Menu

Petersburg loty - Tanie loty do Petersburga

Pokaż filtry

Petersburg

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Randka na dachu

  W czasie białych nocy romantycznym miejscem do oglądania panoramy miasta są… dachy kamienic w centrum. Możesz dostać się tam z jednym z petersburskich rooferów. Warto!

 • Rosyjski Wersal

  Jeżeli lubisz splendor i luksus, koniecznie wybierz się do Peterhofu, czyli pałacu z okalającym go liczącym kilkadziesiąt hektarów powierzchni zadbanym parkiem z zabytkowymi fontannami.

 • Uwaga na mosty!

  Zwodzone mosty nad Newą nie działają w nocy, dlatego planując wieczorne spacery po Petersburgu, sprawdź grafik ich otwierania i zamykania, by nie utknąć na noc po przeciwległej stronie miasta.

Bezpośrednie loty do Petersburga

Dawna stolica Imperium Rosyjskiego do dzisiaj przyciąga tłumy turystów chcących poczuć, jak wielkim mocarstwem była dawniej Rosja. Mimo to bezpośrednie loty do Petersburga z Polski nie są zbyt popularne. Oferta linii lotniczych na tym odcinku jest dość skromna. Mimo to można znaleźć połączenia bez przesiadki.

Polskie linie lotnicze LOT oferują bezpośrednie loty do Sankt Petersburga codziennie. Każdego dnia odbywają się 1-2 loty z Warszawy do Petersburga. Oznacza to, że do tego rosyjskiego miasta dolecieć można z jedną przesiadką, w Warszawie, z każdego lotniska w Polsce obsługiwanego przez LOT. Podróż z Warszawy trwa niecałe 2 godziny.

Alternatywą zastępujące bezpośrednie loty do Petersburga z Polski są połączenia z przesiadką. Taka podróż trwa jednak znacznie dłużej, czasami trzeba wręcz cofnąć się, np. do Niemiec. Połączenia z jedną przesiadką z Polski oferują m.in. z Lufthansa, Air Baltic, Belavia, KLM, Finnair.

Gdzie szukać tanich lotów do Petersburga?

Oczywiście, mógłbyś szukać lotów na stronach linii lotniczych. Trzeba w tym celu na każdej wybrać trasę oraz daty, przejrzeć wszystkie możliwe opcje i najlepiej zrobić notatki, by wszystko się nie pomieszało. Stracisz na to kilka godzin. Jest jednak znacznie prostszy sposób na znalezienie tanich lotów do Petersburga.

Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki lotów, która powstała właśnie po to, by ułatwić osobom, które chcą zwiedzać świat, łatwe i szybkie rezerwowanie najtańszych biletów lotniczych. Dawniej trzeba było sprawdzać wszystkie oferty lotów do Petersburga samodzielnie, dzisiaj zrobi to za nas sprawdzona wyszukiwarka połączeń.

Oprócz samego znalezienia połączeń w danym dniu, wyszukiwarka eSKy oferuje również możliwość przefiltrowania uzyskanych wyników przez różne parametry, które mogą być dla ciebie ważne. Jeśli to dla ciebie istotne, możesz wybrać, ile przesiadek ma być na twojej trasie czy o jakiej porze samolot do Petersburga ma startować.

Oferta linii lotniczych do Sankt Petersburga

Zazwyczaj bilety do Petersburga kosztują ok. 700-900 zł. Nie musisz jednak płacić aż tyle. Jeśli dopasujesz się nieco do oferty linii lotniczych do Petersburga, możesz znaleźć połączenia nawet w cenie 300-400 zł. Do planowania podróży trzeba jednak podejść nieco elastycznie, ponieważ najtańsze bilety wymagają czasem na przykład przesunięcia daty podróży o kilka dni.

Jeśli zależy ci na najtańszych połączeniach lotniczych, nie trzymaj się więc kurczowo jednej daty lotu do Petersburga. Zostawiając sobie nieco pola do manewru gwarantujesz sobie możliwość dopasowania się do siatki połączeń do Rosji. Zdarza się, że przełożenie planowanego terminu podróży o zaledwie kilka dni może przynieść oszczędność nawet rzędu kilkuset złotych. Jest więc o co się postarać.

