Menu

Leeds loty - Tanie loty do Leeds

Leeds

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Funt szterling (GBP)

 • Nie pomyl się

  W Wielkiej Brytanii znajdują się dwie miejscowości o nazwie Leeds. Jedną jest miasto w hrabstwie Yorkshire, drugą wioska w hrabstwie Kent. To tam znajduje się jeden z najsłynniejszych brytyjskich zamków, dlatego nie szukaj go, będąc na północy Anglii.

 • Za obsługę

  W restauracjach (ale nie pubach) w Leeds w dobrym tonie jest zostawianie napiwków o wartości ok. 10-15 proc. zamawianych dań i napojów. Nie doliczaj ich jednak do rachunku, a raczej zostaw w gotówce na stole.

 • Za miasto

  Nieopodal Leeds znajduje się rezydencja Harewood z zamkiem z XVIII wieku. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Yorkshire. Co weekend organizowane są tam ciekawe imprezy plenerowe, np. wyścigi konne, wystawy psów czy pokazy zabytkowych samochodów.

Czy warto lecieć z Polski do Leeds?

Leżący w północnej części Anglii Leeds jest miastem różnorodności – obok Brytyjczyków mieszka w nim bowiem wielu emigrantów, również z Polski. Czym zachwyci osoby skuszone tanimi lotami do Anglii? Z pewnością warto zobaczyć tu zabytkową starówkę oraz – kontrastujące z nią przemysłowe zabudowania z XIX wieku. Wśród głównych atrakcji Leeds wymienia się m.in. opactwo cystersów w Kirkstall, Kirkgate Market oraz Corn Exchange Centre. Nie zawiodą się tu również miłośnicy galerii sztuki oraz muzeów, wśród których najważniejszym jest muzeum uzbrojenia Royal Armouries nad rzeką Aire.

Tym, co sprawia, że warto skorzystać z tanich lotów do Leeds jest także Leeds West Indian Carnival, nazywany także Chapeltown Carnival oraz Leeds Carnival. Jest to największy po londyńskim karnawał w karaibskim stylu w Wielkiej Brytanii, którego historia sięga 1967 roku. W ciągu trzech sierpniowych dni ulice miasta wypełniają się nie tylko muzyką, ale również tańczącymi ludźmi w kolorowych strojach.

Z których polskich miast można polecieć do Leeds?

Bezpośrednie loty do Leeds oferowane są z czterech polskich lotnisk. Podróż do Anglii bez przesiadek można rozpocząć w portach lotniczych w Gdańsku-Rębiechowie (GDN), Warszawie-Modlinie (WMI), Krakowie-Pyrzowicach (KRK) oraz we Wrocławiu-Strachowicach (WRO).

Loty do Leeds z jedną przesiadką dostępne są natomiast z lotnisk w Gdańsku-Rębiechowie, Krakowie-Balicach oraz Wrocławiu-Strachowicach, a także z portu lotniczego Warszawa-Okęcie (WAW). W przypadku niebezpośrednich lotów do Ledds czas podróży lotniczej wydłuża się z XX do XX godzin. Konieczna jest również przesiadka na dużym europejskim lotnisku, np. w Dublinie, Genewie lub Amsterdamie.

Lotnisko w Leeds – co warto wiedzieć?

W okolicy Leeds znajduje się jeden port lotniczy, czyli Leeds Bradford Airport, który stanowi największe lotnisko w regionie Yorkshire. Lądują na nim samoloty 15 kursowych i czarterowych linii lotniczych latających do 43 krajów świata, w tym do Polski. Każdego roku w terminalu lotniska w Leeds obsługiwane są niemal 3 miliony pasażerów lotów krajowych i międzynarodowych, z czego większość stanowią klienci tanich linii lotniczych oraz czarterowych linii lotniczych.

