Menu

Moskwa loty - Tanie loty do Moskwy

Pokaż filtry

Moskwa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Rubel rosyjski (RUB)

 • Lenin wiecznie żywy

  Po śmierci przywódcy rewolucji październikowej – Włodzimierza Lenina nowe władze państwa ukuły hasło „Lenin wiecznie żywy”. Zmumifikowane zwłoki pierwszego przywódcy Związku Radzieckiego spoczęły w specjalnie wybudowanym mauzoleum na Placu Czerwonym i zostały udostępnione do oglądania odwiedzającym. Mimo protestów, ostatniej woli Lenina i upływu czasu, który niekorzystnie działa na mumię, ciało wodza rewolucji nadal wystawione jest na widok publiczny.

 • Miasto siedmiu wież

  Charakterystycznym elementem panoramy Moskwy jest siedem niezwykle podobnych do siebie wież, które wybudowano w latach 1947-53. Te socrealistyczne budynki (wśród nich gmach uniwersytetu, rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i hotele) miały stać się symbolami nowej Moskwy. Planowano, że powstanie jeszcze ósma wieża – Pałac Rad, który miał być najwyższym budynkiem świata i pod budowę którego wysadzono Cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Pałac nigdy nie powstał, a w 2000 roku ponownie otwarto odbudowaną cerkiew.

 • Mieszanka kultur

  Dziś aż 90% mieszkańców miasta stanowią Rosjanie, ale Moskwa przynajmniej od połowy XIX wieku była miastem, w którym chętnie osiedlali się mieszkańcy wszystkich narodowości Imperium Rosyjskiego. Obecnie w rosyjskiej stolicy możemy poza Rosjanami spotkać głównie przedstawicieli narodów kaukaskich. Nie powinny więc dziwić popularne restauracje ormiańskie i gruzińskie albo obecność w centrum miasta olbrzymiego Meczetu Katedralnego.

Tanie bilety lotnicze do Moskwy

Tanie bilety lotnicze do Moskwy przepustką do całkiem innego świat

O Rosji mówi się różnie. W społeczeństwie wciąż krąży wiele utartych, często mocno wyolbrzymionych stereotypów o kraju, mieście i jego mieszkańcach. Przed rezerwacją lotu do Moskwy należy jednak raz na zawsze się z nimi rozprawić i uświadomić sobie, że opinii jest tyle samo, ile ludzi, którzy je wygłaszają. Warto o tym pamiętać i nie pozwolić im wpłynąć na nasze wyobrażenia o pobycie w mieście. Nie dowiemy się, jaka naprawdę jest Moskwa, dopóki nie skusimy się na loty do Moskwy i sami jej nie odwiedzimy.

Dzisiejsza technologia i rozwój lotnictwa coraz bardziej ułatwiają podróżowanie. Popularyzacja tanich lotów do Moskwy i innych miast na całym świecie skutecznie napędza turystykę. Dla nas – podróżnych – to bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu w najbliższej przyszłości będziemy mogli liczyć na jeszcze tańsze bilety lotnicze, szerzej dostępne atrakcje oraz większą łatwość w organizowaniu wyjazdów krótko- i długoterminowych. Skoro mamy tak duży wachlarz możliwości i liczne oferty na loty do Moskwy, grzechem byłoby z niego nie skorzystać.

Dlaczego warto polecieć do Moskwy?

Moskwa to stolica największego państwa na świecie – Rosji. Samo miasto należy do największych na całej kuli ziemskiej, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców. Tylko w Moskwie mieszka tyle Rosjan, ile wynosi 1/3 ludności Polski. Rosyjskie miasto przyciąga do siebie niezwykłą atmosferą i licznymi atrakcjami turystycznymi. Właśnie dlatego coraz więcej podróżnych przekonuje się do wyjazdów do Rosji.

Argumentem, który zazwyczaj jest przysłowiową kropką nad „i”, są tanie bilety lotnicze do Moskwy. Umożliwiają one bowiem podróż do jednego z wyjątkowych na skalę światową miast w bardzo korzystnej cenie. Jeśli mamy możliwość przelotu za 100, 200 lub nawet 300 złotych w obie strony, to zrozumiałe, że nie przegapimy takiej okazji. Zanim jednak po raz pierwszy postawimy nogę na rosyjskiej ziemi, musimy zaplanować całą podróż oraz wybrać oferty przelotu i noclegu.

