Loty bezpośrednie trwają ok. 1 h 0 min.
Bezpośrednie loty odbywają się 4 dni w tygodniu - pon., śr., czw., pt..
Loty bezpośrednie liniami: Volotea (V7), Flybe (BE), Air France (AF).
Język urzędowy: francuski
Strefa czasowa: UTC+2
(lato),
UTC+1
(zima)
Waluta: Euro (EUR)
Spacerując po mieście możesz natknąć się na fragmenty dawnych murów obronnych, które wybudowano pomiędzy III a XII wieiem. Zniszczenia nastąpiły pomiędzy XVI a połową XIX wieku.
Zawiłe losy miasta, od czasów galicyjskich, przez rzymskie panowanie, średniowieczną dominację Kościoła, wojny napoleońskie, aż po współczesność, poznasz w Champ Libres, centrum kultury Rennes.
Jeśli podróżujesz z dzieckiem, koniecznie wybierzcie się do Espace des Sciences, interaktywnego muzeum nauki, w którym można spędzić długie godziny, odkrywając zawiłości wszechświata.
Miasto na północnym zachodzie Francji, w regionie Bretania. Są dowody, że mała, galicyjska wioska Condate, u zbiegu rzek Ille i Vilaine, istniała tu już w II wieku p.n.e. Wybijane tu monety z I wieku przedstawiały woźnicę, którego koń ma ludzką twarz. Już w drugiej połowie I wieku n.e. Miasto nosiło rzymską nazwę Condate Riedonum. Położone w pobliżu głównej rzymskiej drogi, było ważnym punktem na szlaku handlowym.
Miasto naprawdę zyskało na znaczeniu dopiero w latach 50. XX wieku, głównie dzięki nowoczesnemu rozwojowi przemysłu oraz lotnictwu. W związku z szybko zwiększającą się liczbą miejsc pracy, przybywało mieszkańców, a wraz z nimi kolejne dzielnice mieszkalne. Do dzisiaj w Rennes mieszka ok. 200 tys. mieszkańców.
W sercu miasta, przy Rue Nationale, znajduje się budynek, od którego warto rozpocząć zwiedzanie Rennes. To XVII-wieczny Parlement Bretanii. W 1994 roku budynek strawił pożar wywołany przez demonstrujących rybaków, ale udało się go odbudować i odtworzyć dawny, pełen przepychu, wygląd pomieszczeń. Dzisiaj mieści się tu są Sąd Apelacyjny. Codziennie organizowane są wycieczki z przewodnikiem.
W pobliżu znajduje się Katedra Świętego Piotra z Rennes, której ukończenie datuje się na 1845 rok, choć pierwsze świątynne zabudowania stawiano tu już w VI wieku. Pierwszy budynek zastąpiono w całości w XII wieku gotycka katedrą. Już w 1490 roku zawaliła się wieża i zachodni front. Odbudowywano ją przez kolejne dwa stulecia. Gdy jednak w połowie XVIII wieku wielki kamień spadł z dachu chóru, zdecydowano się na rozbiórkę świątyni i zbudowanie jej od nowa. Choć oryginalnie wnętrze posiadało neoklasycystyczne dekoracje, w XIX wieku dodano tu wiele złoceń, stiuków i obrazów.
Podobnie jak w całej Francji, w Rennes również przywiązuje się ogromną wagę do dobrego jedzenia. Spośród mnóstwa większych i mniejszych restauracji, polecamy szczególnie bistro L'Atelier des Gourmets, znajdujące się przy skwerze Hyacinthe Lorette. Wielokrotnie nagradzane, oferuje nowoczesną interpretację tradycyjnej lokalnej kuchni Bretanii. Warto również zajrzeć do Le Cours des Lices, rodzinnej restauracji tuż obok Hotel des Lices. Serwują tu doskonałe desery.