Menu

Ostrawa loty - Tanie loty do Ostrawy

Pokaż filtry

Ostrawa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: czeski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Korona czeska (CZK)

 • Znikający zamek

  Zamek Śląskoostrawski jest dziś położony o 10 metrów niżej niż 150 lat temu! Niegdyś znajdował się na wysokim wzgórzu, dziś stoi na równinie. To wynik wydobycia węgla i szkód górniczych, które spowodowały osiadanie gruntu i zniszczenie zabytkowego obiektu. Przez wiele lat ruiny straszyły mieszkańców i przyjezdnych. Na szczęście po 1990 roku udało się zabezpieczyć teren i odbudować znaczną część murów zamku.

 • Impreza całą dobę

  Sława śródmiejskiej ulicy Stodolní jako imprezowego centrum Ostrawy już dawno przekroczyła granicę Czech. Ta niepozorna i gęsto zabudowana uliczka na obrzeżach ostrawskiego Starego Miasta pełna jest pubów, restauracji i klubów muzycznych, a w ciepłe dni cała zapełnia się ludźmi, którzy bawią się do białego rana. W tłumie imprezowiczów, oprócz Czechów, spotkamy też wielu Polaków, Niemców, Austriaków, a nawet Włochów!

 • Miasto pogranicza

  Ostrawa to miasto pogranicza kultur – czeskiej, śląskiej i polskiej. Prawobrzeżna część miasta przez wieki była zamieszkana przez polskojęzyczną ludność, która posługiwała się gwarą śląską. Te wpływy, choć zdecydowana większość mieszkańców Ostrawy i okolic obecnie deklaruje narodowość czeską, są nadal obecne. W samej Ostrawie pracuje sporo Polaków, którzy dojeżdżają na co dzień do pracy zza nieodległej granicy.

Co warto zobaczyć w Ostrawie?

Największe miasto czeskiego Śląska znane jest ze swojej bogatej przemysłowej historii, ale potrafi zaskoczyć także innym obliczem. W końcu właśnie tutaj obejrzymy Zamek Śląskoostrawski czy okazały ogród zoologiczny, w którym można podziwiać zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt z całego świata.

Położona na pograniczu Moraw i Śląska, nieopodal granicy z Polską, Ostrawa założona została w XIII wieku, wtedy też powstał najbardziej znana ostrawska budowla z tamtych czasów – Zamek Śląskoostrawski. Stare Miasto w Ostrawie gęsto zabudowane jest kamienicami oraz gmachami publicznymi z XIX i XX wieku. Warto wybrać się na rynek - Masarykovo náměstí i obejrzeć renesansowo-barokowy ratusz oraz chłonąć atmosferę centrum przemysłowego miasta z przełomu stuleci. Warto zajrzeć również do wspomnianego ZOO – nowoczesnego kompleksu pełnego egzotycznych zwierząt.

Industrialne dziedzictwo miasta jest obecne niemal na każdym rogu. Tuż przy głównej ulicy łączącej dworzec z centrum miasta natkniemy się na położony wśród gęstej zabudowy szyb zamkniętej kopalni Jindřich! Warto zwiedzić zabytkową kopalnię Michal, położony na przedmieściach klimatyczny kompleks budynków z niesamowitą maszyną parową z początku XX wieku! Zarówno te mniejsze, jak i większe dzieci ucieszą się z wizyty w kompleksie Dolní Vítkovice. Zabytkowe zabudowania huty, kopalni i elektrowni (zachowano oryginalne wyposażenie!) to obecnie galeria, muzeum techniki i miejsce popularnych imprez z festiwalem Colours of Ostrava na czele.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Ostrawy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Ostrawy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Ostrawy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Ostrawy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Ostrawy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Ostrawie

Popularne linie latające do Ostrawy

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ostrawie

Znajdź nocleg w Ostrawie