Menu

Ras al-Chajma loty - Tanie loty do Ras al-Chajmy

Pokaż filtry

Ras al-Chajma

Tani lot do Ras al-Chajma

Ras al-Chajma, czyli Ras al-Khaimah, to nazwa zarówno miasta, jak również całego regionu położonego tuż przy granicy z Omanem. To właśnie ten teren określany jest mianem najpiękniejszego spośród wszystkich emiratów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki tanim lotom, które w ostatnich latach uruchamiali na trasie z Polski na Bliski Wschód niskobudżetowi przewoźnicy, o walorach tego miejsca przekonywać zaczęli się także turyści z Polski. Dlaczego warto polecieć do Ras al-Chajma? Przyciągają tu nie tylko doskonała pogoda przez cały rok, zapierające dech w piersiach plaże, pyszne jedzenie, ale także mniejszy przepych niż w Dubaju oraz widoczne na każdym kroku połączenie nowoczesności i luksusu z historią tych ziem.

Co warto tu zobaczyć, decydując się na lot do Ras al-Chajma? Okolice miasta obfitują w liczne atrakcje. Ciekawostką jest między innymi Al Jazirah Al Hamara, czyli oddalona o około 30 kilometrów miejscowość, która ponad sto lat temu stanowiła port poławiaczy pereł z Zatoki Perskiej. Dzięki lotom do Ras al-Khaimah, można także wypocząć na jednej z niezliczonych piaszczystych plaż w okolicy. Szczególnie ciekawie prezentuje się Banyan Tree. Region słynie również z ogrodów palmowych oraz wycieczek na pustynię z charakterystycznym, pomarańczowo-czerwonym piaskiem. Osoby, które chcą przekonać się o przepych stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, mogą wybrać się także na wycieczkę do Dubaju.

Czy z Polski odbywają się loty do Ras al-Chajma?

W ostatnich latach do Ras al-Chajma można było dostać się z Polski na pokładzie tanich linii lotniczych Wizzair. Obecnie połączenie to zostało zawieszone, co nie oznacza jednak, że nie ma niedrogiego, bezpośredniego lotu do Ras al-Khaimah. W sezonie turystycznym lot z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich bez przesiadek znaleźć można w ofercie czarterowych linii lotniczych. Z pewnością aktualnie w kierunku tym latają samoloty Smartwings, czyli czeskiej linii lotniczej, która wcześniej nazywała się Travel Service. Tego typu połączenia dostępne są z czterech polskich lotnisk, to jest z Poznania-Ławicy (POZ), Katowic-Pyrzowic (KTW), Warszawy-Okęcia (WAW) oraz Wrocławia-Strachowic (WRO).

Czy dostępne są kursowe loty do Ras al-Chajma bez przesiadek oferowane przez tradycyjne linie lotnicze? Niestety nie można bezpośrednio polecieć do tej części Emiratów na pokładzie samolotów klasycznych przewoźników. Dostępne są jedynie loty z przesiadkami – co najmniej dwoma. Osoby, którym zależy na mniejszej liczbie przesiadek, mogą wybrać bezpośredni lot lub podróż lotniczą z jedną przesiadką do oddalonego zaledwie o 85 kilometrów lotniska w Dubaju. Z jedną przesiadką z Polski poleci się natomiast do znajdującej się w jeszcze bliższym sąsiedztwie Szardży, skąd można do Ras al-Chajma przyjechać autobusem.

Jakie linie realizują loty do Ras al-Chajma?

Bezpośrednie loty czarterowe do Ras al-Chajma znaleźć można w ofercie czeskiego przewoźnika Smartwing. Udostępnia on regularnie loty do Ras al-Chajma z czterech polskich lotnisk. Loty z przesiadkami do tego regionu Zjednoczonych Emiratów Arabskich dostępne są natomiast z takimi liniami lotniczymi jak Aegan, Air Arabia. Z Warszawy-Okęcia (WAW) lot do Ras al-Chajma z dwoma przesiadkami zajmuje około 15-30 godzin. Pierwszy etap podróży to na przykład lot z Warszawy do Aten, następnie lot do Kairu, skąd dopiero odbywa się bezpośredni lot do Emiratów.

Przy zmianie lotniska, czyli locie do Dubaju lub Szardży, można zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. W takim przypadku konieczna jest tylko jedna przesiadka, na przykład w Stambule (lot z Warszawy z Turkish Airlines). W przypadku lotu do Dubaju, można znaleźć bezpośredni lot do z Polski na pokładzie Air Arabia czy Emirates. Lot z Warszawy z jedną przesiadką w Kijowie lub Paryżu do Dubaju oferuje natomiast ukraińska linia lotnicza UIA, czyli Ukraine International Airlines oraz francuski przewoźnik Air France.

Co warto wiedzieć o lotnisku w Ras al-Chajma?

