragmenty dawnych zabudowań.

Z kolei w okolicy Port Charlotte działa Museum of Islay Life. Założono je w dawnym Wolnym Kościele. Wśród eksponatów zobaczysz m.in. XIX-wieczne meble oraz komplet skórzanych butów dla konia, który pracował przy koszeniu trawy. Zwierzę ciągnęło za sobą kosiarkę, a by nie zostawiało śladów kopyt, zakładano mu buty.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Islay znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Islay, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Islay mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Islay?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Islay obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Islay

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Islay

Znajdź nocleg w Islay