Menu

Klagenfurt loty - Tanie loty do Klagenfurt

Pokaż filtry

Klagenfurt

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Raj dla smakoszy

  W czwartki i soboty między 6 a 13 na targu Benediktinermarkt można kupić świeże produkty spożywcze od producentów z Karyntii, Słowenii czy Włoch.

 • Kolorowy czas

  Latem w Klagenfurcie organizowany jest międzynarodowy festiwal bodypaintingu. Odbywają się wtedy m.in. koncerty i występy artystyczne na świeżym powietrzu.

 • Mini świat

  Pod miastem znajduje się park miniatur Minimundus, w którym zobaczyć można niemal 200 modeli znanych światowych budynków wykonanych w skali 1:25.

Co warto zobaczyć w Klagenfurcie?

Będące stolicą austriackiej Karyntii Klagenfurt am Wörthersee jest przykładem wielokulturowości. W architekturze i kuchni znaleźć można tu bowiem wpływy karynckie, włoskie oraz słoweńskie. Czym może cię zaskoczyć to alpejskie miasto o południowym temperamencie?

Położony na południu Austrii, nad turkusowym jeziorem Wörthersee Klagenfurt nazywany jest perłą renesansu. To właśnie włoskim architektom z tej epoki zawdzięcza bowiem najpiękniejsze i najbardziej znane place, dziedzińce oraz budynki Starego Miasta (Innere Stadt), np. Neuer Platz czy Alter Platz. Wśród zabytków prym wiodą z pewnością także katedra pw. świętych Piotra i Pawła (Klagenfurter Dom), ratusz (Rathaus Klagenfurt), kościół Johanneskirche oraz XV-wieczny Haus zur Goldenen Gans, czyli najstarsza kamienica w mieście. Warto również zobaczyć fontannę Lindworm z kamiennym smokiem, który jest jednym z symboli miasta.

Miłośnicy kultury powinni wybrać się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Krajowego z wykopaliskami z czasów rzymskich, a także do Muzeum Diecezjalnego oraz na wystawę do Landhausgalerie. Osoby preferujące aktywy wypoczynek nie będą się nudzić nad najcieplejszym w Alpach jeziorem. Można tam spędzić czas, leniuchując na doskonale przygotowanej plaży, pływać lub wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych. W okolicach miasta znajduje się wiele tras rowerowych, a także turystycznych po górach Karawanki. Z myślą o biegaczach stworzono tu natomiast atrakcyjną trasę półmaratonu.

Lokalnej kuchni można skosztować m.in. w restauracjach przy deptakach Alter Platz, Kramergasse oraz Wiener Gasse. Wśród typowych dla miasta dań wymienić trzeba różnego typu kiełbasy, sery (np. Gelundener creme spezial), sznycle oraz kluski (np. Kasnudeln z serem). Doskonałym miejscem na taką biesiadę są typowe dla Alp gospody, warto wybrać się np. do Bierhaus zum Augustin, Gasthaus im Landhaushof czy Gasthaus Wispelhof. Wśród deserów prym wiodą strudel z jabłkami oraz Reindling (ciasto z cynamonem i rodzynkami), które można kupić m.in. w Der Bäcker Legat. Miłośnicy kuchni adriatyckiej bez problemu znajdą restauracje włoskie, np. Osteria Veneta Klagenfurt czy Osteria Panta Rhei.

 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Klagenfurt w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Klagenfurt, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Klagenfurt mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Klagenfurt?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Klagenfurt obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Klagenfurcie

Popularne linie latające do Klagenfurt

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Klagenfurcie

Znajdź nocleg w Klagenfurcie