Menu

Manaus loty - Tanie loty do Manaus

Pokaż filtry

Manaus

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Na plażę

  Jeżeli marzysz o odpoczynku na plaży, wybierz się na Ponta Negra. Znajdziesz tam nie tylko złoty piasek i piękne widoki, ale także liczne restauracje i bary oraz amfiteatr, w którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne.

 • Przed wyjazdem

  Zanim wylądujesz w Manaus, zaopatrz się w cienkie, jasne ubrania z długim rękawem oraz środki przeciw owadom, by zabezpieczyć się przed ugryzieniami przenoszących żółtą febrę komarów. Pamiętaj również, że w tym rejonie wymagane jest posiadanie certyfikatu o przebytym szczepieniu przeciwko tej chorobie.

 • Bezpieczny sprzęt

  Jeżeli wybierasz się do Amazonii w porze deszczowej, zapakuj solidnie wszystkie swoje dokumenty, pieniądze, latarkę, zapałki czy sprzęt elektroniczny najlepiej w torby wodoszczelne. W porze suchej nie zapomnij natomiast o nakryciu głowy oraz kremie przeciwsłonecznym z wysokim filtrem.

Co warto zobaczyć w Manaus?

Na początku XX wieku Manaus było światowym potentatem w produkcji kauczuku, dzięki której miejscowość rozkwitała bogactwem i przepychem architektury oraz oferty kulturalnej. Do dziś zobaczyć można m.in. bogato zdobiony budynek Teatro Amazonas przy Rua Tapajós, w którym niegdyś odbywały się koncerty i przedstawienia artystów światowej sławy. W historycznym centrum Manaus znajdują się również: Palácio da Justiça (pałac sprawiedliwości), dawna siedziba rządu – Palácio Rio Negro, Igreja da Matriz czy katedra – wszystkie z czasów Bélle Époque. O przedkolonialnej historii tego miejsca można dowiedzieć się sporo w Museu do Índio, tj. Muzeum Indian.

Po nielegalnym wywiezieniu nasion kauczukowców do Malezji tutejsze plantacje stawały się nierentowne, a miasto pustoszało i zarastało roślinnością dżungli. Po wprowadzeniu przez rząd Brazylii ulg podatkowych dla firm działających na tym terenie, Manaus stało się obecnie jednym z najlepiej rozwiniętych miast Brazylii, najbardziej znaczącym portem na Amazonce oraz miejscem, z którego rzesze turystów ruszają na wyprawy wzdłuż tej niesamowitej rzeki, np. do największego archipelagu rzecznego na świecie – Anavilhanas, dorzecza Rio Negro, bądź w południowe rejony Amazonki. Można tu zaleźć wiele agencji oferujących wycieczki, podczas których można podziwiać nie tylko przyrodę dżungli, ale także np. łowić piranie, podglądać krokodyle czy odwiedzić wioskę indiańską.

Gdy zgłodniejesz, koniecznie spróbuj lokalnych przysmaków, zwłaszcza ryb tambaqui i pirarucu oraz tropikalnych owoców, np. açai i cupuaçú. Możesz kupić je na ulicznych stoiskach np. na mercado público (targu miejskim) w pobliżu portu Manaus, a także w licznych barach i restauracjach. W karcie szukaj takich dań jak: tapioquinha, czyli naleśnika z mąki z manioku nadziewanego owocem palmy tucumã lub serem, tacacá, czyli amazońskiej zupy z owocem jambu oraz krewetkami, a także pamonha – pieroga z nadzieniem z zielonej kukurydzy i mleka kokosowego. Gdzie zjeść? Polecane lokale to m.in. Banzeiro przy Rua Libertador, Canto da Peixada przy Rua Emilio Moreira oraz Amazonico Peixaria Regional przy Avenida Darcy Vargas.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Manaus w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Manaus, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Manaus mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Manaus?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Manaus obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Manaus

Popularne linie latające do Manaus

Jeśli chcesz zobaczyć dorzecze Amazonki, loty do Manaus będą świetnym pomysłem. Manaus leży w środkowej części kraju, przy samym brzegu rzeki. Amazonka jest jednak na tyle osobliwą i ogromną rzeką, że nie wygląda jak większość typowych rzek. Kiedy wyobrażamy sobie rzekę, widzimy dwa oddalone od siebie brzegi, a pomiędzy nimi strumień wody, płynący w jednostajnym tempie. Bilety lotnicze do Manaus pozwolą nam się przekonać, że nie zawsze jest to prawdziwy obraz. Amazonka składa się bowiem z setek, jeśli nie tysięcy takich rze. Jej rozgałęzienia rozlewają swoje macki na terenie całych miast, tworząc niepowtarzalny krajobraz. Jego prawdziwe piękno można odkryć tylko w jeden sposób: udając się w podróż do Brazylii, w tereny, gdzie wylewają się dorzecza Amazonki. Jednym z miast, które będą odpowiednie na taką podróż, jest Manaus. Tanie loty do Manaus będą więc dla nas bardzo dobrą okazją.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Manaus

Znajdź nocleg w Manaus