Menu

Tarbes loty - Tanie loty do Tarbes

Pokaż filtry

Tarbes

Tanie loty do Tarbes – czy warto?

Położone na południu Francji Tarbes jest niewielkim miasteczkiem, które przeważnie omijane jest przez turystów. Dlaczego? Z usytuowanego nieopodal lotniska można bowiem wyruszyć do jednej z najsłynniejszych miejscowości pielgrzymkowych świata, czyli do Lourdes. Zachętą do odbycia lotu na trasie Polska – Tarbes może być jednak nie tylko wizja przeżyć duchowych. W okolicach Tarbes znajdują się także widowiskowe, o różnym stopniu trudności szlaki rowerowe po gaskońskich równinach. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą też wykorzystać Tarbes jako bazę noclegową podczas trekkingów w Pirenejach.

Tanie loty z Polski do Tarbes mogą być również dobrą okazją do zwiedzania samego miasteczka. Co może nam ono zaoferować? Urokliwe uliczki i brak masowej turystyki. W Tarbes swoje kroki powinno się z pewnością skierować do Narodowej Stadniny Koni, a także do XIX-wiecznego pałacowego parku Jardin Massey słynącego z nietypowej i zadbanej roślinności. Wrażenie na miłośnikach architektury z pewnością zrobi centrum, gdzie nad kamiennymi domami góruje sylwetka zabytkowej katedry.

Z których polskich lotnisk można polecieć do Tarbes?

Bezpośrednie loty do Tarbes z Polski oferowane są z wyłącznie jednego krajowego lotniska międzynarodowego. Loty na trasie Polska – Tarbes odbywają się regularnie z portu lotniczego Kraków-Balice (KRK). Na południe Francji można stamtąd polecieć dwa razy w tygodniu – w czwartki oraz w niedziele. Lot do Tarbes z Krakowa trwa mniej więcej 2 godziny i 45 minut.

Niebezpośrednie loty do Tarbes nazywane są również lotami z przesiadką do Lourdes. Realizowane są one przede wszystkim z największego polskiego lotniska, czyli z portu lotniczego Warszawa-Okęcie (WAW). Podróż lotnicza z Warszawy do Lourdes w takim przypadku trwa od co najmniej czterech do nawet dwunastu godzin. Przesiadki najczęściej odbywają się w Brukseli, Krakowie oraz w Paryżu na lotnisku im. Charlesa de Gaulle’a.

Jakie linie lotnicze latają z Polski do Tarbes?

Jedyną linią lotniczą, która oferuje bezpośrednie loty z Polski do Tarbes, jest niskobudżetowy przewoźnik lotniczy Ryanair. Samoloty irlandzkiej linii lotniczej startują wyłącznie z krakowskiego lotniska w Balicach.

Do Tarbes można z Polski polecieć również na pokładzie samolotów innych linii lotniczych. Wybierając niebezpośredni lot do Lourdes, można skorzystać z połączeń kombinowanych. Z Warszawy-Okęcia loty z przesiadką oferują tacy niskobudżetowi i tradycyjni przewoźnicy, jak: LOT, KLM, Lufthansa oraz Wizzair.

Ile kosztuje lot do Tarbes?

Koszt biletu lotniczego na bezpośredni lot do Tarbes zaczyna się od około 150-160 złotych za osobę w obu kierunkach. Tak niska cena obowiązuje na tanie loty do Tarbes oferowane przez Ryanair, o ile zakupione zostaną z dużym wyprzedzeniem lub w ofercie last minute.

Cena lotu do Tarbes z przesiadką kształtują się na poziomie od co najmniej 300 złotych do nawet ponad 1000 złotych za osobę w obie strony. Najniższy koszt lotu niebezpośredniego do Lourdes uzyskamy, wybierając lot kombinowany tanich przewoźników, np. Wizzair i Ryanair. Zdecydowanie więcej trzeba będzie zapłacić, decydując się na lot do Tarbes na pokładzie samolotu Air France, Lufthansy czy KLM.

Kiedy bilety lotnicze do Tarbes są najtańsze?

Chcąc kupić jak najtańszy bilet lotniczy z Polski do Tarbes, podróż należy zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Najtańsze loty do Lourdes w systemach sprzedaży linii lotniczych pojawiają się bowiem średnio dwa miesiące przed planowanym wylotem. Na niskie ceny lotów do Tarbes można także liczyć w ostatnim tygodniu przed lotem, kiedy Ryanair często obniża ceny biletów. W tym przypadku trzeba jednak liczyć na łut szczęścia, gdyż nie zawsze zostają wolne miejsca na pokładzie.

