Menu

Tanie loty do Tel Awiwu

Tel Awiw

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hebrajski, arabski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Nowy izraelski szekel (ILS)

 • Miasto dobrze zaprojektowane

  Zgubić się w Tel Awiwie nie sposób. Najważniejsze ulice biegną równolegle do wybrzeża. Przy pierwszej są hotele, drugiej - kawiarnie, dalej centra handlowe i dworzec autobusowy.

 • Zwiedzaj za darmo

  W punktach informacji turystycznej dowiesz się, skąd i o której godzinie wyrusza wycieczka po najważniejszych miejscach Tel Awiwu. Za spacer z anglojęzycznym przewodnikiem płaci miasto.

 • 5 km promenady

  By oglądać zachód słońca, wybierz się na spacer promenadą, ciągnącą się przez 5 km wzdłuż plaży, aż do portu w Jafie. Podczas spaceru zobaczysz również najważniejsze atrakcje Tel Awiwu.

Jak obniżyć ceny lotów do Tel Awiwu?

Jeśli rozglądasz się za tanimi lotami do Tel Awiwu na kilka dni, by zwiedzić miasto, rozważ, czy na pewno musisz lecieć w weekend. Zazwyczaj linie lotnicze oferują tanie loty do Tel Awiwu w środku tygodnia, gdy popularność tras z Polski do Izraela jest mniejsza. Jeśli jesteś gotowy zmienić termin lotu, łatwiej będzie ci dopasować się do oferty tanich linii lotniczych i wybrać najtańsze bilety do Tel Awiwu.

Tanie loty do Tel Awiwu mają w swojej ofercie zarówno Ryanair, Wizz Air, jak i linie czarterowe. Ale na tym nie koniec. Bilety na lot bezpośredni w takiej samej, a czasem nawet niższej cenie, oferuje również LOT. W klasie ekonomicznej, w jednej z taryf, w cenę wliczony jest również bagaż, który oddajesz do luku bagażowego podczas odprawy. Przed podjęciem decyzji, porównaj więc ceny tanich lotów do Tel Awiwu. Może okazać się, że w podobnej cenie oprócz lotu przysługiwać ci będzie także bagaż rejestrowany czy przekąski na pokładzie.

Z Polski do Tel Awiwu loty znajdziesz na niemal każdy dzień tygodnia. Z niektórych miast do Izraela dolecisz codziennie, z innych polskich lotnisk loty odbywają się kilka razy w tygodniu. Pasażerów na tej trasie nie brakuje, ale bez problemu możesz kupić bilet z kilkudniowym wyprzedzeniem. Musisz jednak pamiętać, że tanie bilety do Tel Awiwu nie pojawiają się na kilka dni przed wylotem. Nie ma sensu czekać do ostatniej chwili, warto jak najwcześniej zacząć monitorować ceny lotów do Tel Awiwu z Polski i kupić bilet, gdy cena bielu osiągnie interesującą cię kwotę.

Lotniska w Tel Awiwie

Najpopularniejsze izraelskie miasto posiada dwa lotniska. Jedno obsługuje loty międzynarodowe, drugie przede wszystkiem trasy krajowe po Izraelu oraz połączenia lotnicze z Cyprem. Ten drugi, mniejszy port lotniczy, Tel Awiw-Sede Dow (SDV) znajduje się na terenie miasta. Lądują tu samoloty z Ejlatu, Beer Szewa, Herzlija, Rosz Pina oraz En Jahaw należące do czterech linii lotniczych - Arkia Israeli Airlines, Ayit Aviation and Tourism, Elrom Airways, Israir Airlines oraz Tamir Airways.

Z kolei największe izraelskie lotnisko, Tel Awiw-Ben Guriona (TLV) znajduje się ok. 15 km od centrum miasta oraz ok. 50 km od Jerozolimy. To ogromny port lotniczy, gdzie przez całą dobę odbywa się międzynarodowy ruch. Lądują tu najpopularniejsze linie lotnicze z całego świata. Loty z Polski do Izraela odbywają się niemal ze wszystkich lotnisk. Do wyboru są zarówno regularne, tanie jak i czarterowe linie lotnicze.

Oferta linii lotniczych do Tel Awiwu z Polski to przede wszystkim dwie regularne linie lotnicze, które obsługują połączenia przez cały rok. Są to izraelskie linie lotnicze El Al, które latają na trasie Warszawa - Tel Awiw oraz polskie linie lotnicze LOT, obsługujące połączenia z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia. Siatką lotów z Polski do Tel Awiwu mogą pochwalić się również tanie linie lotnicze Ryanair (tanie loty do Tel Awiwu z Gdańska, Wrocławia, Poznania i Krakowa) oraz tanie linie lotnicze Wizz Air (tanie bilety lotnicze do Tel Awiwu z Katowic, Lublina i Warszawy. Ponadto sezonowo kursują tu aż trzy linie czarterowe.

