Menu

Santo Domingo loty - Tanie loty do Santo Domingo

Pokaż filtry

Santo Domingo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Peso dominikańskie (DOP)

 • Klimat

  Na Dominikanie panuje klimat tropikalny, a temperatury w ciągu roku mieszczą się w zasięgu od 19 do 34 stopni Celsjusza. Najzimniejsza pora przypada na okres między listopadem a kwietniem, a najcieplejsza na okres maj – październik (najgoręcej jest w sierpniu).

 • Co kupić na pamiątkę?

  W Santo Domingo łatwo znaleźć i kupić produkty typowe dla tego miasta i całej Dominikany - rękodzieło (np. lalki limé), czy napoje takie jak rum oraz kawa.

   

 • Atmosfera miasta

  Szukasz imprez i fajnych miejsc, gdzie można posiedzieć do późna? Santo Domingo jest ich pełne. Ludzie gromadzą się tu i w lokalach, i na świeżym powietrzu, by rozmawiać lub po prostu bawić się do białego rana!

Co warto zobaczyć w Santo Domingo?

Republika Dominikany jest wesołym i tętniącym życiem krajem położonym w samym sercu Karaibów. Jej stolica, Santo Domingo mieści się na południowym wybrzeżu, zamieszkuje ją około 3 miliony mieszkańców.

Santo Domingo to główny ośrodek kulturalny, finansowy, polityczny oraz handlowy Republiki Dominikany. Miasto przyciąga wiele międzynarodowych firm, które otwierają tu swoje oddziały ze względu na swoje położenie geograficzne i stabilność ekonomiczną kraju.

Dominikana to kraj kontrastów. Edukacja jest bezpłatna do 14. roku życia, ale jedynie 83% dorosłych potrafi czytać i pisać. Tymczasem w Santo Domingo znajduje się najstarszy uniwersytet na półkuli zachodniej - Universidad Autónoma de Santo Domingo, założony w 1538 roku!

Santo Domingo zostało założone w 1496 roku i było pierwszym zbudowanym przez Europejczyków miastem w Ameryce. W związku z tym posiada malowniczą architekturę kolonialną i spore hiszpańskie dziedzictwo kulturowe. Warto zauważyć, że całe stare miasto, posiadające budynki wybudowane w czasach panowania Hiszpanii od 1990 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Kultura Dominikany jest egzotyczną mieszanką wpływów hiszpańskich i afrykańskich. Ten miks jest doskonale widoczny nie tylko w muzyce, ale tez tradycjach i folklorze. Dobrym przykładem tego przenikania pierwiastków europejskich i afrykańskich jest muzyka el merengue.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Santo Domingo znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Santo Domingo mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Santo Domingo mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Santo Domingo?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Santo Domingo obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Santo Domingo

Popularne linie latające do Santo Domingo

Niedaleko stolicy Dominikany znajduje się międzynarodowy port lotniczy, który obsługuje tanie loty do Santo Domingo. Dominikana to wakacyjne marzenie wielu osób. Egzotyczny klimat, palmy, ciepły piasek na plaży, kolorowe drinki… Właśnie do tego ciągną tłumy turystów, które co roku wybierają się na jedną z najbardziej uczęszczanych wysp urlopowych na świecie. Loty do Santo Domingo są o tyle popularne, że pozwalają na pobyt w samym sercu Dominikany – w jej stolicy. Korzystają z nich mieszkańcy mnóstwa krajów z całego świata, którzy co roku planują swój urlop i chcą zrealizować swoje marzenia o wakacjach w tropikach. Choć pobyt na Karaibach nie należy do najtańszych, nie jest to przeszkodą nie do przeskoczenia. W Internecie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Santo Domingo, a dodatkowo wybrać jeden z tańszych noclegów oferowanych na wyspie. I voilà – mamay wakacje dla całej rodziny!

Tablica lotów: Santo Domingo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Santo Domingo

Znajdź nocleg w Santo Domingo