Menu

Rio de Janeiro loty - Tanie loty do Rio de Janeiro

Pokaż filtry

Rio de Janeiro

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Kultura

  Rio to jedno z najbogatszych i zróżnicowanych miast Brazyli – kraju znanego ze swej mulitikulturowości. To tu narodziła się samba, tu odbywa się słynny karnawał i tu swój dom ma znana na całym świecie bossa nova.

 • Wydarzenia

  Miasto znane jest ze swych licznych wydarzeń kulturalnych i nie tylko! Sylwester na plazy Copacabana gromadzi miliony ludzi, podobnie jak największy na świecie karnawał, który przypada zazwyczaj na luty każdego roku. Warto też wspomnieć o wielkim festiwalu Rock in Rio, a to przecież nie wszystkie warte uwagi wydarzenia!

 • Plaże

  Znajdziemy tu ponad 70 kilometrów plaż, niebieskie wody oceanu, wyśmienitą pogodę do kąpieli i prawdziwie filmowe widoki. Wystarczy tylko zajrzeć na Copacabanę, Leblon lub Ipanemę. Szukacie rajskiego zakątka? Wybierzcie się na Joatingę! Nie zapomnijcie zabrać ze sobą tutejszych klasyków plażowych – krążków Biscoito Globo i herbaty Mate Leão.

Połączenia lotnicze do Rio De Janeiro

Drugie co do wielkości miasto Brazylii - Rio De Janeiro – ma wiele argumentów, które przyciągają turystów. Najpopularniejszym wydarzeniem, na które do Rio zjeżdżają miliony turystów z całego świata, jest słynne zakończenie karnawału. Także piękna przyroda i znakomite tradycje związane z piłką nożną sprawiają, że loty do Rio De Janeiro wybierane są także przez turystów z Polski.

Rio De Janeiro – miasto sprzeczności

Położone nad Oceanem Atlantyckim Rio De Janeiro to miasto sprzeczności i kontrastów. Już sama nazwa miasta (Rio De Janeiro w języku portugalskim oznacza styczniową rzekę) powstała w wyniku pomyłki. Piętnastowieczny odkrywca Gaspar de Lemos miał wrażenie, że zatoka Guanabara jest ujściem rzeki, a nie naturalną oceaniczną zatoką. Pomyłkę szybko wyjaśniono, jednak nazwa się przyjęła i funkcjonuje do dziś.

Rio De Janeiro do 1960 roku było stolicą Brazylii, jednak zanim to nastąpiło, przez niemal piętnaście lat uznawane było za miasto stołeczne innego państwa. Na dodatek europejskiego. Jak to możliwe? W czasie Wojen Napoleońskich i inwazji na Portugalię, to właśnie do tego miasta uciekła portugalska rodzina królewska, czyniąc je faktyczną stolicą swojego imperium. Po upadku Cesarza Francji wszystko wróciło do normy.

Tych sprzeczności jest jeszcze więcej, jeśli zwrócimy uwagę na populację Rio De Janeiro. W mieście i na jego obrzeżach żyje niemal dwanaście milionów ludzi. Choć centrum metropolii uznawane jest za jedno z najnowocześniejszych w Ameryce Południowej, większość mieszkańców żyje w skrajnym ubóstwie. W mieście nowoczesne wieżowce i luksusowe hotele dla turystów mocno kontrastują z fawelami, czyli dzielnicami biedy i przestępczości. W te miejsca nie powinni się zapuszczać żadni zagraniczni turyści, którzy wybrali się w podróż do Rio De Janeiro.

Lot do Rio De Janeiro – co warto zwiedzić?

Miasto Styczniowej Rzeki jest jednym z najważniejszych centrów przemysłowych i gospodarczych w Brazylii. Znajduje się tu wiele zakładów głównie z branży odzieżowej, włókienniczej, drzewnej, spożywczej, czy chemicznej. Ogromny port zapewnia miastu możliwość handlu i transportu morskiego. Mimo dużego skupiska biznesowego większość europejczyków, którzy wykupują bilety lotnicze do Rio De Janeiro, robi to z uwagi na atrakcje turystyczne i znakomite warunki do wypoczynku.

