Menu

Jonkoping loty - Tanie loty do Jonkoping

Pokaż filtry

Jonkoping

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: szwedzki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona szwedzka (SEK)

 • Spotkaj syrenę

  W sierpniu organizowana jest nietypowa impreza H2O, podczas której możesz porozmawiać z… syrenami. Mają płetwy i łuski, ale chętnie rozmawiają ludzkim językiem i pozują do zdjęć. No i oczywiście dają pokaz pływania.

 • Klimat

  Jönköping, jak na skandynawskie standardy, ma dość łagodny klimat. Zimą średnie temperatury wynoszą -5 st. C w dzień, a latem rosną do 22 st. C. Wiosna zaczyna się tu pod koniec kwietnia. 

 • Łódką

  Wynajmij łódkę i udaj się na wyprawę po jeziorze Vättern lub Munksjön. Łajba mieści od 2 do 5 osób. Nie trzeba wiosłować, wyposażona jest w silnik. Dla niedoświadczonych sterników szkolenie trwa 20 minut.

Co warto zobaczyć w Jönköping?

Miasto na południu Szwecji, które prawa miejskie uzyskało w drugiej połowie XIII wieku. Dzisiaj liczy prawie 100 tys. Mieszkańców, jest największym miastem regionu Smaland. Mieści się tu ogromne centrum logistyczne, w którym swoje magazyny mają największe szwedzkie marki znane w całej Europie.

Jönköping powstało w miejscu dawnego skrzyżowania dróg handlowych, prowadzących wzdłuż rzek Nissan i Lagan. Łatwość, z jaką Duńczycy mogli dostać się do Jönköping drogą rzeczną sprawiała, że miasto zostało przez nich wielokrotnie napadnięte i splądrowane, dopóki nie zostało ufortyfikowane w XVI wieku.

W miesiącach letnich dwa razy w tygodniu organizowane są wycieczki po mieście z przewodnikiem, w środy i w niedziele. Podczas trwającego ok. 90 minut spaceru po mieście, poznasz historię miasta i zajrzysz do najciekawszych jego zakątków. Wyprawy obejmują różne trasy, najlepiej dowiedz się wcześniej w biurze informacji turystycznej, jakie atrakcje będą pokazywane w interesującym cię terminie. Udział w wycieczce jest bezpłatny.

W okolicy Jönköping wyznaczonych jest kilkanaście tras trekkingowych. Można wybrać trwający 2-3 godziny spacer po pobliskich lasach, całodniową wyprawę lub kilkudniową wędrówkę po najdalszych obszarach regionu. Trasy są dobrze oznaczone, prowadzą przez malownicze punkty widokowe z pięknymi lasami, jeziorami lub rzekami. Jeśli wolisz podziwiać przyrodę jeżdżąc na dwóch kółkach, władze miasta Jönköping przygotowały dla ciebie również kilka ciekawych tras o różnych poziomie trudności.

Jeśli lenistwo bierze u ciebie górę, spróbuj atrakcji, która od stulecia nieustannie przyciąga turystów do Jönköping. To wycieczki powozami konnymi po wyspie. Bryczki znajdziesz w pobliżu portu, gdzie przypływa prom. Organizowane są codziennie latem. Do wyboru są dwie trasy - na północ, do kościoła Kumlaby, gdzie można wejść na wieżę widokową oraz na południe z przystankiem w wiejskim sklepiku, gdzie można również kupić lody lub filiżankę pysznej kawy. Każda z wycieczek trwa niewiele ponad godzinę.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Jonkoping znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Jonkoping mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Jonkoping mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Jonkoping?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Jonkoping obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Jonkoping

Popularne linie latające do Jonkoping

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Jonkoping

Znajdź nocleg w Jonkoping