Menu

Kawala loty - Tanie loty do Kawali

Pokaż filtry

Kawala

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: grecki
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Wycieczka na Thassos

  Będąc w Kawali, warto wybrać się na wycieczkę na pobliską wyspę Thassos. Regularnie pływają na nią promy, kursy odbywają się do Skala Prinos pięć razy dziennie i trwają nieco ponad godzinę.

 • Lokalny specjał

  Podczas pobytu na wyspie Thassos, koniecznie rozejrzyj się za tutejszym lokalnym przysmakiem. Doskonały miód, wytwarzany na miejscu, sprzedawany jest na każdym kroku i pod każdą postacią!

 • Mityczne wzgórze

  Około 40 kilometrów od Kawali znajduje się piękny masyw górski Pangajon. Według legend, na jego szczycie miała istnieć wyrocznia Dionizosa, w przekonaniu mieszkańców północnej Grecji, równa delfickiej.

Co warto zobaczyć w Kawali?

Kawala to miasto położone w północno-wschodniej części Grecji kontynentalnej, w regionie Macedonii Wschodniej i Tracji. Położona nad Morzem Egejskim, naprzeciwko wyspy Thassos, jest jednym z najważniejszych portowych miast w kraju. Jest przepięknie położona na zboczu góry Simbólon, a jej historia sprawiła, że łączy w sobie wpływy greckie, rzymskie i bizantyjskie.

Za najpiękniejszą dzielnicę Kawali uchodzi Panagia, której budynki pamiętają czasy osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Poszukaj bardzo dobrze zachowanego, popularnego domu tureckiego, w którym podobno na świat przyszedł Muhammad Ali. Zobacz tu także koniecznie inne punkty charakterystyczne, takie jak cytadela bizantyjska oraz prawie trzystumetrowy akwedukt, zbudowany na polecenie sułtana Sulejmana Wspaniałego, panującego w szesnastym wieku.

Nad miasteczkiem góruje zamek, wybudowany na wzgórzu Panagia. Aby dotrzeć do niego z centrum, będziesz potrzebował tylko dwudziestu minut spokojnego spaceru. Widok z zamkowej wieży na miasteczko i morze ciągnące się aż po horyzont jest fantastyczny i zdecydowanie warty kilkudziesięciominutowej wycieczki pod górę. Podczas wspinaczki, warto zagubić się gdzieś w wąskich uliczkach, by najlepiej poczuć okoliczny klimat.

Będąc nad Morzem Egejskim, koniecznie musisz skosztować lokalnych owoców morza czy innych, typowych dla tego obszaru potraw. Gdzie konkretnie warto się wybrać? Jedną z najbardziej popularnych restauracji jest Balaouro przy 19 Thassou (Limanaki Sfageion). Słynie ze znakomitych małży, krewetek i doskonałych, świeżych sałatek. Świetnych dań kuchni greckiej w towarzystwie pysznego wina i muzyki możesz również spodziewać się w Sousouro przy 4 Agiou Nikolaou. Wciąż mało rekomendacji? Kolejnym miejscem z regionalnymi potrawami, które z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę jest Psaraki przy Ethnikis Antistaseos 3.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Kawali w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Kawali, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Kawali mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Kawali?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Kawali obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Kawali

Popularne linie latające do Kawali

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kawali

Znajdź nocleg w Kawali