Menu

Tel Awiw loty - Tanie loty do Tel Awiwu

Tel Awiw

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hebrajski, arabski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Nowy izraelski szekel (ILS)

 • Miasto dobrze zaprojektowane

  Zgubić się w Tel Awiwie nie sposób. Najważniejsze ulice biegną równolegle do wybrzeża. Przy pierwszej są hotele, drugiej - kawiarnie, dalej centra handlowe i dworzec autobusowy.

 • Zwiedzaj za darmo

  W punktach informacji turystycznej dowiesz się, skąd i o której godzinie wyrusza wycieczka po najważniejszych miejscach Tel Awiwu. Za spacer z anglojęzycznym przewodnikiem płaci miasto.

 • 5 km promenady

  By oglądać zachód słońca, wybierz się na spacer promenadą, ciągnącą się przez 5 km wzdłuż plaży, aż do portu w Jafie. Podczas spaceru zobaczysz również najważniejsze atrakcje Tel Awiwu.

Loty do Tel Awiwu - jak obniżyć ceny?

Już na etapie planowania podróży możesz znacząco zwiększyć swoje szanse na to, by została zrealizowana rezerwacja na tanie loty do Tel Awiwu. Jak to możliwe? Wystarczy, że nie określisz sztywno terminu lotu. Zostawiając sobie margines kilku czy nawet kilkunastu dnia na dzień wylotu i powrotu, możesz kupić naprawdę najtańsze bilety do Tel Awiwu.

Drugi krok to wybór odpowiedniego połączenia. Do Tel Awiwu latają tanie linie lotnicze Ryanair oraz Wizz Air. To jednak nie koniec oferty przewoźników. Zdarza się, że loty w podobnej cenie oferują również polskie linie lotnicze LOT. Uważasz, że to wciąż mało? I słusznie. Na trasie z Polski do Tel Awiwu można również znaleźć loty czarterowe. Szanse na kupienie tanich lotów do Tel Awiwu znacznie więc wzrastają.

Jak możesz obniżyć cenę lotu? Planując wyjazd przygotuj się na rezygnację z bagażu rejestrowanego. Większość połączeń pomiędzy Polską a Tel Awiwem obejmuje bilety wyłącznie z bagażem podręcznym. Bagaż rejestrowany jest dodatkowo płatny. Od ciebie i twojej organizacji zależy więc, ile zapłacisz za bilety na loty do Tel Awiwu.

Lotniska w Tel Awiwie

Najpopularniejsze izraelskie miasto posiada dwa lotniska. Jedno obsługuje loty międzynarodowe, drugie przede wszystkim trasy krajowe po Izraelu oraz połączenia lotnicze z Cyprem. Ten drugi, mniejszy port lotniczy, Tel Awiw-Sede Dow (SDV) znajduje się na terenie miasta. Lądują tu samoloty z Ejlatu, Beer Szewa, Herzlija, Rosz Pina oraz En Jahaw należące do czterech linii lotniczych - Arkia Israeli Airlines, Ayit Aviation and Tourism, Elrom Airways, Israir Airlines oraz Tamir Airways.

Z kolei największe izraelskie lotnisko, Tel Awiw-Ben Guriona (TLV) znajduje się ok. 15 km od centrum miasta oraz ok. 50 km od Jerozolimy. To ogromny port lotniczy, gdzie przez całą dobę odbywa się międzynarodowy ruch. Lądują tu najpopularniejsze linie lotnicze z całego świata. Loty z Polski do Izraela odbywają się niemal ze wszystkich lotnisk. Do wyboru są zarówno regularne, tanie jak i czarterowe linie lotnicze.

Oferta linii lotniczych do Tel Awiwu z Polski to przede wszystkim dwie regularne linie lotnicze, które obsługują połączenia przez cały rok. Są to izraelskie linie lotnicze El Al, które latają na trasie Warszawa - Tel Awiw oraz polskie linie lotnicze LOT, obsługujące połączenia z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia. Siatką lotów z Polski do Tel Awiwu mogą pochwalić się również tanie linie lotnicze Ryanair (tanie loty do Tel Awiwu z Gdańska, Wrocławia, Poznania i Krakowa) oraz tanie linie lotnicze Wizz Air (tanie bilety lotnicze do Tel Awiwu z Katowic, Lublina i Warszawy. Ponadto sezonowo kursują tu aż trzy linie czarterowe.

Jak wyszukać tanie loty?

Bilety lotnicze nie muszą kosztować fortunę. Wystarczy poświęcić trochę uwagi ofercie linii lotniczych do Tel Awiwu, by znaleźć naprawdę ciekawe, atrakcyjne propozycje. Szansę na tanie połączenia dają na przykład akcje specjalne linii lotniczych. Niektórzy przewoźnicy organizują je nawet kilka razy w roku. A linie lotnicze LOT co środę oferują promocje na różne połączenia. Przy odrobinie szczęścia trafisz na dobrą promocję na loty do Tel Awiwu.

Gdybyś chciał samodzielnie sprawdzać ofertę promocyjna każdej linii lotniczej, zajmowałoby ci to strasznie dużo czasu. I to każdego dnia, bo sytuacja cenowa w liniach lotniczych jest bardzo dynamiczna. Dlatego, by pomóc podróżnym w podjęciu decyzji, powstały wyszukiwarki lotów do Tel Awiwu i wszystkich pozostałych miast na świecie.