W Ras al-Chajma znajduje się jedno lotnisko, czyli otwarte w 1976 roku Ras Al Khaimah International Airport (IATA: RKT). Jest to międzynarodowy port lotniczy położony około 20 kilometrów od centrum miasta o tej samej nazwie. Obsługuje on loty pasażerskie i towarowe do miast Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Afryki Wschodniej, a także do krajów Azji Środkowej. Po remoncie prowadzonym od 2007 roku lotnisko to może poszczycić się długim na 3760 metrów pasem startowym oraz nowoczesnym terminalem pasażerskim.

Transfer z lotniska Ras al-Chajma

Jak dostać się z lotniska Ras al-Chajma do centrum miasta lub innych okolicznych ośrodków? Można skorzystać z wynajętego na lotnisku samochodu osobowego. Innym, najbardziej popularnym w Emiratach sposobem, jest wybór taksówki – na lotnisku Ras al-Chajma dostępne są pojazdy różnych firm przewozowych. Najtańszym sposobem na transfer z lotniska Ras al-Chajma jest podróż autobusem Al Hamra.

Jaka jest cena biletu lotniczego z Polski do Ras al-Chajma?
 

Cena biletu lotniczego z Polski do Ras al-Chajma zależy od wybranego typu połączenia lotniczego. Za bezpośredni lot do Emiratów z czarterowymi liniami lotniczymi zapłacić trzeba średnio od około 850 do 1400 złotych od osoby w obie strony. Przy locie do Ras al-Khaimah na pokładzie klasycznych linii lotniczych z dwoma przesiadkami, koszt podróży lotniczej na Bliski Wschód znacznie wzrasta. W takim przypadku za bilet trzeba zapłacić od niespełna 4000 złotych do nawet 9000 złotych od pasażera.

Dużo tańszym rozwiązaniem są loty tradycyjnymi liniami nie do Ras al-Chajma, ale do Dubaju czy Szardży. W pierwszym przypadku można zaleźć bezpośrednie tanie loty do Dubaju już za miej niż 1000 złotych za osobę w obie strony, a za lot z jedną przesiadką w Kijowie około 1300 złotych. Lecąc do Szardży z jedną przesiadką zapłacić trzeba nieco więcej, bo około 2000 złotych za osobę w obu kierunkach, czyli z Polski do Szardży oraz z Szardży do Polski.

Kiedy najlepiej kupić lot do Ras al-Chajma?

Lot do Ras al-Chajma, Dubaju czy Szardży najlepiej kupić z bardzo dużym wyprzedzeniem. Najniższe ceny lotu do Emiratów dostępne są w systemach sprzedaży lotów w ofertach firt minute. Co to oznacza? Najniższe ceny pojawiają się wtedy, gdy linie lotnicze prezentują wiosną swoje rozkłady lotów na kolejny rok. Dlatego, planując lot do Emiratów na wiosnę czy lato, warto biletów szukać nawet… rok wcześniej.

Jaki miesiąc będzie najlepszy na podróż na Bliski Wschód? Biorąc pod uwagę, że pogoda w tej części świata jest dobra przez cały rok, najlepszym wyborem będą miesiące jesienne. Aura na miejscu będzie nadal zadowalająca – można spodziewać się około 27-30 stopni Celsjusza oraz bardzo ciepłej wody w Zatoce Perskiej. W miesiącach takich, jak październik, listopad czy grudzień znacznie niższe będą natomiast ceny lotów niż w okresie wakacyjnym.

Jak obniżyć koszt biletu lotniczego do Ras al-Chajma?

Chcąc obniżyć cenę biletu lotniczego do Ras al-Chajma, Dubaju czy Szardży czy też znaleźć najbardziej korzystną ofertę, najlepiej użyć wyszukiwarki tanich lotów eSky. W zakładce „Loty czarterowe”, wystarczy wskazać jako miejsce docelowe Ras al-Chajma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i kliknąć w ikonę lupy. W wynikach pojawią się wszystkie dostępne z Polski czarterowe połączenia lotnicze na tej trasie z informacją o cenie.

Jeżeli interesują Cię loty do Ras al-Chajma na pokładzie tradycyjnych czy tanich linii lotniczych, skorzystaj z wyszukiwarki lotów w zakładce „Lot”. Po wpisaniu najważniejszych danych dotyczących wyszukiwanego połączenia lotniczego uzyskasz dostęp do najbardziej aktualnej listy lotów do Ras al-Chajma. Będzie ona ułożona w kolejności od najtańszego do najdroższego lotu, ale możesz posegregować je również pod względem liczby przesiadek czy długości lotu. W zakładce „Lot + Hotel” możesz natomiast jednocześnie wyszukać najtańszy lot do Emiratów oraz tani nocleg w Ras al-Chajma. Decydując się na kupno pakietu obejmującego przelot oraz noclegi na miejscu, możesz zaoszczędzić nawet 30 procent ceny!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Ras al-Chajmy znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Ras al-Chajmy mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Ras al-Chajmy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Ras al-Chajmy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Ras al-Chajmy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Ras al-Chajmie

Popularne linie latające do Ras al-Chajmy

Tablica lotów: Ras al-Chajma

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Ras al-Chajmie

Znajdź nocleg w Ras al-Chajmie