Menu

Kowno loty - Tanie loty do Kowna

Pokaż filtry

Kowno

Podróż lotnicza do Kowna

Litwa jest jednym z krajów, które Polakom są wyjątkowo bliskie. Mimo wspólnej burzliwej historii, przez kilkaset lat nasze państwa tworzyły unię i ramię w ramie odpierały zakusy sąsiadów. Tym bardziej warto wybrać się w lot do Kowna, które jest drugim co do wielkości miastem na Litwie. Z tą lokalizacją częściowo związane są także losy jednego z najwybitniejszych polskich poetów – Adama Mickiewicza.

Pamiątka po Mickiewiczu

Jeden z trzech wielkich narodowych wieszczów mieszkał w Kownie zaledwie cztery lata, jednak zdołał wywrzeć spory wpływ na miasto. Od roku 1819 pracował w lokalnym gimnazjum jako nauczyciel historii, literatury i prawa. Ulubione miejsce spacerów Mickiewicza, czyli malowniczą dolinę w dzielnicy Zielona Góra, nazwano jego nazwiskiem. Na pamiątkę artysty, w tym miejscu do dziś stoi pomnik ku jego czci. Na nim wyryto cztery wersy z jednego z poematów, w którym opisuje wyjątkowość tego miejsca.

Dolina Mickiewicza to nie jedyne miejsce, w które poświęcone jest wieszczowi. Także jeden z najpiękniejszych historycznych budynków, czyli Dom Perkuna, nosi jego ślad. Szesnastowieczna budowla była wzniesiona jako kantor kupiecki, ale na przestrzeni wieków jej funkcja zmieniała się i na początku XIX wieku funkcjonował w niej teatr. Właśnie w tym okresie uczęszczał do niego na spektakle Adam Mickiewicz. Obecnie w ceglanym bogato zdobionym budynku mieści się muzeum poświęcone poecie.

Lot do Kowna dla miłośników miejsc związanych ze znanymi postaciami może stać się podróżą do bazy wypadowej. Około stu kilometrów od Kowna położone jest Wilno, stolica Litwy. W tym mieście poeta spędził dłuższy okres czas, uczył się, a także przeżywał pierwsze rozterki miłosne.

Zabytki i ciekawe miejsca w Kownie

Wąskie miejskie uliczki Kowna na każdym koku przypominają o trudnej historii tego miasta. Czuć w nim przeszłość, od średniowiecznych losów związanych z najazdami Zakonu Krzyżackiego, po nadal wstrząsające wydarzenia z czasów II Wojny Światowej. Mimo częstej zmiany państwa, pod którego panowaniem znajdowało się miasto, nie doznało wielkich zniszczeń i wiele budynków w nienaruszonym stanie przetrwało wiele stuleci. Spacer wśród dawnych kamieniczek ustawionych wokół obszernego placu to niewątpliwa atrakcja dla turystów wybierających się w podróż do Kowna.

Wspomniany już Dom Perkuna to jedna z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych budowli. Warto zobaczyć ją choćby z zewnątrz, ponieważ jest to perełka architektury gotyckiej z ciekawymi zdobieniami. Ciekawostką jest nazwa budynku, który z założenia miał służyć handlowi. Wzięła się od figurki słowiańskiego bóstwa, którą znaleziono podczas prac renowacyjnych w XIX wieku. Prawdopodobnie wcześniej znajdowało się tu miejsce dawnego kultu religijnego.

Budowle o charakterze religijnym zajmują sporo miejsca w architekturze miasta. Kowno położone jest na pograniczu wpływów katolickich i prawosławnych, a przed wojną sporą część populacji stanowili mieszkańcy wyznania żydowskiego. Prowadziło to do licznych napięć zwłaszcza w czasie okupacji hitlerowskiej. W efekcie w Kownie znajdują się liczne kościoły katolickie, cerkwie prawosławne i pozostałości po synagogach. Warto w tym miejscu wspomnieć o największym kościele katolickim na Litwie, czyli katedrze św. Piotra i Pawła, a także ciekawym kościele św. Michała Archanioła, który był niegdyś soborem prawosławnym.

Najstarszym zabytkiem w mieście i prawdopodobnie jego największą atrakcją są ruiny zamku. Został wzniesiony w XIV wieku jako pierwsza murowana twierdza na Litwie. Miał chronić kraj przed najazdami ze strony Państwa Krzyżackiego, jednak wrogowie szybko ją zdobyli i zamienili na swoją siedzibę. W twierdzy miały miejsce liczne wydarzenia historyczne związane z wojną z Zakonem, a dopiero w XVI wieku powstała wokół niej osada. Ostatecznie twierdza uległa zniszczeniu i obecnie możemy zwiedzać jedynie odnowioną cześć baszty i pozostałości po ogromnym kompleksie.

