Menu

Tabatinga loty - Tanie loty do Tabatingi

Pokaż filtry

Tabatinga

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Biała glina

  Nazwa miasta - Tabatinga - w języku Tupi oznacza dosłownie biała glina. Nazwa nawiązuje do skał, które wypełniają dna wielu rzek. Inne znaczenie nazwy to mały dom.

 • Samolotem lub łódką

  Podróżując do Tabatingi, najlepiej jest wybrać drogę lotniczą, choć możesz także dostać się tu łódką. Najbliższe lotnisko to Aeroporto Internacional de Tabatinga, obsługuje ono połączenia wewnątrzkrajowe.

 • Początek przygody

  Zwiedziłeś miasto? Świetnie, teraz możesz wybrać się na wyprawę łódką wzdłuż Amazonki. Podróżować możesz na przykład od Manaus, zająć może to od około 40 godzin szybką łodzią, nawet do 6 dni.

Co warto zobaczyć w Tabatinga?

Tabatinga - miasto położone w brazylijskim stanie Amazonas. Znajduje się w trójstyku, blisko granicy z Peru i Kolumbią. Założone w 1981 roku. Dzięki swojemu położeniu, miasto oferuje atrakcje związane z wszystkimi trzema sąsiadującymi krajami.

Ciekawostką związaną z Tabatingą z pewnością jest fakt, że często postrzegana jest jako jedność z kolumbijską Leticią, czyli miastem, które technicznie leży w innym kraju. Będąc tu, podobnie jak mieszkańcy, będziesz mógł łatwo przekraczać granicę, niemal tego nie zauważając.

W okolicy miasta znajduje się rzeka, na której brzegu możesz usiąść i łowić ryby, możesz także wypłynąć na wodę łódką i tam cieszyć się amazońską przyrodą. Okolica oferuje piękne zachody słońca, a nawet możliwość podziwiania delfinów! Znajduje się tu także ogród zoologiczny - Parque Zoobotanico przy Avenida da Amizade, w którym z bliska obejrzeć można egzotyczne zwierzęta.

Głodny? Świetnie, miasto ma do zaoferowania kilka regionalnych przekąsek. Wśród nich wymienić można na przykład ceviche, czyli sałatkę z owoców morza, arepę - tortillę z mąki kukurydzianej czy feijoadę, czyli swojego rodzaju gulasz z czarnej fasoli, mięsa i przypraw, najczęściej podawany z ryżem. Jeśli masz ochotę zjeść obiad w restauracji, wybierz się do Tres Fronteiras do Amazonas przy Rua Rui Barbosa 353. Oferuje ona kuchnię brazylijską, peruwiańską i kolumbijską oraz szeroki wybór ryb. Wieczorami możesz wybrać się do baru i skosztować drinków w peruwiańskim i kolumbijskim stylu.

Miasto jest dla Ciebie dobrym kierunkiem, jeśli lubisz sporty ekstremalne. Uprawiane są tutaj między innymi parkour, bicicross czy motocross. W bliźniaczym dla Tabitangi mieście - Leticii - odbywa się festiwal, poświęcony kulturom trzech sąsiadujących krajów. Każdego dnia uwaga zwrócona jest w kierunku jednego z nich - Brazylii, Peru i Kolumbii. Odbywają się wtedy tańce, spróbować można lokalnej kuchni oraz poznać inne elementy narodowych kultur.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Tabatingi znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tabatingi mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tabatingi mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tabatingi?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tabatingi obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tabatindze

Popularne linie latające do Tabatingi

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tabatindze

Znajdź nocleg w Tabatindze