To na terenie miasta znajduje się jeden z najbardziej popularnych obiektów, czyli pomnik Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado. Nie ma chyba obiektu, który bardziej kojarzyłby się z Rio De Janeiro. Pięknie położona figura spogląda z góry na zatokę Guanabara i rozłożonymi rękami symbolicznie bierze w opiekę mieszkańców miasta.

W obrębie Rio znajduje się także jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych plaż w mieście – Copacabana. Turyści zainteresowani sportem, a w szczególności futbolem, z pewnością odwiedzą mekkę piłkarską, czyli stadion Maracana. Na tym obiekcie jednorazowo zgromadziło się najwięcej kibiców piłkarskich na świecie. Odbywały się tu mecze organizowanych w Brazylii mistrzostw świata w 2014 roku. To także na tym stadionie rozegrał się pamiętny finał wspomnianego turnieju.

Na terenie miasta zachowało się także wiele zabytków z epoki kolonialnej. Turyści wybierający się w podróż do Rio De Janeiro mogą zwiedzić oryginalne dziewiętnastowieczne pałace: Pałac królewski, Itamaraty, czy Guanabara. Najstarszym zachowanym obiektem sakralnym jest kościół i klasztor benedyktynów z szesnastego wieku. Nieco młodszy, ale także warty uwagi jest klasztor franciszkanów.

Loty do Rio De Janeiro z Polski

Jeśli planujemy lot z Polski do Rio De Janeiro, warto mieć świadomość, że żaden z przewoźników nie ma w swojej ofercie bezpośrednich lotów do tego miasta z polskich lotnisk. Podróż do Ameryki Południowej musimy zatem odbyć z przesiadkami. Najdogodniejsze do tego są przesiadki w jednym z większych miast na zachodzie Europy. W zależności od tego, które linie lotnicze wybierzemy, możemy liczyć na międzylądowanie w kraju ich pochodzenia.

Do wyboru mamy kilka tras. Międzylądowanie w Paryżu na lotnisku Charles de Gaulle to propozycja od Air France. Dzięki uprzejmości Lufthansa możemy zapewnić sobie międzylądowanie na ogromnym lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Z kolei w mglistym Londynie w porcie lotniczym Heathrow poczekamy na dalszą część lotu z British Airways. Jeśli uznamy, że wspomniane lotniska są zdecydowanie zbyt tłoczne, holenderskie linie lotnicze KLIM zaproponują nam międzylądowanie w Amsterdamie, na lotnisku Schiphol. Wybór zależy od naszych upodobań i okazji.

Gdzie szukać tanich biletów lotniczych do Rio De Janeiro?

Jak widać całość podróży na drugą stronę Atlantyku lub choćby jej większą część, pokonamy z przewoźnikami narodowymi. Miłośnicy tanich linii lotniczych i ekonomicznych lotów między europejskimi miastami będą zawiedzeni, widząc ceny lotów do Brazylii. Są jednak sposoby, żeby zbić nieco cenę i kupić tanie bilety do Rio De Janeiro. Odpowiednio wcześniej kupione bilety mogą kosztować nas nieco ponad 2000 złotych.

Jak tego dokonać? Jest kilka sposobów, które pozwolą nam na rezerwację lotu w niższej cenie Przede wszystkim termin. Jeśli w ostatniej chwili przypomnimy sobie, że właśnie rozpoczynają się parady karnawałowe ulicami Rio i chcemy je zobaczyć, ceny biletów mogą okazać się kilkukrotnie wyższe, niż wspomniana kwota. W tym przypadku nie tylko popularny termin, w którym zainteresowanie lotami jest ogromne, będzie generował wyższą cenę. Również czas, który pozostał do odlotu, nie pozwala na ograniczenie kosztów.