Podróż lotnicza do Kowna

Kowno jest słabo zbadanym miastem, mimo wielu polskich akcentów w jego historii i architekturze. Ciekawa starówka i wiele obiektów architektonicznych zachowanych w dobrym stanie sprawiają, że podróż do Kowna można potraktować jako weekendowy wypad. Dwa dni w zupełności wystarczą na zobaczenie najciekawszych punktów w mieście, a jednocześnie nie zmęczą turystów.

Litewskie miasto położone jest niedaleko granic Polski, jednak podróż samochodem może być uciążliwa i długotrwała. Jeśli zależy nam jedynie na weekendowej wycieczce turystycznej, warto w tym celu wybrać samolot. Bilety lotnicze do Kowna nie należą do drogich, choć trzeba poświecić odrobinę czasu i uwagi na ich rezerwację.

Bezpośrednie loty z Polski do Kowna odbywają się dzięki rodzimemu przewoźnikowi, czyli PLL LOT. Choć usługi tej linii lotniczej powszechnie uznawane są za drozsze w porównaniu z ofertą tanich linii lotniczych, w tym przypadku nie będziemy przerażeni ceną. Bilety lotnicze do Kowna z Warszawy w obie strony mogą kosztować jedynie 200 złotych. Jeśli odpowiednio wcześniej je zarezerwujemy, półtoragodzinny lot w doskonałych warunkach odbędziemy nawet jeszcze taniej.

W Kownie powita nas niewielkie lotnisko, które w kodzie IATA określone jest symbolem KUN. Ten drugi co do wielkości port lotniczy obsługuje rocznie około dwóch milionów pasażerów. Na jego terenie znajduje się jedna z baz dla samolotów Ryanair, które realizują loty na Wyspy Brytyjskie i w kierunku południa Europy. Lotnisko znajduje się około 15 kilometrów od ścisłego centrum miasta.

Kupujemy bilety lotnicze do Kowna

Warszawa jest jedynym miastem, z którego realizowane są bezpośrednie połączenia do tego litewskiego miasta. Dla osób mieszkających z dala od stolicy może być to znacznym kłopotem. Jeśli lotnisko Chopina w Warszawie nie jest dla nas dobrą lokalizacją do rozpoczęcia podróży, możemy sięgnąć po loty z przesiadkami z innych rodzimych portów lotniczych.

Jakie połączenia na trasie Polska – Kowno są najlepsze? Trudno jednoznacznie określić, jednak z pomocą dobrej wyszukiwarki lotów odpowiedź na to pytanie będzie znacznie łatwiejsza. Wyszukiwarka tanich lotów eSky znajdzie za nas wszystkie połączenia, które realizowane są między polskimi lotniskami a Kownem. Wystarczy wprowadzić w odpowiednie pola nazwę najbliższego lotniska i punkt docelowy, a po chwili będziemy mieli pełen przegląd sytuacji. Najczęściej trafimy na lot, w którym przesiadać się będziemy w Warszawie.

Wyszukiwarka tanich lotów eSky to także doskonałe miejsce na rezerwację miejsc w samolocie. Bez kłopotów dokonamy bukowania biletów lotniczych i zapłacimy za nie, załatwiając wszystko zza monitora swojego komputera. W eSky możemy także zakupić ubezpieczenie na czas podróży, a nawet znaleźć zakwaterowanie w Kownie. Wszystkie sprawy organizacyjne bez trudu uda się załatwić w tym jednym miejscu, co oszczędzi nam kłopotu.

Połączenie lotnicze do Kowna z narodowym przewoźnikiem

Osoby latające tanimi liniami lotniczym przyzwyczaiły się już zapewne do tego, że restrykcyjnie przestrzegane są przepisy dotyczące bagażu pokładowego. Rodzimy przewoźnik PLL LOT także ma takie przepisy i choć są zbliżone do konkurencji, warto pobieżnie poznać je przed lotem do Kowna.

Podróżując na Litwę klasą ekonomiczną, w cenie biletu możemy zabrać na pokład bagaż podręczny w postaci torby lub plecaka. Pakunek musi mieścić się w wymiarach 55 x 40 x 23 cm i ważyć nie więcej niż osiem kilogramów. Dodatkowo mamy prawo do wniesienia dodatkowego bagażu, którym może być torebka damska, reklamówka z książkami albo inny przedmiot, który waży do 2kg.

Jeśli chodzi o bagaż rejestrowany, nie jest on dostępny w ramach ekonomicznych biletów lotniczych do Kowna. Taka walizka wymaga dopłaty. Można jednak zdecydować się na zakup nieco droższego wariantu Bilet Plus, który już daje taką możliwość. Wówczas możemy zabrać ze sobą bezpłatnie torbę o wadze do 23 kilogramów, której wymiary (długość, szerokość i wysokość) w sumie nie przekraczają 153 cm. Ten wariant daje nam też dodatkowe możliwości w przypadku rezygnacji z lotu albo przełożenia jego terminu.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Kowna w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Kowna, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Kowna mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Kowna?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Kowna obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Kownie

Popularne linie latające do Kowna

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kownie

Znajdź nocleg w Kownie