Menu

Rio de Janeiro loty - Tanie loty do Rio de Janeiro

Pokaż filtry

Rio de Janeiro

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Kultura

  Rio to jedno z najbogatszych i zróżnicowanych miast Brazyli – kraju znanego ze swej mulitikulturowości. To tu narodziła się samba, tu odbywa się słynny karnawał i tu swój dom ma znana na całym świecie bossa nova.

 • Wydarzenia

  Miasto znane jest ze swych licznych wydarzeń kulturalnych i nie tylko! Sylwester na plazy Copacabana gromadzi miliony ludzi, podobnie jak największy na świecie karnawał, który przypada zazwyczaj na luty każdego roku. Warto też wspomnieć o wielkim festiwalu Rock in Rio, a to przecież nie wszystkie warte uwagi wydarzenia!

 • Plaże

  Znajdziemy tu ponad 70 kilometrów plaż, niebieskie wody oceanu, wyśmienitą pogodę do kąpieli i prawdziwie filmowe widoki. Wystarczy tylko zajrzeć na Copacabanę, Leblon lub Ipanemę. Szukacie rajskiego zakątka? Wybierzcie się na Joatingę! Nie zapomnijcie zabrać ze sobą tutejszych klasyków plażowych – krążków Biscoito Globo i herbaty Mate Leão.

Co warto zobaczyć w Rio de Janeiro?

Citade Marvilhosa, czyli cudowne miasto – nie bez powodu właśnie tak przyjęło się nazywać dawną stolicę Brazylii. Nie dziwne, że Rio to najczęściej odwiedzane przez turystów miasto nie tylko w Brazylii, czy Ameryce Łacińskiej, ale na całej południowej półkuli! Najbardziej znane miasto kraju zapiera dech w piersiach – gdziekolwiek nie spojrzysz, zachwycisz się widokiem! Dlatego też Rio znalazło się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wartych zobaczenia miejsc jest tu tak dużo, że niemal na każdym kroku natkniemy się na obiekt godny uwagi. Nie sposób zapomnieć widoku Głowy Cukru czy góry Corcovado z ikoniczną statuą Chrystusa Odkupiciela. Stale przyciągają także słynne plaże: Copacabana, Ipanema i Leblon. Poza tym znajdziemy tu także największą na świecie świątynię… futbolu, czyli stadion Maracanã. Koniecznie zobaczcie także Łuki Lapa (imponujący akwedukt z XVIII wieku), eklektyczny Theatro Municipal (uznawany za jeden z najpiękniejszych gmachów teatralnych na kontynencie), czy tropikalne lasy, pełniące funkcję miejskich parków – Tijuca i Pedra Branca.

Rio de Janeiro to nie tylko piękne widoki i zachwycające budowle, to także nieszablonowa kultura Carioca. Na ulicach panuje zaraźliwa radość i ciągle coś się dzieje – pełno tu imprez, z sylwestrem i karnawałem na czele, a nad wszystkim unosi się duch samby i bossa novy. To jednak tylko początek tej długiej listy atrakcji Rio.

Przydatne informacje o lotniskach w Rio de Janeiro

Popularne linie latające do Rio de Janeiro

Samoloty dają duże możliwości. Kupując bilety lotnicze do Rio de Janeiro, musisz przygotować się na niezapomniane przeżycia. Jeśli nigdy nie leciałeś samolotem, atrakcje zaczną się już od wejścia do samolotu. Na pokładzie poczujesz się jak w luksusowym autokarze, tyle że powietrznym. Chwila startu na pewno zapadnie Ci w pamięci. Tanie loty do Rio de Janeiro niczym nie różnią się pod tym względem od lotów ze standardowej oferty. Komfort i czas lotu są równie zadowalające. Kiedy zobaczysz widoki rozciągające się z okna samolotu, na pewno uśmiechniesz się i poczujesz chęć uwiecznienia ich na zdjęciu. Po lądowaniu przyjdzie czas na wyjście z samolotu. To kolejna atrakcja. Przygotuj się na nieco dziwne uczucie spowodowane świadomością, że kilka godzin wcześniej wchodziłeś do maszyny obsługującej loty do Rio de Janeiro w chłodnej i deszczowej Polsce, a wychodzisz z niej w gorącej Brazylii.

Tablica lotów: Rio de Janeiro

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Rio de Janeiro

Znajdź nocleg w Rio de Janeiro