Menu

Maastricht loty - Tanie loty do Maastricht

Maastricht

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, fryzyjski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Najstarsze miasto

  Trwają spory, czy tytuł najstarszego miasta nie powinien przypaść Nijmegen, jednak badania wskazują, że Maastricht, jako osada, powstał najwcześniej i jest stale zamieszkany od czasów rzymskich.

 • Przeprawa przez Mozę

  Nazwa miasta pochodzi od płynącej przy nim rzeki - Mozy (po holendersku: Maas). Dosłownie oznacza przeprawę przez Mozę i odnosi się do mostu, wybudowanego jeszcze za czasów Oktawiana Augusta.

 • Bredestraat 29 - 't Winkelke Jo-Pie!

  Wchodząc do tego niesamowitego sklepu, poczujesz się jak w filmie fantastycznym - kupisz tu wszystko, od zabawek, przez odzież, aż po zegary. Z drugiej ręki, w klimacie zapewnionym przez właściciela.

Co warto zobaczyć w Maastricht?

Maastricht - miasto w południowej Holandii, w prowincji Limburgia, nad rzeką Mozą. Większości osób kojarzy się wyłącznie z traktatem o Unii Europejskiej, który został tam podpisany. Możesz jednak być pewny, że miasto ma wiele do zaoferowania! Sama rzeka stanowi bardzo ważny punkt na terenie miasta. To wokół niej koncentrują się restauracje i miejsca pracy, są także promenady i wiele terenów zielonych.

Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest bazylika świętego Serwatego. Imienia tego samego świętego jest także wapienny most, udostępniony tylko pieszym i rowerzystom. Jest uznawany za nie tylko najstarszy w mieście, ale także w całej Holandii. Wybudowany został przez Rzymian w 50 roku naszej ery!

Wyjątkowo malowniczo prezentuje się siedziba rządu prowincji, zlokalizowana nad rzeką, to właśnie w niej w 1992 roku podpisany został, wspomniany wcześniej, traktat. Miejscem, które ściąga do siebie najwięcej turystów, jest stare miasto z mnóstwem pięknych budynków. Place, wokół których koncentruje się najwięcej z nich, to: The Vrijthof i miejski rynek, na którym znajduje się ratusz, a w środy i piątki odbywa się targ.

Maastricht jest miastem studenckim, dlatego z pewnością nie brakuje w nim miejsc, w których będziesz mógł spędzić wieczór. Szczególnie w centrum miasta nie brakuje barów i klubów tanecznych. Konkretne adresy? Zajrzyj na przykład do baru Highlander przy Hertogsingel 58 lub do klubu Allebonneur przy Leliestraat 5.

Gdzie zjeść? W Maastricht znajdziesz wiele świetnych miejsc, w których, co warto zaznaczyć, zapłacisz dużo mniej niż, dla przykładu, w Amsterdamie. Wybierz się do Cafe Sjiek przy Sint Pieterstraat 13, w którym czasem trudno znaleźć wolny stolik, jednak warto zaczekać nawet godzinę! Inne miejsce, które Ci polecimy, jest  z zupełnie innej bajki, a bajka to w tym przypadku nieprzypadkowo dobrane słowo. Zajrzyj do Chateau Neercanne przy Cannerweg 800, a za sprawą jedzenia i wystroju poczujesz się jak w innym świecie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Maastricht w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Maastricht, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Maastricht mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Maastricht?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Maastricht obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Maastricht

Popularne linie latające do Maastricht

Wiadomo, że Holandia jest najpiękniejsza wiosną. Jednak loty do Maastricht można wykorzystywać nie tylko o tej porze roku. Każdy okres będzie dobry, by złożyć wizytę Holendrom. Ich ojczyzna słynie z tulipanów i wiatraków. Jeśli chcesz zobaczyć je na własne oczy, już dzisiaj możesz zacząć przeglądać oferty przewoźników, szczególnie, że tanie loty do Maastricht pojawiają się coraz częściej. Są to nie tylko loty last minute, ale także regularne kursy, zawdzięczające swoją cenę polityce przewozowej danej linii lotniczej. Lot do Holandii może być świetnym pomysłem na tzw. city break. Jest to krótki wyjazd, zazwyczaj weekendowy, którego celem jest zwiedzenie najważniejszych zabytków danego miasta. Jego ogromnym plusem jest to, że po pierwsze nie wymaga wykorzystania urlopu w pracy, a po drugie nie rujnuje domowego budżetu. Bilety lotnicze do Maastricht można kupić w bardzo okazyjnych cenach.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Maastricht

Znajdź nocleg w Maastricht