Menu

Luksemburg loty - Tanie loty do Luxembourg

Pokaż filtry

Luksemburg

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: luksemburski, niemiecki, francuski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Luksemburskie sklepy

  Będąc w tym mieście, należy pamiętać, że sklepy otwarte są tu dość krótko. W tygodniu zakupy zrobisz do 19, w niedzielę – tylko do 13. To szczególnie ważne, jeśli decydujesz się na samodzielne gotowanie.

 • Muzea nie w poniedziałek

  Jeśli nie wyobrażasz sobie wizyty w Luksemburgu bez zwiedzenia choć kilku jego muzeów, powinieneś wziąć pod uwagę fakt, że w poniedziałki większość z nich jest zamknięta.

 • Multikulturowe miejsce

  Niezwykle ciekawym faktem jest to, że prawie 40% mieszkańców Luksemburga stanowią cudzoziemcy, dotyczy to oczywiście także jego stolicy. Jest to zdecydowanie najwyższy współczynnik w Europie.

Luksemburg – tanie loty jako pomysł na weekend

Trochę na przekór nazwie, Wielkie Księstwo Luksemburga należy do najmniejszych państw w Europie. Zajmuje powierzchnię nieco ponad dwa i pół tysiąca kilometrów kwadratowych, którą zamieszkuje pół miliona mieszkańców. Stolicą księstwa jest miasto Luksemburg, niezwykle malownicze i ważne historycznie miejsce na mapie Europy. To właśnie tutaj powstała inicjatywa stworzenia Unii Europejskiej, a obecnie mieści się kilka ważnych instytucji unijnych.

Małe rozmiary kraju mają wpływ na to, że jego stolica położona jest w niewielkiej odległości od granic ze wszystkimi sąsiadami. Należą do nich Niemcy, Francja i Belgia. Podróżni nie lubiący spędzać zbyt wiele czasu w jednym miejscu mogą potraktować loty do Luksemburga jako podróż do miejsca wypadowego. Stąd można łatwo zwiedzić cały Benelux, a także część Niemiec i Francji.

Atrakcje i zabytki Luksemburga

Miasto Luksemburg już od wielu wieków gości na mapach Europy. Początki osadnictwa w tym miejscu określa się jeszcze na czasy rzymskie, jednak za datę powstania miasta uznawany jest rok 963. Właśnie wtedy pochodzący z lokalnego rodu Zygfryd wszedł w posiadanie zamku, umieszczonego na skale przy dawnym szlaku rzymskim. Na miejscu zniszczonej budowli wzniósł nową konstrukcję. Ruiny zamku z X wieku są jednymi z najstarszych miejsc, które można podziwiać w czasie zwiedzania miasta.

Miłośnicy budowli o przeznaczeniu militarnym na pewno wybiorą loty do Luksemburga w poszukiwaniu ciekawych eksponatów. Strategiczne położenie i ogromne inwestycje w fortyfikacje sprawiały, że w średniowieczu miasto nazywane było Gibraltarem Północy. Uznawano je za niemożliwe do zdobycia, a dobrze zachowane średniowieczne mury wpisane są na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Na uwagę zasługują także pozostałości po wieży strażniczej, zwanej Dziurawy Ząb, oraz kazamaty, ciągnące się kilometrami umocnienia.

Centrum Luksemburga to niesamowite połączenie historii z nowoczesnością. Wąskimi wybrukowanymi uliczkami można spacerować pośród doskonale zadbanych i odnowionych budynków powstałych miedzy XVII, a XIX wiekiem. Nie trudno trafić tutaj także na budowle jeszcze starsze. Te obiekty przypominające o historii miasta bywają odważnie zestawione z nowoczesnymi tworami architektonicznymi. Szklane budynki, ozdobione neonami i nietuzinkowym oświetleniem wpasowują się w charakter miasta.

Z wysokich murów obronnych nad rzeką Alzette podziwiać można dolną cześć miasta, nazywaną Grund. Duże wrażenie robi też zabytkowe opactwo benedyktynów Neumunster z 1688 roku. Najciekawszym miejscem spacerowym, poza uliczkami starego miasta, jest Chemin de la Corniche. Warto przejść się tą niesamowitą alejką spacerową, nazywaną najpiękniejszym balkonem w Europie. Doskonale wykorzystuje on różnice wysokości i ukształtowanie terenu, ukazując piękno tego miasta.

Podczas spaceru „balkonem” nie sposób przegapić potężnego wiaduktu kolejowego o 24 kamiennych łukach. Pochodzi z XIX wieku, a jego wymiary to 290 metrów długości i 45 metrów wysokości. Zresztą mosty doliny rzeki Alzette to bardzo charakterystyczne budowle Luksemburga. Jeden z nich prowadzi do nowoczesnej części miasta, czyli dzielnicy Kirchberg. Znajdują się w niej między innymi Europejski Trybunał Sprawiedliwości oraz sekretariat Parlamentu Europejskiego.

W razie niepogody można odwiedzić kilka bezpłatnych muzeów. Warta uwagi może być także bliska okolica miasta. Są to przede wszystkim malownicze górzyste krajobrazy, czy liczne warownie, jak na przykład zamek Vianden oddalony od miasta o trzydzieści kilometrów. Dzięki doskonałej sieci komunikacji miejskiej można dostać się na miejsce autobusem.
 

Jak wybrać lot do Luksemburga?