Tanie i regularne linie lotnicze oferują dość podobne usługi na tak krótkich trasach. To, czym mogą się od siebie różnić, jest możliwość zabrania bagażu rejestrowanego w cenie biletu do Petersburga. Generalnie w tanich liniach nigdy nie ma takiej możliwości, za dodatkowy bagaż trzeba dopłacić, natomiast w liniach regularnych bagaż bywa wliczone w cenę.

Kiedy loty do Petersburga są najtańsze?

To od ciebie zależy, czy twoja podróż będzie sporym wydatkiem, czy uda ci się zrealizować plan taniego podróżowania. Loty do Petersburga to wydatek rzędu 700-900 zł w dwie strony od osoby, ale przy odrobinie chęci i ze świadomością, kiedy bilety drożeją, możesz kupić naprawdę tanie miejscówki w samolocie.

Warto trzymać się podstawowych zasad dotyczących taniego podróżowania. Przede wszystkim nie zarezerwuj podróży na weekendowy wypad. Jeśli chcesz lecieć do Petersburga na kilka dni, wybierz termin w dni powszednie, bo właśnie wtedy loty są zazwyczaj tańsze. Wybierając weekendowy wypad, prawdopodobnie sporo przepłacisz.

Spakuj mniej bagażu, niż myślisz, że może ci się przydać. Prawdopodobnie i tak nie włożysz każdego ubrania, a już na pewno nie zużyjesz wszystkich kosmetyków. Żel pod prysznic czy szampon przelej do mniejszych butelek, które zmieścisz w bagażu podręcznym. Zrezygnuj z większości ubrań. Dzięki temu zmieścisz wszystko w bagażu podręcznym, a skoro nie będziesz musiał dokupywać bagażu rejestrowanego, sporo zaoszczędzisz.

Promocje na loty do Petersburga

Nie jest tak, że wszystkie bilety lotnicze z czasem tylko drożeją. Co jakiś czas niektóre linie lotnicze organizują promocje, podczas których wystawiają bilety lotnicze, na przykład na loty do Petersburga, w znacznie niższych cenach, niż zazwyczaj. Czasami jest to związane z urodzinami linii lotniczych, jakimś świętem, a czasem po prostu z chęci zainteresowania podróżnych konkretnym kierunkiem.

Bez względu na to, jaka jest motywacja linii lotniczych, to ty powinieneś skorzystać na taniej promocji na loty do Petersburga. Musisz jednak wiedzieć o tym, że taka promocja istnieje. Wiadomo, że nie jesteś w stanie na bieżąco śledzić wszystkich cen w liniach lotniczych, dlatego jest świetne rozwiązanie, które pomoże ci uporać się z tym.

Chodzi oczywiście o newsletter, który będzie dostarczał ci informacji, gdy tylko któraś linia lotnicza obniży cenę lotów do Petersburga. Możesz ustawić w newsletterze maksymalną cenę za podróż do Petersburga, jaką chcesz zapłacić. Gdy będzie osiągalna, dostaniesz powiadomienie prosto na swoją skrzynkę pocztową.

Kiedy kupować bilety do Petersburga?

Nie jest łatwo trafić na moment, kiedy bilety są najtańsze. To właściwie niemożliwe, ponieważ nigdy nie można przewidzieć, kiedy i jak bardzo linie lotnicze obniżą ceny lotów do Petersburga. Zazwyczaj jednak ceny idą w druga stronę - im bliżej do wylotu, tym się zwiększają, a tobie zostaje przełożenie terminu podróży na kolejne miesiące, jeśli chcesz zaoszczędzić na bilecie.

Jeśli dopiero rozglądasz się za możliwym terminem podróży do Petersburga, powinieneś zajrzeć do Okazji eSky. To miejsce, gdzie znajdziesz najtańsze loty wszystkich linii lotniczych do Petersburga w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Od ciebie tylko zależy decyzja, jak mało chcesz zapłacić za podróż.

Okazje to dla ciebie okazja, by zaoszczędzić, wybierając najtańsze połączenie do Petersburga. Zwróć uwagę, że nie ma tu połączeń w regularnych cenach, są tylko te najbardziej atrakcyjne. Dzięki temu masz pewność, że kupisz najlepsze dostępne w danej chwili połączenie lotnicze.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Petersburga w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Petersburga, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Petersburga mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Petersburga?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Petersburga obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Petersburgu

Popularne linie latające do Petersburga

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Petersburgu

Znajdź nocleg w Petersburgu