Menu

Kazań loty - Tanie loty do Kazania

Kazań

Loty do Kazania

Kazań, czyli stolica Tatarstanu, to jedno z najstarszych i największych miast w Rosji. Jego historia sięga 1000 lat wstecz i ma silne powiązania z Polską – dzisiaj Polacy stanowią tam ok. 1% ludności z ponad miliona mieszkańców. To miejsce, gdzie w naturalny sposób przeplatają się kultura europejska i azjatycka, gdzie żyją obok siebie ludzie różnych narodowości i religii. Loty do Kazania z Polski to dobry początek przygody w Rosji!

Skąd lecieć do Kazania?

Jak w przypadku wielu innych tak odległych tras, najlepiej zaplanować lot do Kazania z Warszawy. Codziennie z lotniska Okęcie mamy do wyboru kilka różnych połączeń obsługiwanych przez kilka linii lotniczych. Przeciętny lot z Warszawy, z jedną przesiadką, trwa ok. 10 godzin, chociaż trafić można też na dłuższe. Najkrótszy lot, z przesiadką w Pradze trwa zaledwie 6 godzin (w tym 40 minut na przesiadkę).

Z innych polskich miast także dostaniemy się do Kazania, jednak możliwości wyboru przewoźnika będą tu mniejsze. Na przykład z Krakowa mamy możliwość tylko raz dziennie polecieć z jedną przesiadką, podobnie jak z Poznania. Pozostałe połączenia z obydwu tych miast trwają średnio 20 godzin i są często droższe niż loty z Warszawy. Z kolei Wrocław i Gdańsk oferują jedynie przeloty z dwiema przesiadkami.

Linie lotnicze

Jak już wspomniano w poprzednim akapicie, loty do Kazania z Warszawy są obsługiwane przez kilku przewoźników. Najtaniej polecimy z Belavią, przewoźnikiem białoruskim, z przesiadką w Mińsku. To jednak opcja najtańsza dla naprawdę oszczędnych, ponieważ w cenie zawierają się jedynie posiłki i napoje, trzeba jednak dopłacić za bagaż rejestrowany. Podobnie jest w przypadku lotów z Czech Airlines z przesiadką w Pradze.

Do Kazania można też polecieć z częściowo rodzimym przewoźnikiem. Z PLL Lot dostaniemy się do Moskwy, a stamtąd samolotem Belavia lub Aeroflot do Kazania. Aeroflotem można też polecieć od razu z Warszawy. Jednak rosyjskie linie również każą dopłacać za bagaż – szukając okazji trzeba dokładnie sprawdzić, co zawiera cena biletu. Wiele osób kojarzy brak bagażu w cenie tylko z tanimi liniami lotniczymi, a zdarza się to także u tradycyjnych przewoźników.

Ile kosztuje lot do Kazania?

Loty do Kazania są niedrogie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę sporą odległość, jaka dzieli Polskę od Tatarstanu. Z Warszawy bez problemu znajdziemy bilety poniżej 700 zł, z Krakowa i Poznania także. Nieco drożej możemy zapłacić lecąc z Wrocławia lub Gdańska (ok. 1,5 tys. zł), ale trzeba brać pod uwagę większą liczbę przesiadek. Jednak i z tych miast warto szukać okazji! Może się bowiem okazać, że dojazd do Warszawy czy pozostawienie samochodu na lotniskowym parkingu będą opłacać się mniej niż droższy lot z bliższego nam miasta.

Lotnisko w Kazaniu

Lotnisko w Kazaniu należy do najnowocześniejszych w Rosji. Nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby porozumieć się z obsługą po angielsku ani z dostaniem się do centrum miasta, położonego 26 km dalej. Służy też za punkt przesiadkowy podczas podróży po innych miastach regionu oraz Rosji. Sezonowo posiada też połączenia z Helsinkami, Dubajem, Azją Mniejszą, a także Indiami i Chinami.

Do centrum miasta można się dostać:

  • Taksówką – przy terminalu 1A znajduje się stanowisko, z którego można je zamawiać. Koszt przejazdu do Kazania to ok. 20 euro
  • Pociągiem – odjeżdża spod terminali 1 i 1A, kosztuje 5 albo 10 euro (w zależności od klasy), a podróż do miasta trwa ok. 30 minut
  • Autobusem – to zdecydowanie najtańszy środek transportu, koszt biletu to zaledwie 1 euro. Nie dojeżdża jednak do samego centrum. Jeśli chcemy się tam dostać, na przystanku Pobedy należy przesiąść się w metro.

Formalności przed wyjazdem do Rosji

Żeby dostać się na terytorium Rosji należy posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wyjazdu, dla obywateli RP koniecznością jest także wiza za ok 150 złotych, wydawana na 30 dni. Dodatkowo, by otrzymać wizę, należy posiadać zaproszenie albo voucher turystyczny. Jeśli nie mamy w Rosji rodziny ani znajomych, którzy mogliby wysłać nam zaproszenie, potrzebny będzie voucher. Jak go zdobyć? Najczęściej przez rezerwację w hotelu, ale tu trzeba zachować ostrożność – musi to być dokument z hologramem, wysłany fizycznie. Niektóre tańsze hotele wystawiają je elektronicznie, a taki voucher nie wystarczy. W takim wypadku najlepiej skorzystać z biura pośrednictwa w Polsce i nie martwić się, czy wszystko zostanie załatwione poprawnie.

Po przyjeździe do Rosji należy zarejestrować się w ciągu 24 godzin. W hotelach jest to obowiązek obsługi, korzystając jednak z kwater prywatnych należy dopilnować, by ich właściciele zgłosili nasz pobyt właściwym organom.

Kiedy najlepiej lecieć do Kazania?

Zdecydowanie najlepszą porą na odwiedzenie Kazania jest lato. Lipiec i sierpień nie są tu zbyt gorące, temperatury oscylują w granicach 25 stopni, a opady nie są większe niż te, jakie o tej porze roku występują w Polsce. Zimy są tu suche i bardzo mroźne, ze średnimi temperaturami w okolicach -13 stopni. W dodatku zimowe dni są tutaj dość krótkie, co nie sprzyja cieszeniu się urokami miasta.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Kazania w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Kazania, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Kazania mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Kazania?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Kazania obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Kazaniu

Popularne linie latające do Kazania

Fanom siatkówki Kazań kojarzy się z dobrą rosyjską drużyną. Tanie loty do Kazania są jednak nie lada gratką nie tylko dla kibiców sportowych. Kazań może okazać się nie tylko miastem sportu, ale też miastem kultury, zabytków i odpoczynku. Wszystko zależy od Ciebie. Możesz przylecieć do Kazania na tydzień, miesiąc, albo na city-break, czyli wypad weekendowy. Loty do Kazania odbywają się na tyle często, że na pewno znajdziesz coś dla siebie w wybranym terminie. Na miejscu możesz zarezerwować wygodny nocleg i cieszyć się wypoczynkiem. Wcześniej dobrze jest sprawdzić, co można zwiedzić i gdzie dobrze zjeść w rosyjskim mieście. To znacząco ułatwi i uprzyjemni odpoczynek na miejscu oraz zaoszczędzi czas, który przecież szkoda byłoby marnować na przesiadywanie w Internecie. Przy okazji wyjazdu do kazania Internet może przydać się w jednym głównym celu: by zarezerwować bilety lotnicze do Kazania.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kazaniu

Znajdź nocleg w Kazaniu