Loty do Moskwy z polskich lotnisk

Do Moskwy dolecimy z większości lotnisk w Polsce. Warto wiedzieć, że na każdym lotnisku oferta lotów do stolicy Rosji jest nieco inna. Podróżowanie samolotem rządzi się swoimi prawami, a jednym z nich jest to, że oferta lotów z dużych portów lotniczych zawsze jest szersza niż ta z mniejszych lotnisk. Powód jest prosty: przewoźnikom bardziej opłaca się latać z miejsc, gdzie wsiada duża liczba pasażerów.

Najszerszy wybór lotów z Polski do Moskwy znajdziemy na lotnisku w Warszawie. Przeloty ze stolicy zapewne będą odbywały się najczęściej, a pasażerowie będą mieli najwięcej możliwości do wyboru. Z innych lotnisk także dolecimy do Rosji – jedyną różnicą może być nieco mniejszy wybór terminów i przewoźników. Bilety na lot do Moskwy kupimy przez Internet, więc nie ma potrzeby pojawiania się na lotnisku wcześniej niż w dzień wylotu.

Jak kupić bilety lotnicze do Moskwy online?

Na początku musimy wyszukać interesującą nas ofertę przelotu. Najlepiej będzie wykorzystać do tego porównywarkę lotów, np. stronę eSky. Przewagą porównywarki nad zwykłymi stronami przewoźników jest to, że można dzięki niej dokładnie porównać oferty różnych linii lotniczych. Korzystając z eSky, będziemy mieli pewność, że wybraliśmy najlepiej dopasowaną do nas ofertę i niczego w związku z tym nie przeoczyliśmy.

Kiedy już dokonamy wyboru, wystarczy kliknąć przycisk „Wybierz” i postępować zgodnie z instrukcjami, które pojawią się na ekranie. System poprosi nas m.in. o podanie danych osobowych i określenie terminu przelotu. Na koniec przejdziemy do płatności. Po opłaceniu rezerwacji nasze miejsce w samolocie będzie już na nas czekać. Żeby dopełnić formalności związanych z podróżą, przed wylotem do Moskwy należy się odprawić.

Odprawa tradycyjna czy online – która lepsza podczas lotu do Moskwy?

Niezależnie od trasy przelotu, linie lotnicze zachęcają swoich pasażerów, by częściej dokonywali odprawy online. Wiąże się o z wieloma korzyściami zarówno dla podróżnego, jak i dla przewoźnika. Najważniejszą z nich jest skrócenie czasu potrzebnego na lotnisku na przygotowanie się do lotu. Dzięki odprawie online nie musimy czekać w kolejce do tradycyjnej odprawy, bo kartę pokładową, która uprawnia nas do wejścia na pokład, mamy już przy sobie.

Mimo że proces odprawy online jest bardzo prosty, są osoby, które nie czują się pewnie w obsłudze komputera i wolą pozostać przy odprawie tradycyjnej. By pomyślnie przejść odprawę, potrzebujemy m.in. dowód osobisty lub paszport oraz numer rezerwacji bądź papierowy bilet lotniczy do Moskwy. Po kontroli dokumentów i nadaniu bagażu rejestrowanego otrzymamy kartę pokładową, z którą możemy wejść na pokład.

Kontrola bezpieczeństwa na polskim i moskiewskim lotnisku

Przed każdym lotem pasażerowie są poddawani kontroli bezpieczeństwa. Kontroli podlega zarówno sam podróżny, jak i jego bagaż. Przed przyjazdem na lotnisko warto się zorientować, jak zachować się podczas kontroli, by wszystko przebiegło sprawnie i bez komplikacji.

Podczas kontroli każdy pasażer proszony jest o umieszczeniu swojego bagażu podręcznego na specjalnej taśmie oraz przejście przez wykrywacz metalu. Wcześniej należy zdjąć okrycie wierzchnie i wszystkie elementy metalowe, które mamy na sobie (pasek z metalową sprzączką, klucze, telefon). Z bagażu podręcznego należy wyjąć torebkę z płynami, a w razie potrzeby otworzyć go w celu kontroli zawartości. Po udanej odprawie i kontroli bezpieczeństwa możemy wejść na pokład samolotu do Moskwy.