Lotnisko znajduje się w odległości około 18 km od Leeds oraz 11 km od Bradford. Jak dostać się z lotniska do centrum tych miast? Do śródmieścia Leeds można dojechać, korzystając z komunikacji miejskiej, czyli z autobusu Flying Tiger Services linii 757 lub autobusu The Keighley Bus Company linii 62. Do Bradford natomiast jeżdżą autobusy Flying Tiger Services linii 737 i 747. Na lotnisku znajdują się również wypożyczalnia samochodów osobowych, a także postój taksówek. Ze względu na dobrze rozwiniętą sieć dróg rowerowych w okolicy, do miasta można dojechać również rowerem.

Jakie linie latają na trasie Polska - Leeds?

Na trasie Polska – Leeds lata tylko kilku przewoźników lotniczych, zarówno spośród tak zwanych tanich linii, jak również z grupy regularnych linii. Bezpośrednie połączenia do Leeds z czterech polskich lotnisk oferuje tania linia lotnicza Ryanair. Jej samoloty startują z Warszawy-Modlina, Gdańska-Rębiechowa, Krakowa-Balic oraz Wrocławia-Strachowic. Bez przesiadek do Leeds od listopada 2018 roku polecieć można również z Krakowa z niskobudżetowym przewoźnikiem lotniczym Jet2.com.

Niebezpośrednie loty do Leeds z jedną przesiadką znaleźć można w ofercie między innymi KLM. Samoloty tego holenderskiego przewoźnika startują z warszawskiego lotniska na Okęciu, z Gdańska oraz z Krakowa, a przesiadka zaplanowana jest w Amsterdamie. Z Britishairways można polecieć do Leeds z Warszawy (WAW) i Krakowa (KRK) z przerwą na londyńskim lotnisku Heathrow. Loty kombinowane do Leeds z przesiadką w Dublinie dostępne są także w systemie sprzedaży Ryanair – startują one z lotnisk we Wrocławiu i Krakowie. Inną tanią linią lotniczą udostępniającą loty niebezpośrednie do Leeds jest easyJest, którym dolecieć można do Genewy, gdzie wsiada się na pokład samolotu Jet2.com.

Ile kosztuje lot do Leeds?

Koszt biletu lotniczego do Leeds w głównej mierze uzależniony jest od tego, jaką linią lotniczą będzie się lecieć. Najtańsze są loty oferowane przez Ryanair ora Jet2.com, czyli niskobudżetowych przewoźników lotniczych. Wybierając loty z ich oferty, za bilet można zapłacić już od niespełna 100 złotych za osobę w obie strony. Oczywiście tak niską cenę lotu do Leeds uzyska się, rezerwując miejscówkę w samolocie z co najmniej kilku- a najlepiej kilkunastotygodniowym wyprzedzeniem. Średnio za bilety kupowane kilkanaście dni prze wylotem zapąłcić trzeba około 300-400 złotych za osobę w obie strony.

W przypadku regularnych linii lotniczych koszty biletu do Leeds będą wyższe. Nie tylko ze względu na inny standard oferowany przez przewoźnika, ale także dlatego, że konieczna będzie przesiadka. Za taki lot do Ledds zapłacić trzeba co najmniej kilkaset złotych za osobę w obie strony, przy czym średnio koszt wynosi powyżej 1000 złotych. Gdy bilet kupuje się bardzo późno, koszt lotu do Leeds może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Kiedy bilety lotnicze do Leeds są najtańsze?

Bilety lotnicze do Leeds najtańsze są w okresie jesienno-zimowym, czyli od listopada do lutego. Pogoda na Wyspach Brytyjskich jest wtedy deszczowa i wietrzna, przez co nie skłania do zwiedzania. Wyjątkiem są loty grudniowe, czyli w okresie świąt Bożego Narodzenia. Bilety lotnicze do Leeds, a zwłaszcza z Leeds do Polski sprzedawane są w tym czasie przeważnie w mocno zawyżonych cenach.

Najdroższe bilety z Polski do Leeds i z Leeds do Polski pojawiają się w systemach sprzedaży przewoźników na terminy letnie. W lipcu i sierpniu jest tam wtedy najcieplej, dodatkowo w tym drugim miesiącu odbywa się słynny Leeds Carnival, na który ściągają wielbiciele ulicznej zabawy z całej Wielkiej Brytanii oraz Europy.

