Menu

Teheran loty - Tanie loty do Teheranu

Pokaż filtry

Teheran

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: perski
  Strefa czasowa: UTC+4.5 (lato), UTC+3.5 (zima)
  Waluta: Rial irański (IRR)

 • Ubierz się

  Turystów w Teheranie obowiązują podobne zasady, jak mieszkańców. Kobiety muszą mieć zakryte całe ciało oraz włosy. Mężczyzn obowiązują długie spodnie. Sandały są dopuszczalne.

 • Komunikacja miejska

  Nie pomyl się – tukobiety nie podróżują z mężczyznami. Dwa pierwsze wagony w metrze zarezerwowano tylko dla kobiet. W autobusach są osobne wejścia.

 • Ulica Walisar

  Najlepszym punktem orientacyjnym w mieście jest ulica Walisar, która rozpoczyna się w centrum i biegnie aż 80 km na północ. Wzdłuż niej wybudowano wiele ważnych placów.

Teheran – turystyczna podróż w nieznane

Jak to jest polecieć do największego miasta na Bliskim Wschodzie? Czy ogrom przytłacza, czy może jednak zachwyca wieloma możliwościami spędzenia wolnego czasu? Teheran jest stolicą i największym miastem Iranu, gdyż liczy ponad 12,2 ml ludności. Jest także naprawdę wielokulturowy, ponieważ możemy spotkać tam różnorodne mniejszości etniczne oraz wiele ludności, przybyłej z innych krajów, nie tylko kontynentu azjatyckiego. Co skłania turystów do odwiedzenia tego miasta i wykupienia tanich lotów do Teheranu? Czy można w jakiś sposób przygotować się do tej podróży i dla kogo jest taka wycieczka?

Wyszukiwarka lotów do Teheranu

Teheran jednych zachwyca, innych przytłacza. Nie ma zbyt wielu miast, czy krajów na mapie świata, które budziłyby dwie tak skrajne emocje. Teheran jest z pewnością ogromny. Chcąc zatem polecieć tanim lotem do Teheranu, warto przeznaczyć na tę wycieczkę co najmniej dwa tygodnie. Wielu uważa także, że nie jest to wycieczka dla dzieci, gdyż samo zwiedzanie i spędzanie czasu w stolicy Iranu może być męczące. W zasadzie warto liczyć się z tym, że cały kontynent azjatycki jest ogromny. Śmiało można także stwierdzić, że jest tam chyba najwięcej ludności, skupionych w jednym miejscu. Zanim wykupimy zatem bilety do Teheranu, sprawdźmy najkorzystniejszy dla nas lot samolotem. Jeżeli zastanawiamy się, w jaki sposób to zrobić, jak znaleźć najbardziej opłacalny przelot, najlepiej, gdy zdecydujemy się skorzystać ze zbiorczej wyszukiwarki, jaką jest np. eSky. Dzięki tej wyszukiwarce bardzo łatwo wybierzemy nie tylko interesujący na dzień i miesiąc lotu do Teheranu, ale także będziemy mogli zarezerwować najkorzystniejszy cenowo dla nas bilet. Wyszukiwarka eSky umożliwia także rezerwację miejsca w hotelu oraz wynajem samochodu na cały pobyt. Każdy, kto jeszcze nie miał okazji przebywać na kontynencie azjatyckim, może być nieco przerażony szukaniem odpowiedniego i taniego miejsca w hotelu. Dobrze jest zatem skorzystać z rekomendacji i stron, które pozwalają nam na wyszukiwanie atrakcyjnych pokoi. Dzięki temu cała podróż do Teheranu nie będzie aż tak stresująca.

Ile trwa lot do Teheranu?

Jeżeli wybieramy się do Teheranu z Europy, musimy liczyć się z nieco dłuższą podróżą i chociaż jedną przesiadką. Wiele krajów UE nie prowadzi bezpośrednich lotów do Teheranu, przesiadka najczęściej ma miejsce w Moskwie. Lot do Teheranu trwa zwykle około 10 godzin, gdzie sporo czasu zajmuje czekanie na przesiadkę. Mimo wszystko lotniska zapewniają swoimi pasażerom możliwość spędzenia czasu u siebie, oferując strefę wolnocłową, gdzie zakupimy wiele różnorodnych pamiątek, a także ubrań i biżuterii. Na wielu portach lotniczych w Europie będziemy mogli także odpocząć, poczekać na następny lot, np. w kawiarni lub restauracji i zjeść posiłek. Nawet jeżeli nie wykupimy klasy biznesowej i cateringu w samolocie, bez problemu posilimy się przed lotem. Możemy także w sklepie spożywczym, zlokalizowanym na lotnisku, zakupić przekąski.

Port lotniczy w Teheranie

Teheran jest naprawdę dużym irańskim miastem, przez co wokół niego są zlokalizowane aż dwa porty lotnicze. Jeden jest popularniejszy i to właśnie bezpośrednio w jego obrębie odbywa się większość lotów do Teheranu i z tego miasta. Mowa oczywiście o porcie lotniczym Teheran-Imam Khomeini. Zlokalizowany jest on naprawdę blisko tego miasta, gdyż już około 30 km od centrum. Nazwany został imieniem przywódcy miasta. Drugi port lotniczy: Teheran-Mehrabad, jest położony 5 km od centrum, jednak obsługuje on zazwyczaj połączenia międzykrajowe, a także loty turystów, którzy postanowili wybrać się na pielgrzymkę do Mekki. Oba porty jednak mają bardzo łatwy dojazd, można skorzystać zarówno z transportu miejskiego, publicznego, jak i z taksówki. Sporo osób decyduje się także na wynajem samochodu, kupując bilety lotnicze do Teheranu nieco szybciej.