Sposobem na uzyskanie niskiej ceny lotu na południe Francji jest wybór wieczornego lotu (o ile jest dostępny). Decydując się na kurs poranny, możesz zapłacić nawet 60 procent więcej za lot na tej samej trasie.

Jak obniżyć cenę lotu do Tarbes?

Najlepszym sposobem na obniżenie ceny lotu do Tarbes jest skorzystanie z internetowej wyszukiwarki tanich lotów eSky. W kilkanaście sekund możesz tam uzyskać dostęp do najbardziej aktualnej oferty wszystkich linii lotniczych latających na trasie z Polski do Tarbes i z Tarbes do Polski. Jak to zrobić? Wystarczy podać podstawowe dane, takie jak termin podróży, liczba osób i lotnisko wylotu i przylotu, a następnie kliknąć w różowy przycisk z ikonką lupy po prawej stronie.

Aby znaleźć najtańszą ofertę, po uzyskaniu listy połączeń lotniczych do Tarbes, zajrzyj do zakładki „Najlepsze ceny” oraz „Najtańsze loty +/- 3 dni”. W pierwszej zobaczysz grafikę, na której wyróżniony będzie lot do Lourdes w najniższej cenie. W drugiej na kalendarium podane będą ceny lotów do tego samego miejsca na trzy dni przed i trzy dni po Twoim planowanym terminie podróży. To doskonała opcja dla osób, którym nie zależy, aby być w Tarbes konkretnego dnia.

Decydując się na lot do Tarbes z Ryanairem, możesz zaoszczędzić, rezygnując z dodatkowych usług oferowanych przez tego przewoźnika. Najtańszy bilet uzyska się, nie wykupując opcji priorytetowego boardingu, dodatkowego bagażu i ubezpieczenia linii lotniczej. Lot do Tarbes będzie jeszcze tańszy, gdy wybierzesz automatycznie przydzielone miejsce w samolocie, zamiast wskazywać je samodzielnie.

Lotnisko w Tarbes

Międzynarodowy Port Lotniczy Tarbes Lourdes Pyrénées (LDE), który nazywany bywa potocznie po prostu lotniskiem Lourdes. Regularnie odbywają się z niego loty kursowe pięciu linii lotniczych na trasach do około dziesięciu europejskich miast. Do Tarbes można przylecieć regularnymi liniami lotniczymi z Krakowa, Paryża, Rzymu, Mediolanu, Brukseli, Malty, Londyn-Stansted, Dublina i Lizbony.

Lotnisko Tarbes obsługuje również loty czarterowe, na pokładzie których przylatują głównie pielgrzymi podróżujący do Lourdes. Lotnisko Tarbes Lourdes Pyrénées co roku przyjmuje ponad 500 lotów czarterowych z Europy i ze świata, które oferowane są przez około 50 czarterowych linii lotniczych.

Jak wygląda transfer z lotniska Tarbes?

Z portu lotniczego Tarbes Lourdes Pyrénées samochodem można dostać się w zaledwie kwadrans zarówno do Tarbes, jak i do Lourdes. Przy terminalu znajduje się wygodny parking dla samochodów osobowych, a w jego budynku znaleźć można wypożyczalnie samochodów kilku znanych firm. Przed budynkiem znajdują się także stanowiska taksówek.

Na terenie lotniska znaleźć można także przystanki autobusowe, z których odjeżdżają autobusy komunikacji publicznej oraz autobusy lotniskowe, tzw. shuttle bus. Na stacje kolejowe SNCF w Tarbes oraz w Lourdes można się dostać między innymi linią autobusową numer 2 „Maligne des Gaves”. Koszt biletu to 2 euro za osobę dorosłą oraz 1 euro za dziecko. Planując taką podróż, warto wziąć pod uwagę fakt, że kursowanie autobusów miejskich jest ograniczone w niedziele oraz w dni świąteczne. Dodatkowo autobus do Lourdes kursuje wyłącznie w sezonie letnim (od początku kwietnia do końca października), gdy na lotnisku lądują samoloty kursowe.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Tarbes w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tarbes, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tarbes mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tarbes?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tarbes obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tarbes

Popularne linie latające do Tarbes

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tarbes

Znajdź nocleg w Tarbes