Bilety lotnicze najlepiej rezerwować kilka tygodni przed planowanym terminem lotu. Koniec karnawału i okres wakacyjny to najbardziej popularne terminy, więc jeśli chcemy zwiedzić miasto i jednocześnie kupić tanie bilety do Brazylii, warto je omijać. Jeśli nie chcemy przeszukiwać ofert od wszystkich przewoźników i porównywać ich propozycji, możemy skorzystać z serwisu, który zrobi to za nas. Wyszukiwarka lotów eSky porówna ceny lotów wszystkich linii lotniczych, które operują na danej trasie. Dzięki temu zawsze można liczyć na to, że najkorzystniejsza oferta nas nie ominie.

Rio De Janeiro – co nas czeka na miejscu?

Spośród kilku portów lotniczych działających na terenie miasta tylko lotnisko Rio de Janeiro Galeão obsługuje rejsowe pasażerskie loty międzynarodowe. Lotnisko znajduje się około 20 kilometrów od centrum miasta. Na miejscu można skorzystać z regularnie kursujących autobusów, a także taksówek. W obu przypadkach warto poruszać się sieciowymi przewoźnikami i omijać szerokim łukiem okazje niezrzeszonych pseudo taksówkarzy. Kradzieże, napady, a nawet porwania turystów z Europy nie należą do rzadkości.

W pobliżu lotniska działają także wypożyczalnie samochodów. Co więcej, dzięki serwisowi eSky możemy zarezerwować pojazd, jeszcze będąc w Polsce. Za pośrednictwem eSky załatwimy wszystkie formalności, a nawet opłacimy wypożyczenie tego środka komunikacji. Na miejscu pozostanie nam tylko odbiór kluczyków. Warto pamiętać, że prowadząc samochód w Brazylii, należy legitymować się międzynarodowym prawem jazdy, najlepiej też przetłumaczonym na język portugalski.

Wybierając się w lot do Brazylii, nie musimy mieć wizy, ani żadnej innej zgody na pobyt, jeśli nie zamierzamy spędzić w kraju kawy więcej niż 90 dni. Obowiązuje jednak zasada dotycząca paszportu, który w momencie wjazdu musi być ważny jeszcze przez przynajmniej pół roku. Jeśli pobyt przekracza 30 dni, musimy zgłosić to w miejscowym posterunku policji. Podczas przekraczania granicy, a więc jeszcze na lotnisku, otrzymamy kartę wjazdu, która będzie nam potrzebna podczas opuszczania kraju, dlatego warto jej pilnować.

Warto dokładnie dowiedzieć się jakie produkty musimy zgłosić do podczas wjazdu do Brazylii. Szczególne zasady dotyczą urządzeń elektronicznych jak telefony komórkowe, czy laptopy. Osoby wybierające się w podróż do Rio De Janeiro i stale zażywające leki powinny dokładnie zapoznać się z rygorystycznymi procedurami, dotyczącymi wwozu leków.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Rio de Janeiro w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Rio de Janeiro, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Rio de Janeiro mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Rio de Janeiro?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Rio de Janeiro obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Rio de Janeiro

Popularne linie latające do Rio de Janeiro

Samoloty dają duże możliwości. Kupując bilety lotnicze do Rio de Janeiro, musisz przygotować się na niezapomniane przeżycia. Jeśli nigdy nie leciałeś samolotem, atrakcje zaczną się już od wejścia do samolotu. Na pokładzie poczujesz się jak w luksusowym autokarze, tyle że powietrznym. Chwila startu na pewno zapadnie Ci w pamięci. Tanie loty do Rio de Janeiro niczym nie różnią się pod tym względem od lotów ze standardowej oferty. Komfort i czas lotu są równie zadowalające. Kiedy zobaczysz widoki rozciągające się z okna samolotu, na pewno uśmiechniesz się i poczujesz chęć uwiecznienia ich na zdjęciu. Po lądowaniu przyjdzie czas na wyjście z samolotu. To kolejna atrakcja. Przygotuj się na nieco dziwne uczucie spowodowane świadomością, że kilka godzin wcześniej wchodziłeś do maszyny obsługującej loty do Rio de Janeiro w chłodnej i deszczowej Polsce, a wychodzisz z niej w gorącej Brazylii.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Rio de Janeiro

Znajdź nocleg w Rio de Janeiro