Czy można kupić tanie bilety do Teheranu?

Jak wiadomo, cena biletu zależy w dużej mierze od czasu rezerwacji. Jeżeli zaplanujemy wycieczkę z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, np. lecąc z Warszawy, możemy liczyć na atrakcyjniejsze ceny biletów do Teheranu. Co ciekawe, korzystając ze strony wyszukiwarki lotów, np. eSky, możemy także sprawdzić cenowe okazje, być może akurat w tym czasie, w którym szukamy biletów, okaże się, że jest promocja na tani lot do Teheranu. Warto wtedy z niego skorzystać. Duże znaczenie ma także liczba osób, którym płacimy za bilet oraz długość pobytu. Najlepiej kupować także bilet powrotny od razu.

Jak przygotować się do podróży do Teheranu?

Teheran jest rozległy, dlatego przy granicach tego miasta panuje naprawdę zróżnicowany klimat. Od północnej strony otaczają go góry, od południowej natomiast pustynia. W Teheranie bywa naprawdę upalnie podczas sezonu wakacyjnego. Temperatura może dochodzić nawet do 38 stopni, dlatego warto zabrać do walizki odpowiednie ubranie, ale także nakrycie na głowę! Jeżeli planujemy zatrzymać się od południowej części, zakupmy koniecznie chusty przeciw pyłowi z piasku. Zimy w Teheranie są dużo łagodniejsze, najniższa temperatura osiąga wartość około 10 stopni, co w porównaniu z europejskimi wartościami temperatury w tym okresie, jest naprawdę wysokim wynikiem. Chcąc wykupić zatem lot do Teheranu, warto wziąć pod uwagę te różnice.

Co warto zobaczyć w Teheranie?

Wielu zastanawia się nad czym, czy wakacje w Teheranie będą dobrym rozwiązaniem. Jest to gigantyczne miasto, które nie sposób zwiedzić „od deski do deski”, zatem trzeba się skupić na kilku najważniejszych jego aspektach. Gdzie warto pójść, będąc już w tym mieście? Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę, że kobiety muszą założyć na siebie chusty, czy to zwykłe, czy tzw. burki, gdyż jest to ich znaczący element kultury. Do jednego z najpopularniejszych miejsc Teheranu należy oczywiście Grand Bazaar, czyli ogromne, teherańskie targowisko, gdzie pełno jest różnych straganów, meczetów, a nawet łaźni. Wielu turystów od tego miejsca rozpoczyna swoją przygodę w tym mieście, by potem swoje kroki skierować prosto do Pałacu Golestan. Decydując się na lot do Teheranu, nie może nas zabraknąć przed tym pałacem. Wpisany on jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie Golestan jest galerią sztuki, można tam podziwiać różnorodne obrazy, rzeźby itp., wcześniej sale pałacowe służyły, np. podczas koronacji. Składa się ten budynek z aż 17 sporych obiektów. Ponadto warto przejść się do Wieży Wolności, nazywanej Azadi i podziwiać z góry panoramę Teheranu i przespacerować teherańskimi parkami. Jest co oglądać!

Tanie loty do Teheranu stają się naprawdę popularne. Mimo że jest to miasto, o którym ma się często bardzo skrajne opinie, nie sposób przejść obok niego obojętnie. Teheran zachwyca wielu turystów i co roku zwabia rzeszę nowych. Można zobaczyć tam bardzo dużo ciekawych budowli i miejsc, a także zjeść coś i wypocząć. Kupując bilet do Teheranu, warto skorzystać  z wyszukiwarki lotów, dzięki temu z pewnością będziemy mogli skorzystać z atrakcyjnego dla nas rabatu. Do Teheranu warto przylecieć na nieco dłużej, np. dwa tygodnie, dzięki temu będziemy mogli naprawdę sporo zobaczyć i zwiedzić.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Teheranu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Teheranu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Teheranu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Teheranu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Teheranu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Teheranie

Popularne linie latające do Teheranu

Czy potrafisz sobie wyobrazić, jak wielu rzeczy na Ziemi jeszcze nie widziałeś? Loty do Teheranu pozwolą Ci zobaczyć całkowicie nowe tereny, o których teraz nawet trudno byłoby Ci pomyśleć. Niektórzy czują obawę przed dalekimi podróżami, szczególnie lotniczymi. Samoloty zyskały niechlubną sławę najbardziej niebezpiecznego środka transportu. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. W stosunku do ogółu odbywanych podróży, katastrofy lotnicze zdarzają się najrzadziej. Tanie loty do Teheranu są o wiele bezpieczniejsze niż jazda samochodem. Dlaczego wciąż sądzimy, że latanie jest niebezpieczne? Z prostej przyczyny: media nagłaśniają każdą katastrofę lotniczą. W wypadkach z udziałem samolotów ginie dużo ludzi, stąd nasze wyobrażenie o dużej skali katastrofy. Jest ono jednak złudne. Kupując bilety lotnicze do Teheranu możemy mieć większą pewność bezpieczeństwa niż w innych środkach transportu.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Teheranie

Znajdź nocleg w Teheranie