Menu

Wyszukaj loty do Mexico City

Pokaż filtry

Mexico City

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC-5 (lato), UTC-6 (zima)
  Waluta: Peso meksykańskie (MXN)

 • Co koniecznie zwiedzić?

  Nie można ominąć Piramidy Teotihuacan w Mieście Bogów (około 40 km od Mexico City), Palacio de Bellas Artes i Zamku Chapultepec, a później odmówić posiłku w restauracji Bellini w Mexico City.

 • Transport

  Poruszanie się po Mexico City samochodem bywa bardzo trudne z powodu korków, dlatego lepiej korzystać z alternatywnych środków transportu, takich jak komunikacja zbiorowa, autobusy czy taksówki.

 • Lotnisko

  Międzynarodowy Port Lotniczy Benito Juárez to największe lotnisko w Ameryce Łacińskiej i 52. port lotniczy świata pod względem liczby odprawionych pasażerów. Rocznie obsługuje około 26 milionów osób.

Co warto zobaczyć w Mexico City?

Mexico City to obecnie jedno z największych miast świata, mieszka tu ponad 20 milionów ludzi! Tak duża liczba osób sprawia, że miasto jest interesującym miejscem o każdej porze dnia. Znajdziemy tu wiele muzeów, klubów nocnych i sklepów, a przede wszystkim zachwycające ślady historii. Stolica Meksyku jest bowiem świadectwem istnienia dwóch cywilizacji - prekolumbijskiej i kolonialnej. Co chwila spotkamy miejsca związane z czasami sprzed przybycia Europejczyków oraz imponujące budowle postawione w latach hiszpańskiego panowania.

Mexico City to także jedna z najwyżej położonych stolic świata. Miasto leży 2,2 km nad poziomem morza, więc niektórzy przyjezdni nieprzyzwyczajeni do takich wysokości mogą odczuwać trudności z oddychaniem podczas pierwszego lądowania na lotnisku Benito Juáreza. Objaw ten zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin.

Przydatne informacje o lotniskach w Mexico City

Popularne linie latające do Mexico City

Stolica Meksyku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wczasowiczów. W końcu jest to najstarsza metropolia na świecie. Loty do Mexico City organizowane są przez wiele komercyjnych linii lotniczych, dlatego nie powinniśmy mieć problemów z dostaniem się do miasta. Pozostaje tylko zapytać: ile to wszystko będzie kosztować? Otóż jeśli jesteśmy wytrwałymi łowcami okazji, zakup biletu lotniczego do Mexico City nie nadwyręży naszego budżetu. W Internecie znajdziemy mnóstwo wskazówek, jak i gdzie szukać najlepszych lotów. Światowej sławy zabytki, jedyne w swoim rodzaju potrawy czy piękna przyroda to tylko niektóre z powodów, dla których warto zarezerwować tani lot do Mexico City. Ciekawostką jest, że Meksykanie słyną z zamiłowania do uroczystości, dlatego wszelkie święta obchodzone są hucznie. Każdy, kto odwiedził ten fascynujący kraj, potwierdzi, że warto się tam wybrać.

Tablica lotów: Mexico City

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Mexico City

Znajdź nocleg w Mexico City