Menu

Polokwane loty - Tanie loty do Polokwane

Pokaż filtry

Polokwane

Loty do Polokwane - dlaczego warto?

Dawniej nazywane Pietersburgiem Polokwane leży w Republice Południowej Afryki i stanowi stolicę prowincji Limpopo. Miasto założone zostało przez Burów, a więc potomków niderlandzkich farmerów, pod koniec XIX wieku przy głównej trasie wiodącej do Zimbabwe. Jego obecna nazwa funkcjonuje dopiero od 2003 roku i oznacza „pewne miejsce” w języku pedi. Czym przyciąga podróżujących? Polokwane jest jednym z najważniejszych ośrodków wydobywczych diamentów na świecie, a także jednym z większych miast w całym kraju. W okolicy podziwiać można dziką przyrodę Afryki, ale także zobaczyć lokalną faunę i florę w pobliskich parkach i zoo. Dzięki międzynarodowemu lotnisku Polokwane jest dobrym punktem do rozpoczęcia podróży po RPA dla turystów przylatujących tu z całego globu.

Lot na trasie Polska – Polokwane

Niestety na trasie Polska – Polokwane nie są dostępne żadne bezpośrednie połączenia lotnicze. Chcąc dostać się do tego miasta, konieczne jest skorzystanie z lotu niebezpośredniego, a więc lotu z dwoma lub trzema przesiadkami do tego regionu w Republice Południowej Afryki. Taką podróż, trwająca co najmniej 20 godzin, ale przeważnie więcej, rozpocząć można między innymi w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu oraz Gdańsku. Planując lot do Polokwane z Polski, najlepszą opcją jest wybór portu lotniczego, z którego odbywają się regularne loty na najważniejsze przesiadkowe europejskie lotniska, np. do Frankfurtu, Paryża czy Zurychu. Mieszkańcy zachodniej Polski powinni też sprawdzić loty do Polokwane z Berlina – przeważnie są one krótsze (np. z jedną przesiadką) i tańsze.

Jakie linie lotnicze latają do Polokwane?

Loty z Polski do RPA, a dokładnie loty do Polokwane z dwoma przesiadkami obsługiwane są przez co najmniej trzy różne linie lotnicze. Na pierwszym etapie podróży, a więc z Polski na Zachód (na lotniska np. w Paryżu, Zurychu, Londynie czy Frankfurcie) pasażerowie korzystają z linii lotniczych takich jak Swiss, Lufthansa, British Airways czy Air France). Kolejny lot – najczęściej tymi samymi liniami - odbywa się z Europy Zachodniej do RPA, przeważnie do Johannesburga czy Kapsztadu. Ostatnią część lotu do Polokwane już z innego lotniska w RPA obsługuje afrykańska, lokalna linia lotnicza South African Airways. Oferuje ona codzienne i bezpośrednie loty z Johannesburga do stolicy prowincji Limpopo.

Jaki jest koszt lotu do Polokwane?

Decydując się na lot z Polski do Polokwane, trzeba liczyć się z dużymi kosztami biletu lotniczego. Za podróż z dwoma przesiadkami, którą odbywa się na pokładzie aż trzech różnych samolotów, zapłacić trzeba co najmniej cztery i pół tysiąca złotych. Średnia cena lotu do Polokwane wynosi około czterech i pół, pięciu tysięcy złotych, ale może być ona również dużo niższa. Jak kupić tani lot do Polokwane za mniej niż cztery tysiące złotych? Najlepiej polować na promocyjne ceny lotów do Johannesburga, które przeważnie oscylują w granicach tysiąca pięćset, dwóch tysięcy złotych za podróż w obie strony, a następnie wykupić niedrogi lot krajowy do Polokwane. Na niższą cenę lotu do Polokwane można liczyć, decydując się także na podróż poza tak zwanym wysokim sezonem.

Kiedy lecieć do Polokwane i kiedy bilety są najtańsze?

Najlepszym momentem na zwiedzanie RPA dla osób, które nie lubią upałów, jest okres jesienno-zimowy w Polsce, a więc czas wiosny na południu Afryki. Tym, którym niestraszna jest wysoka temperatura, poleca się lot do Polokwane od grudnia do marca. Co ciekawe, właśnie w tym okresie można uzyskać również najniższe ceny biletów na lot do RPA. W okresie od listopada do lutego koszt lotu do Johannesburga czy Polokwane jest zdecydowanie niższy niż od marca do października. Chcąc uzyskać najlepszą cenę na lot do RPA, warto również śledzić promocje tradycyjnych linii lotniczych. Przeważnie na początku roku, a więc w styczniu oferują one pulę biletów lotniczych do Afryki na miesiące zimowe i jesienne w naprawdę okazyjnych cenach.

