Menu

Satu Mare loty - Tanie loty do Satu Mare

Pokaż filtry

Satu Mare

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Miasto Węgrów

  Satu Mare znajduje się zaledwie 20 minut drogi granicy z Węgrami. Z powodu tej bliskości oraz historycznych zaszłości, prawie 40 proc. mieszkańców miasta deklaruje narodowość węgierską.

 • Autobusem

  Po mieście najwygodniej poruszać się autobusem. Działają tu 23 linie autobusowe, a ich łączna trasa wynosi prawie 200 km. Bez problemu dojedziesz więc do najdalszych zakątków Satu Mare.

 • Szermierka

  To miasto, z którego pochodzi najwięcej światowych i olimpijskich mistrzów w dziedzinie szermierstwa. Tradycja uprawiania tego sportu sięga w Satu Mare 1885 roku.

Co warto zobaczyć w Satu Mare?

Rumuńskie miasto na granicy z Węgrami, w którym mieszają się obie kultury, dając niesamowitą mieszankę. Najstarsze odkryte ślady wskazują na istnienie tu osady już w epokach kamienia i brązu.

Jeśli chcesz spędzić noc w niezwykłym hotelu, koniecznie zarezerwuj pokój w Dacia Hotel, który działa od 1902 roku. Trzykondygnacyjny budynek urzeka secesyjnym stylem oraz ażurowymi motywami roślinnymi z kamienia. Część zdobień fasady wykonana jest z emaliowanej ceramiki. Po nocy w niesamowitym hotelu, przepełnionym historią, wybierz się na pobliski Piaţa Libertăţii, Plac Wolności, pośrodku którego znajduje się niewielki park z ławeczkami i fontanną. Mieszkańcy Satu Mare chętnie spędzają tu czas, dyskutując lub grając w szachy.

Stare miasto oferuje turystom i mieszkańcom niezapomniane spacery wśród pięknych kamienic i nietypowych budynków. Zwiedzanie zacznij od Palatul administrativ, najwyższego budynku w całej Transylwanii - mierzy 97 metrów, a z jego wieży rozpościera się panorama niemal na całe miasto. Widać również zabudowania po węgierskiej stronie. Budowę rozpoczęto w 1972 roku, ukończono 12 lat później.

Na uwagę zasługuje również jeden z najstarszych kościołów w mieście, Biserica cu lanţuri, wybudowany na przełomie XVIII i XIX wieku, jednak wiele elementów jego konstrukcji datowanych jest na połowę XVII wieku. Otoczony jest filarami połączonymi łańcuchami, co dało mu nazwę, która w wolnym tłumaczeniu oznacza Kościół Łańcuchowy. Do dzisiaj wewnątrz kościoła zachowały się oryginalne, dębowe meble.

Kuchnia w Satu Mare to połączenie smaków rumuńskich z węgierskimi. Dostaniesz tu grillowanie mięso z kapustą podaną w pieczywie, zupę z cielęciny, czosnkowe kiełbasy czy węgierski gulasz. Najsmaczniej zjesz w No Pardon Pub przy Strada Corvinilor. Szczególnie polecamy kaczkę pieczoną z wiśniami oraz smażoną kaczą wątróbkę z pieczonym jabłkiem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Satu Mare znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Satu Mare, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Satu Mare mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Satu Mare?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Satu Mare obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Satu Mare

Popularne linie latające do Satu Mare

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Satu Mare

Znajdź nocleg w Satu Mare