Menu

Płowdiw loty - Tanie loty do Płowdiwu

Płowdiw

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: bułgarski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lew (BGN)

 • Przewodnik za darmo

  Każdy może skorzystać z darmowej wycieczki z przewodnikiem po Płowdiwie. Wystarczy znać język angielski i stawić się o godz. 11 lub 18 (maj-wrzesień) lub o 14 (październik-kwiecień) pod ratuszem przy ul. Knyaz Alexander I.

 • Zawsze on-line

  W Płowdiwie nie obawiaj się bycia off-line, bowiem Bułgaria posiada najszybszy internet w Europie. Darmowe Wi-Fi o prędkości 30 mb/s to standard w lokalnych restauracjach i kafejkach.

 • Pysznie i... tanio!

  Bułgarskie dania są nie tylko pyszne, zdrowe, ale także niedrogie. Obiad kosztuje od 8 do 20 zł, piwo ok. 5-6 zł, a szklanka soku ok. 8 zł. Najlepsze knajpki znajdziecie w dzielnicy Kapana i na Starym Mieście.

Co warto zobaczyć w Płowdiwie?

Płowdiw jest najstarszym stale zamieszkanym miastem Europy, nie oczekuj tu jednak wyłącznie starożytnych ruin. Miasto to, w otoczeniu rzymskich budowli, prowadzi zupełnie nowoczesne życie. Przekonaj się!

Starożytni pisali, że Płowdiw: „To największe i najcudowniejsze ze wszystkich miast. Jego piękno błyszczy z daleka”. Chociaż obecnie jest to dopiero drugie co do wielkości miasto Bułgarii, większość turystów twierdzi, że jego blask przyćmić może nie tylko stolicę tego kraju Sofię, ale nawet Rzym. Dlaczego?

Podobnie jak Wieczne Miasto, Płowdiw wypełniony jest doskonale zachowanymi starożytnymi dzielnicami. Są one jednak bardziej zadbane i czystsze niż te w Rzymie. Co ciekawe, do tej pory nieprzerwanie swoją rolę pełni miejski amfiteatr, liczący niemal dwa tysiące lat! Miasto, podobnie jak włoska stolica, położone jest na siedmiu wzgórzach – warto wspiąć się na jedno z nich, aby zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę. Jeżeli chcesz zrobić wrażenie na swojej drugiej połówce, koniecznie wybierzcie się tam podczas wschodu lub zachodu słońca – efekt WOW gwarantowany!

Ulokowane na trzech wzgórzach (Nebet Tepe, Taksim Tepe, Dzhambaz Tepe) Stare Miasto to przykład architektonicznej mieszanki, której nie zobaczy się nigdzie indziej. Obok siebie znaleźć można tu zabytki prehistoryczne, z okresu hellenistycznego, starożytnego Rzymu (np. kompleks archeologiczny na Nebet Tepe czy starożytny teatr Philipoppol), średniowiecza i kolejnych wieków, aż po współczesną architekturę. W tym otoczeniu toczy się zupełnie nowoczesne życie.

Lubisz imprezy i nocne życie? Nie zawiedziesz się, ponieważ okrzyknięty Europejską Stolicą Kultury 2019 Płowdiw to nie tylko zabytki i muzea, ale także festiwale muzyczne oraz wypełniona knajpami, butikami, galeriami i klubami artystyczna dzielnica Kapana. Jej nazwa w dosłownym tłumaczeniu to „pułapka” i coś w tym jest, ponieważ każdy, kto spędzi choć chwilę wśród kolorowych kamieniczek i krętych, ciasnych uliczek, nie chce wracać... Punktem obowiązkowym są także Ogrody Tsara Simeona ze śpiewającymi fontannami i pokazami światła w każdy czwartek, piątek oraz sobotę o 21.30.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Płowdiwu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Płowdiwu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Płowdiwu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Płowdiwu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Płowdiwu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Płowdiwie

Popularne linie latające do Płowdiwu

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Płowdiwie

Znajdź nocleg w Płowdiwie