Menu

Malatya loty - Tanie loty do Malatyi

Pokaż filtry

Malatya

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Wiodący producent moreli

  Około połowy produkcji świeżych moreli i aż 95% produkcji moreli suszonej Turcja zawdzięcza Malatyi. Owoce uprawiane w tym mieście uznawane są za najsmaczniejsze, dzięki wyjątkowemu klimatowi.

 • Wyjątkowa okolica

  Malatya znajduje się w miejscu, w którym stepy Azji zmieniają się w teren górzysty. U zboczy otaczających miasto gór zlokalizowanych jest mnóstwo owocowych sadów - piękne widoki i zapach gwarantowany.

 • Góra Nemrut

  Malatya jest świetną bazą wypadową do góry Nemrut, jednego z najwyższych szczytów w tej części Turcji. Wiele lokalnych biur podróży oferuje zorganizowane, najczęściej dwudniowe, wycieczki.

Co warto zobaczyć w Malatyi?

Malatya - miasto położone w regionie Anatolii Wschodniej, w południowo - wschodniej części Turcji, stolica prowincji o tej samej nazwie. Pierwsi mieszkańcy pojawili się w tej okolicy już kilka tysięcy lat temu. Miasto, w swoim dzisiejszym miejscu, zostało założone na początku XIX wieku.

Niegdyś Malatya znana była głównie z uprawy opium, które przez Brytyjczyków uznawane było za jedno z najlepszych, zawierało bowiem najwięcej morfiny w składzie. Dziś gospodarka miasta nadal opiera się głównie na rolnictwie i przemyśle spożywczym. Jednym z najbardziej popularnych produktów jest morela, którą pod różnymi postaciami - czy to świeżą, czy suszoną - kupisz w mieście na każdym rogu. Wybierz się do dzielnicy targowej, usytuowanej po północnej stronie skrzyżowania ulic İnönü Caddesi oraz Fuzuli Caddesi, większość obszaru jest zadaszona, a dostaniesz tu niemal wszystko.

Bardzo istotnym elementem kultury Malatyi jest jedzenie. Szczególne miejsce w lokalnej kuchni zajmują mięsne klopsiki - Köfte, wytwarzane na wiele różnych sposobów, a jest ich podobno około 70 rodzajów. Jednym z najbardziej popularnych dań jest Kağıt kebabı, składający się z jagnięciny i pieczonych warzyw, jest pakowany w woskowany papier i smażony - przed podaniem opakowanie należy oczywiście zdjąć. Innymi popularnymi posiłkami są te, bazujące na faszerowanych produktach, takich jak liście morwy, winogron, kapusty, buraków czy kwiaty cukinii.

Przez wielu turystów Malatya traktowana jest wyłącznie jako punkt wypadowy do innych miejsc. Będąc tu, poświęć jednak chociaż jeden dzień na obejrzenie miasta. Zaznaj spokojnej i przyjaznej atmosfery miejsca, w którym nie ma dotychczas zbyt wielu turystów. Poczujesz się gościem mieszkańców miasta, na każdym kroku, czy w sklepie, czy na ulicy, ktoś zaproponuje Ci zimny napój. Jest także bardzo prawdopodobne, że gdy postanowisz przez chwilę odpocząć, siadając na krawężniku, zostanie zaproponowana Ci gazeta, abyś się nie ubrudził!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Malatyi znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Malatyi, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Malatyi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Malatyi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Malatyi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Malatyi

Popularne linie latające do Malatyi

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Malatyi

Znajdź nocleg w Malatyi