Jak obniżyć cenę lotu do Leeds?

Chcąc obniżyć cenę lotu do Leeds, warto przygotowania do podróży rozpocząć z wyprzedzeniem. Kupując bilet lotniczy co najmniej osiem tygodni przez planowanym wylotem, a najlepiej nawet jeszcze wcześniej, można zaoszczędzić około 30-40 procent. W przypadku niskobudżetowej linii lotniczej Ryanair coraz częściej zdarzają się również oferty tzw. last minute, czyli na ostatni moment. Jeszcze kilka lat temu tanie linie wolały nie sprzedać miejsca, niż opuścić cenę, jednak trend ten zauważalnie się zmienia.

Najlepszym sposobem na znalezienie najtańszego lotu do Leeds jest skorzystanie z internetowej porównywarki lotów eSky. Dlaczego? W bazie wyszukiwarki lotów eSky znajdziesz bowiem wszystkie promocje i aktualne loty 860 krajowych i międzynarodowych linii lotniczych, w tym tanich linii lotniczych latających do Leeds, czyli Ryanair i Jet2.com. Używanie porównywarki lotów eSky jest intuicyjne – wystarczy w odpowiednie okna na stronie wyszukiwania wpisać podstawowe dane, takie jak nazwa lotniska wylotu i docelowego, czyli Leeds, a także datę podróży oraz liczbę i wiek pasażerów. Po kliknięciu ikony lupki z prawej strony po kilkunastu sekundach uzyskuje się dostęp do listy wszystkich lotów z Polski do Leeds i z Leeds do Polski. Wyniki automatycznie ułożone są od najtańszego lotu do najdroższego, jednak można je posegregować według np. długości lotu czy lotniska wylotu.

W porównywarce cen eSky można również załatwić inne związane z podróżą formalności. W zakładkach „lot + hotel” lub „lot” znaleźć można najtańszą lub najbardziej odpowiadającą nam opcję noclegu w Leeds. W bazie eSky znajduje się ponad 1,1 miliona obiektów noclegowych różnego typu i standardu, a także opinie na ich temat użytkowników serwisu TripAdvisor. Wyniki wyszukiwania noclegu w Leeds można przefiltrować wybierając odpowiadające nam kryteria, np. rodzaju obiektu, odległość od centrum, typ płatności, ocena gości czy proponowane przez ośrodek udogodnienia. Zaletą korzystania z wyszukiwarki lotów eSky jest również możliwość łatwego i szybkiego wykupienia ubezpieczenia podróżnego (w zakładce „ubezpieczenia”), a także wynajęcia samochodu w Leeds (w zakładce „samochody”).

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Leeds w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Leeds, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Leeds mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Leeds?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Leeds obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Leeds

Popularne linie latające do Leeds

Tanie loty do Leeds to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto odwiedzić północną część Anglii. Leeds to świetne miejsce na weekendowy wyjazd, jak i na dłuższy pobyt. Z jednej strony miasto tętni życiem i jest dość dużym ośrodkiem studenckim, a z drugiej strony wystarczy kilka minut jazdy samochodem, aby znaleźć nieco bardziej spokojnie miejsca, idealne do odpoczynku. Loty do Leeds zarezerwowane? Czas stworzyć plan zwiedzania! Na pewno nie może na nim zabraknąć Kirkstall Abbey, czyli ruin średniowiecznego opactwa cystersów, a także Abbey House Museum, w którym można podziwiać m.in. sklepy z epoki wiktoriańskiej. Kiedy najlepiej wybrać się do Leeds? To miejsce zapewni nam rozrywkę bez względu na porę roku! Jednak jeśli zależy nam na tym, aby bilety lotnicze do Leeds były dostępne w niższych cenach, to zarezerwujmy je od razu, jak tylko ustalimy datę podróży.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Leeds

Znajdź nocleg w Leeds