Co warto wiedzieć o lotnisku w Polokwane?

Lotnisko Polokwane, nazywane także Pietersburg International Airport czy Gateway International Airport, położone jest zaledwie pięć kilometrów na północ od centrum miasta. Ten niewielki, liczący około czterech tysięcy metrów kwadratowych powierzchni port lotniczy, rozpoczął obsługiwanie lotów komercyjnych w 1996 roku. Wcześniej w tym samym miejscu funkcjonowało lotnisko wojskowe bez terminala pasażerskiego. Lotnisko oferuje regularne loty do Johannesburga przez cały tydzień – z największą częstotliwością podczas weekendów. Oprócz tego dostępnych jest również kilka innych nieregularnych i czarterowych lotów krajowych oraz międzynarodowych. Ze względu na dobrą lokalizację lotnisko Polokwane, chociaż naprawdę niepozorne, nazywane bywa „Bramą Afryki”.

Jak dojechać z lotniska w Polokwane do centrum miasta?

Do centrum miasta, ale także innych zakątków Republiki Południowej Afryki, dzięki bliskiej obecności drogi szybkiego ruchu oraz linii kolejowej, można dostać z lotniska w Polokwane za pomocą samochodu, autobusu oraz pociągu. Najtańszą opcją jest transfer z lotniska Polokwane pociągiem, który kursuje nie tylko do oddalonego o około pięć kilometrów śródmieścia, ale też do Johannesburga oddalone o godzinę drogi. Nieco droższa jest podróż z lotniska do centrum miasta, korzystając z shuttle bus, np. takich przewoźników jak Vuntsi Shuttle Services czy Choshi Shuttle Services, czyli prywatnych autobusów lotniskowych. Na miejscu dostępne są także taksówki oraz wypożyczalnia samochodów osobowych.

Gdzie kupić najtańsze bilety lotnicze do Polokwane?

Tanie loty do Polokwane najłatwiej i najszybciej wyszukać można w internetowej porównywarce cen lotów, np. eSky. Zamiast samodzielnie sprawdzać oferty wszystkich linii lotniczych i planować podróż z przesiadkami do Polokwane, najlepiej posłużyć się gotową wyszukiwarką. W bazie danych eSky znajdują się informacje na temat lotów setek linii lotniczych z całego świata. Po wpisaniu miejsca wylotu, miejsca przylotu, terminu podróży i liczby pasażerów w ciągu krótkiej chwili uzyskasz dostęp do wszystkich aktualnych propozycji podróży lotniczych do Polokwane. Na liście wyników zobaczysz nie tylko cenę podróży kombinowanej z Polski do RPA, ale także nazwy linii lotniczych obsługujących poszczególne odcinki lotu, czas przelotu, nazwy lotnisk przesiadkowych i czas, jaki dostępny jest na zmianę samolotu.

Dodatkowym ułatwieniem, dzięki któremu znajdziesz najtańszy lot do RPA, jest zakładka „Najtańsze loty +/- 3 dni”. Znajdziesz tam kalendarium, w którym wpisane są ceny lotów w okresie trzech dni przed oraz trzech dni po wybranym przez Ciebie terminie lotu do Polokwane. Dzięki temu, jeżeli termin podróży nie jest sztywno ustalony, będzie można zdecydować się na elastyczne rozwiązanie i tani lot do RPA. Udogodnieniem wyszukiwarki eSky jest także możliwość zabukowania noclegów w Polokwane, a także wynajęcia samochodu na lotnisku czy wykupienia ubezpieczenia podróżnego. Zamiast poświęcać czas na każdą z tych czynności oddzielnie, z eSky wykupisz w kilka chwil pakiet podróży, który spełni Twoje oczekiwania w stu procentach. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z zakładki „Lot + Hotel”, gdzie – wpisując tylko raz dane dotyczące podróży – od razu uzyskuje się pełne informacje o podróży lotniczej i noclegach. Co więcej, cena takiego pakietu jest zazwyczaj tańsza nawet o 30 procent w porównaniu do kosztów lotu i hotelu kupowanych osobno.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Polokwane znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Polokwane mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Polokwane mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Polokwane?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Polokwane obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Polokwane

Popularne linie latające do Polokwane

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Polokwane

Znajdź nocleg w Polokwane