Połączenia lotnicze między polskimi miastami a księstwem są dosyć popularne i łatwo znaleźć połączenie nawet z krótkim wyprzedzeniem. Z warszawskiego lotniska Chopina można wybrać się w bezpośredni lot do Luksemburga. Sama trasa przelotu trwa zaledwie dwie godziny. Do tego należy doliczyć czas na odprawę biletowo–bagażową i samo wejście na pokład.
Inne polskie miasta także mogą stać się punktem początkowym naszej podróży do Luksemburga. Nieco trudniej jednak znaleźć połączenia bezpośrednie i trzeba nastawić się na lot z przesiadkami. Międzylądowanie może nastąpić na różnych europejskich lotniskach, w zależności od oferty przewoźnika. Zazwyczaj czas na przesiadkę nie zajmuje wiele czasu i średnio trwa to ponad dwie godziny.

Ceny połączeń lotniczych z polskich miast są bardzo zróżnicowane. W obie strony tanimi liniami lotniczymi możemy polecieć za kwotę między 600, a 1200 złotych. Oczywiście zdarzają się loty dużo droższe, ale można trafić także na promocje. Niektórzy przewoźnicy oferują lot z Polski do Luksemburga już za dwieście złotych! Statystycznie najniższe ceny bilety lotnicze do Luksemburga osiągają miesiąc przed planowanym wylotem.

Warto śledzić promocje i wyjątkowo tanie oferty połączeń, korzystając z dobrej wyszukiwarki lotów. Do takich należy wyszukiwarka eSky, która w ciągu piętnastu lat działalności zyskała sobie rzeszę zadowolonych klientów. Posiada ogromną bazę przewoźników i z łatwością można znaleźć interesujące nas połączenie. Co więcej, na stronie znajdują się także oferty hoteli w różnych standardach i lokalizacjach.

Czego się spodziewać po przylocie do Luksemburga?

Port lotniczy Luksemburg to oczywiście największe lotnisko na terenie księstwa. Co roku obsługiwanych jest tu niemal dwa miliony pasażerów. Lotnisko znajduje się dziesięć kilometrów od centrum miasta. Na tej trasie kursują autobusy miejskie, które pokonują ją w czasie dwudziestu minut. Można też bez trudu pojechać taksówką, jednak trzeba liczyć się z dużo wyższym kosztem takiej wycieczki.

Ogólnie miasto należy do stosunkowo drogich, biorąc pod uwagę polskie warunki i zarobki. Dostrzeżemy to zarówno podczas rezerwacji hoteli, jak i stołując się w miejscowych restauracjach. Nie ma co się dziwić wysokim cenom. Księstwo zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem wysokości PKB na jednego mieszkańca.

Jeśli można szukać gdzieś niskich cen, to na pewno uda się je znaleźć w środkach komunikacji miejskiej. Istnieje możliwość zakupu biletu dobowego, który uprawnia nas do podróży autobusem przez cały dzień, aż do godziny czwartej nad ranem. Chcąc poruszać się po mieście i zwiedzić okoliczne atrakcje, warto z takiej okazji skorzystać.

Samo centrum miasta nie jest duże i na dokładne zwiedzenie go wystarczy nam jeden dzień. Na okoliczne miejscowości i warownie można zaplanować sobie drugą dobę. Wobec tego lot do Luksemburga to świetny pomysł na weekend. Wykupienie noclegu w weekend paradoksalnie będzie kosztowało mniej niż w tygodniu. Dlaczego tak jest? Niespodziewanie pomocni w obniżeniu kosztów wycieczki do miasta stają się urzędnicy unijni, a w zasadzie ich brak. Urzędnicy z ościennych państw spędzają w Księstwie cały tydzień, gdzie przebywają na delegacji. W czasie weekendów wracają w swoje rodzinne strony, a właściciele hoteli i pensjonatów wobec braku zainteresowanych, obniżają ceny.

Wielkie księstwo Luksemburga jest członkiem Unii Europejskiej i poruszanie się po jego terenie innych obywateli wspólnoty może odbywać się bez żadnych utrudnień. Jedynym dokumentem, który będzie nam potrzebny, jest dowód osobisty. Sieć dróg dobrej jakości i bliskość innych ciekawych europejskich miast z pewnością zachęca do podróżowania po tym malowniczym kraju.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Luxembourg w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Luxembourg, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Luxembourg mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Luxembourg?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Luxembourg obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Luxembourg

Popularne linie latające do Luxembourg

Luksemburg to państwo wyjątkowe pod wieloma względami. Tanie loty do Luksemburga są naprawdę świetną okazją, by się o tym przekonać. Do wizyty w tym kraju zachęca wiele ciekawostek, o których zapewne niektórzy nie wiedzą. Pierwszą z nich jest to, że Luksemburg to najmniejszy kraj w Europie. Właściwie jest to kraj i miasto jednocześnie, ponieważ w granicach miasta zawierają się jednocześnie granice państwa. Bilety lotnicze do Luksemburga pozwolą zobaczyć, jak funkcjonuje tak specyficzny rodzaj gospodarki. Jak niektórzy być może słyszeli, Luksemburg jest jednym z najbogatszych krajów europejskich. Słynie także ze swojego demokratycznego ustroju. Mówi się, że wiele decyzji w państwie podejmowanych jest podczas referendów, na których frekwencja wynosi 90%. Właśnie dlatego warto pokusić się na loty do Luksemburga, na jedyne w kraju lotnisko.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Luxembourg

Znajdź nocleg w Luxembourg