Menu

Londrina loty - Tanie loty do Londriny

Pokaż filtry

Londrina

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Rolnicze miasto

  Mimo że Londrina jest dużym miastem, nadal silne jest tu rolnictwo. Oprócz kawy region słynie z uprawy kukurydzy, zboża, bawełny, orzeszków, ryżu czy trzciny cukrowej.

 • Autodrom Senny

  To właśnie tutaj znajduje się Autodrom Międzynarodowy Ayrtona Senny. Można tu nie tylko zobaczyć współczesne wyścigi, ale również podziwiać pojazdy z czasów mistrza kierownicy.

 • Jezioro Igapo

  Ogromny zbiornik wodny cieszy się powodzeniem zarówno wśród fanów sportów wodnych, jak i natury. W parkach nad jeziorem Igapo ciągną się kilometry spacerowych alejek.

Co warto zobaczyć w Londrinie?

Miasto na południu Brazylii. Pierwszymi osadnikami byli przybysze z Wielkiej Brytanii. Oficjalnie miasto zostało założone w 1930 roku przez grupę imigrantów z Japonii i Niemiec. Nazwa miasta w wolnym tłumaczeniu to “mały Londyn”. Londrina szybko stała się kulturalną, polityczną i gospodarczą stolicą regionu. Z czasem zamieszkali tu przybysze z innych części Europy.

Odwiedź sanktuarium Gracas Schoenstatt. I to niekoniecznie z powodów religijnych. To urocza, maleńka świątynia, z niewielkim zielonym skwerkiem, otoczona blokowiskiem. Efekt piorunujący tym bardziej, że przez większą część roku budynek pokrywa pnący bluszcz. Równie ciekawym i zaskakującym miejscem jest Praça Tomi Nakagawa, park poświęcony imigrantom z Japonii. Wschodnia architektura w Brazylii naprawdę zaskakuje.

Życie nocne to zdecydowanie mocna strona Londriny. W klubie Kingdom 2800 przy Avenida Higienopolis wytańczysz się za wszystkie czasy. Lepiej odnajdujesz się w rockowych klimatach? Na scenie Vitrola Bar przy tej samej ulicy kilka razy w tygodniu występują lokalni i przyjezdni muzycy. Spontaniczna zabawa z nieznajomymi, po równo tańca, śpiewu i dyskusji - tak jest w Folks Pub Sertanejo przy Avenida Maringa. Jeśli wolisz spokojniejsze rozmowy przy drinku, zajrzyj do Deck Bar Londrina przy Rue Espirito Santo. W otwartym barze z drewna i cegły do alkoholu serwują doskonałe przekąski.

Na zakupy warto wybrać się do Mercado Shangrila. Ogromne targowisko znajduje się przy Rua Visconde de Maua w dzielnicy Shangrila. Mieszkańcy robią tu codzienne zakupy, ale turyści również znajdą coś dla siebie. Zabierz do domu smak brazylijskiej kuchni, wybierając przyprawy, które najbardziej przypadły ci do gustu. Dostaniesz brazylijskie orzechy, również te pakowane w małe woreczki, idealnie nadające się na prezent z podróży. Alejki z owocami wypełnia aromat słodyczy, a te z biżuterią pełne są kolorów. Sam spacer po bazarze jest wyjątkowym przeżyciem. 

Przydatne informacje o lotniskach w Londrinie

Popularne linie latające do Londriny

Tablica lotów: Londrina

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Londrinie

Znajdź nocleg w Londrinie