City break w stolicy Rosji

Nie każdy wie, że na podróż samolotem można zdecydować się nie tylko planując wakacje. Tanie loty do Moskwy i innych miast sprawiły, że latanie od dawna nie jest już luksusem dla najbogatszych. Jeśli chcemy, możemy pozwolić sobie na bilety lotnicze o wiele częściej niż raz do roku. Coraz więcej osób wybiera 2- lub 3-dniowy pobyt za granicą połączony z przelotem, który traktuje jako weekendowy odpoczynek. Pomysłem na taki wyjazd może być właśnie weekendowy city break w Moskwie.

Zagraniczne city breaki mogą z powodzeniem zastąpić weekend w górach czy nad morzem. Będzie to dobra propozycja m.in. dla par, rodzin z dziećmi, a nawet singli, którzy chcą wybrać się na samotną wyprawę. Ponieważ zazwyczaj dążymy do tego, by wypad na weekend pochłonął jak najmniejszą część domowego budżetu, powinniśmy zdecydować się na tanie loty do Moskwy. Dzięki nim zapłacimy niewiele, a i tak będziemy mogli cieszyć się świetnym standardem przelotu.

Gdzie szukać tanich biletów lotniczych do Moskwy?

Podobnie jak w przypadku zakupu standardowych biletów, tak i przy biletach tańszych przewoźników najwygodniej jest skorzystać z porównywarki lotów do Moskwy eSky. Ponieważ wyszukuje ona oferty wszystkich dostępnych przewoźników, wskaże nam, która jest najtańsza. System automatycznie umieszcza najtańsze przeloty na górze wyników wyszukiwania. Kiedy zdecydujemy się na konkretną ofertę, wystarczy zarezerwować bilet.

Wyszukiwarka eSky służy nie tylko porównywaniu cen. Dzięki niej możemy dowolnie filtrować oferty, m.in. pod względem ilości przesiadek, przewoźników czy godzin startu i powrotu. Bardzo ułatwia to organizację podróży, ponieważ możemy całkowicie dostosować lot do naszych planów. Dodatkowo razem z przelotem możemy od razu zarezerwować nocleg w Moskwie, który idealnie zgra się w czasie z połączeniem lotniczym.

„Lot + Hotel”, czyli sposób na bezproblemowy pobyt w Moskwie

Nową usługą porównywarki eSky jest opcja „Lot + Hotel”. Jest to wyszukiwarka podobna do wyszukiwarki tanich lotów, ale jej funkcjonalność została rozszerzona o wyszukiwanie noclegu. Jeśli chcemy zarezerwować przelot z noclegiem w Moskwie, wystarczy, że skorzystamy z usługi, a system przygotuje dla nas ofertę, za którą zapłacimy jednym kliknięciem.

Co ważne, mamy możliwość personalizacji zarówno lotu, jak i noclegu. Możemy sprecyzować np. jakiego rodzaju noclegu szukamy (m.in. hotel, apartament, pensjonat), z jakim wyżywieniem (pełnym, niepełnym, tylko ze śniadaniem) czy blisko jakich obiektów powinno znajdować się miejsce noclegu (np. centrum, Plac Czerwony, Kreml).

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Moskwy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Moskwy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Moskwy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Moskwy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Moskwy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Moskwie

Przejdź do lotniska

Popularne linie latające do Moskwy

Moskwa to piękne miasto z okazałymi budowlami, które są prawdziwymi perełkami architektury. Stolica Rosji przyciąga wielu turystów z całego świata. Plac Czerwony i Kreml to tylko dwa z licznych obiektów, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Moskwie. Tanie loty do Moskwy z Polski są realizowane regularnie, przez cały rok. Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż w Rosji zima jest dość długa i mroźna, to lepiej zarezerwować bilety lotnicze do Moskwy wiosną lub latem, aby móc w pełni wykorzystać urlop i podziwiać zabytki miasta podczas dobrej pogody. Moskwa to także ważny ośrodek gospodarczy i finansowy, będący częstym celem podróży służbowych. Bezpośrednie rejsy do stolicy Rosji pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, jednak pamiętajmy o tym, aby nabyć bilety jak najwcześniej. Tylko wtedy możemy liczyć na tanie loty do Moskwy.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Moskwie

Znajdź nocleg w Moskwie