Menu

Sybin loty - Tanie loty do Sybin

Sybin

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Sprawdzian prawdomówności

  Legenda głosi, że Most Kłamców, pierwszy rumuński most z żelaza, runie wtedy, gdy stanie na nim osoba mówiąca nieprawdę. Ciekawi mogą znaleźć go przy Małym Rynku.

 • Atrakcja starówki

  Ciekawostką Sybinu są tzw. domy z oczami, czyli zabytkowe budynki przy Dużym Rynku z charakterystycznymi oknami i wywietrznikami w dachach przypominających zmrużone oczy.

 • Miejscówka z widokiem

  Najpiękniejszą panoramę miasta oraz widocznych w oddali gór można podziwiać z wieży gotyckiego kościoła. Dla tych widoków warto pokonać kilkaset schodów.
   

Co ciekawego zobaczyć w Sibiu?

Nazywany perłą Transylwanii Sybin jest średniowiecznym miastem malowniczo położonym u podnóża Gór Fogaraskich. Średniowieczne zabytki, brukowane uliczki pełne kafejek i galerii sztuki oraz piękna panorama z wieży kościoła ewangelickiego to tylko kilka atrakcji, które sprawiają, że Sybin stale zyskuje na popularności.

Historia miasta zaczyna się w XII wieku, kiedy tereny te zasiedlili niemieccy kolonizatorzy nazywani tu Sasami. To właśnie przedstawiciele tej narodowości aż do początku XX wieku stanowili, obok Węgrów, Żydów, Rumunów, Rosjan i Turków, największą grupę etniczną. Po I wojnie światowej, w wyniku rozwiązania Austro-Węgier Sybin wszedł w skład Rumunii, jednak niemieckie wpływy widoczne są tu do dziś m.in. w zabytkowej architekturze zachodnioeuropejskiej. 

Przykładów zabytków w stylu niemieckiego gotyku najlepiej szukać w okolicach rynku starego miasta, czyli Piata Mare. Ten rozległy i jednocześnie największy w Rumunii plac istniejący od 1366 roku okalają kolorowe dawne budynki kupieckie. Nieopodal znajduje się Mały Rynek, przy którym warto zobaczyć m.in. średniowieczne sukiennice oraz XIX-wieczny Most Kłamców. Osoby zainteresowane historią i kulturą Transylwanii powinny wybrać się do Saskiego Muzeum Etnograficznego, a także do niezwykłego skansenu - Muzeum Cywilizacji Ludowej. Must see jest także Muzeum Brukenthala z bogatą kolekcją malarstwa europejskiego. Symbolem miasta jest ulokowany w centrum kościół ewangelicki ze swoją charakterystyczną wieżą.

Co warto tu zjeść? Miejscowe dania są połączeniem smaków kuchni rumuńskiej, saskiej i węgierskiej. Wśród przypraw królują estragon, tymianek i czerwona ostra papryka. Wśród transylwańskich specjałów wymienić trzeba np. kapustę a la Cluj, czyli zapiekanka z kapusty, mielonego mięsa wieprzowego lub cielęcego, ryżu i boczku. Must try są także gulasz oraz paprykarz (paprikas), czyli mięsne dania na bazie sosu pomidorowo-paprykowego oraz zupa fasolowa w chlebie z czerwoną cebulą. Do picia konieczne trzeba spróbować lokalnych win lub palinki, czyli wódki owocowej. Gdzie zjeść? Polecamy Crama Sibiul Vechi, Restaurant Hermania i Hochmeister Delikat'essen.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Sybin w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Sybin, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Sybin mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Sybin?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Sybin obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Sybinie

Popularne linie latające do Sybin

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Sybinie

Znajdź nocleg w Sybinie