Wystarczy wybrać swoją trasę - najpierw lotnisko wylotu, następnie lotnisko docelowe. Kolejny krok to określenie dat podróży. Możemy wybrać konkretne dni, lub zaznaczyć, że chcemy porównać również ofertę lotów do Izraela kilka dni wcześniej i później. Dzięki temu zobaczymy pełną siatkę połączeń do Tel Awiwu i wybierzemy to najbardziej optymalne.

Popularne linie latające do Tel Awiwu

Podróż samolotem do Tel Awiwu możliwa jest kilkoma liniami lotniczymi. Najbogatszą siatkę połączeń mają polskie linie lotnicze LOT. Obsługują one nie tylko najpopularniejsze trasy Warszawa - Tel Awiw czy Kraków - Tel Awiw, ale również połączenia z Gdańska, Lublina, Poznania, Rzeszowa czy Wrocławia.

Pasażerowie mogą również przebierać w ofercie tanich linii lotniczych do Tel Awiwu od Ryanair i Wizz Air, które niejako podzieliły się rynkiem tanich lotów do Tel Awiwu. Pierwsza z nich lata na trasach Gdańsk - Tel Awiw, Kraków - Tel Awiw, Poznań - Tel Awiw oraz Wrocław - Tel Awiw. Z kolei Wizz Air obsługuje loty z Katowic do Izraela, z Lublina i z Warszawy.

Mniej znane, choć także popularne czarterowe linie lotnicze obsługują trasy z Polski do Izraela sezonowo. Sun D'or International Airlines lata na trasach z Katowic, Krakowa i Łodzi. Z kolei Enter Air oraz Travel Service latają zarówno na odcinku Katowice - Tel Awiw, jak i Warszawa - Tel Awiw.

Kiedy kupować bilety lotnicze?

Zawsze najwcześniej, jak to możliwe. To od ciebie zależy, kiedy zaczniesz szukać połączeń. Jeśli masz taką możliwość, nie rezerwuj urlopu w pracy od razu, ale zacznij od przejrzenia oferty linii lotniczych do Tel Awiwu. Wtedy rozeznasz się, kiedy loty do Izraela są najtańsze i swobodnie wybierzesz pasujący ci termin.

Warto zwrócić uwagę, że najtańsze loty zazwyczaj wypadają w środku tygodnia. Przygotuj się więc na to, że lecąc do Tel Awiwu będziesz musiał rozpoczynać i kończyć urlop w środku tygodnia, jeśli chcesz kupić najtańszy możliwy lot. Mimo wszystko to dobre rozwiązanie, ponieważ koszt biletów może być znacznie wyższy w weekendowe dni.

Aby mieć pewność, że kupujesz najtańsze loty do Tel Awiwu, porównaj ich ceny za pomocą bezpłatnej wyszukiwarki lotów. Da ci ona możliwość porównania nie tylko cen podróży, ale również godzin wylotów i lądowań czy całego czasu podróży w przypadku lotów z przesiadką. Weź pod uwagę wszystkie te aspekty, nim kupisz lot do Izraela.

Tanie loty do Tel Awiwu

Możliwości znalezienia tanich lotów do Tel Awiwu jest bez liku. Do wyboru są dwie tanie linie lotnicze - Ryanair i Wizz Air oraz trzy czarterowe linie lotnicze, które obsługują trasy w sezonie. Tanie loty do Tel Awiwu można bez problemu znaleźć z Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Katowic, Lublina, Warszawy i Łodzi.

Tanie linie lotnicze Ryanair do Tel Awiwu latają z czterech polskich lotnisk. Są to trasy Kraków - Tel Awiw, Poznań - Tel Awiw, Gdańsk - Tel Awiw oraz Wrocław - Tel Awiw. Z kolei tanie linie lotnicze Wizz Air do Tel Awiwu latają na trzech trasach. Są to połączenia Katowice - Tel Awiw, Lublin - Tel Awiw oraz Warszawa - Tel Awiw.

Bilety do Tel Awiwu w konkurencyjnych cenach można również znaleźć w ofercie lotów czarterowych do Tel Awiwu. Tu na trasach z Katowic, Krakowa, Łodzi i Warszawy sezonowo kursują trzy czarterowe linie lotnicze - Travel Service, Enter Air oraz Sun D'or International Airlines.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Tel Awiwu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tel Awiwu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tel Awiwu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tel Awiwu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tel Awiwu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tel Awiwie

Popularne linie latające do Tel Awiwu

Pobyt w Izraelu – brzmi nieosiągalnie? Nic podobnego! Tanie loty do Tel Awiwu już od kilku lat umożliwiają niedrogie podróżowanie do Izraela. Tanie przeloty mają znacznie niższe ceny niż loty w ofercie standardowej. Dlaczego przewoźnicy mogą sobie na to pozwolić? Możliwości jest kilka. Niektóre loty do Tel Awiwu można kupić w niektórych liniach lotniczych, oferujących tanie loty. Przyczyną niskiej ceny jest w tym przypadku nieco niższy standard przelotu. Można też skorzystać z w tzw. oferty last minute. Swoją niską cenę zawdzięczają one rezygnacji pasażerów, którzy wcześniej kupili bilety lotnicze do Tel Awiwu. Zazwyczaj miejsca zwalniają się na krótko przed wylotem. Gdyby przewoźnik zaoferował je w standardowej cenie, mogłyby się nie sprzedać, a wtedy miejsca w samolocie pozostałyby puste, co oznaczałoby znaczną stratę dla linii. Obniżona cena zaś skutecznie przyciąga łowców okazji.

 

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tel Awiwie

Znajdź nocleg w Tel Awiwie