Jak wyszukać tanie loty?

Pamiętaj, by obserwować akcje specjalne linii lotniczych. Tanie linie lotnicze Ryanair co roku, z okazji swoich urodzin, prowadzą akcję, podczas której oferują tanie loty do Tel Awiwu z Warszawy czy innych polskich miast. Z kolei polskie linie lotnicze LOT mają w swojej ofercie szalone środy, podczas których można kupić tanie bilety do Tel Awiwu i innych miast na całym świecie.

Już podczas pierwszego poszukiwania tanich lotów na własną rękę przekonasz się, jak czasochłonne i nieefektywne jest korzystanie z wyszukiwarek na niezliczonych stronach linii lotniczych. Siedzisz przy komputerze, albo co gorsze - z telefonem w dłoni, szukając tanich lotów do Tel Awiwu czy w inne miejsce, raz po raz zmieniając terminy lotów w kalendarzu poszczególnych linii lotniczych. A wystarczy skorzystać ze znacznie prostszego rozwiązania.

Nie zawsze opłaca się wybierać pierwszy bilet, jaki znajdziesz na stronie linii lotniczej. Najlepiej skorzystaj z wyszukiwarki lotów, aby porównać oferty linii lotniczych do Tel Awiwu. Być może tanie loty do Tel Awiwu znajdziesz u innego przewoźnika, niż wcześniej myślałeś.

Popularne linie latające do Tel Awiwu

Podróż samolotem do Tel Awiwu możliwa jest kilkoma liniami lotniczymi. Najbogatszą siatkę połączeń mają polskie linie lotnicze LOT. Obsługują one nie tylko najpopularniejsze trasy Warszawa - Tel Awiw czy Kraków - Tel Awiw, ale również połączenia z Gdańska, Lublina, Poznania, Rzeszowa czy Wrocławia.

Pasażerowie mogą również przebierać w ofercie tanich linii lotniczych do Tel Awiwu od Ryanair i Wizz Air, które niejako podzieliły się rynkiem tanich lotów do Tel Awiwu. Pierwsza z nich lata na trasach Gdańsk - Tel Awiw, Kraków - Tel Awiw, Poznań - Tel Awiw oraz Wrocław - Tel Awiw. Z kolei Wizz Air obsługuje loty z Katowic do Izraela, z Lublina i z Warszawy.

Mniej znane, choć także popularne czarterowe linie lotnicze obsługują trasy z Polski do Izraela sezonowo. Sun D'or International Airlines lata na trasach z Katowic, Krakowa i Łodzi. Z kolei Enter Air oraz Travel Service latają zarówno na odcinku Katowice - Tel Awiw, jak i Warszawa - Tel Awiw.

Kiedy kupować bilety lotnicze?

Pamiętaj, że każdego dnia ceny biletów lotniczych mogą się zmieniać, dlatego warto skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów do Tel Awiwu, dzięki której masz możliwość w łatwy sposób porównać oferty różnych linii lotniczych. Po prostu wybierz na eSky połączenie lotnicze na trasie z Polski do Izraela i wybierz termin, w którym chcesz lecieć. Jeśli wolisz, możesz już na samym początku określić miasto wylotu do Tel Awiwu.

Istotny jest tu szczególnie termin lotu. Jeśli nie mamy określonej daty, kiedy chcemy podróżować, możesz znaleźć naprawdę tanie połączenia lotnicze do Tel Awiwu. Tym bardziej, jeśli kupisz bilet z wyprzedzeniem. Powszechnie wiadomo, że linie lotnicze nie oferują tanich lotów last minute, jeśli zostaną im ostatnie miejscówki.

Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w zakładce Okazje na eSky, gdzie utrafisz najlepsze okazje - prezentowane są tu tylko najtańsze loty do Tel Awiwu ze wszystkich polskich miast. Wystarczy, że wybierzesz miasto, kilka miast, lub kraj, z którego chcemy wyruszyć w podróż oraz określić, na które lotnisko chcemy dotrzeć. Wyszukiwarka przeszukuje najtańsze loty do Tel Awiwu bez względu na datę. To idealna funkcja dla osób, które nie muszą trzymać się konkretnych dat lotu.

Tanie loty do Tel Awiwu

Możliwości znalezienia tanich lotów do Tel Awiwu jest bez liku. Do wyboru są dwie tanie linie lotnicze - Ryanair i Wizz Air oraz trzy czarterowe linie lotnicze, które obsługują trasy w sezonie. Tanie loty do Tel Awiwu można bez problemu znaleźć z Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Katowic, Lublina, Warszawy i Łodzi.

Tanie linie lotnicze Ryanair do Tel Awiwu latają z czterech polskich lotnisk. Są to trasy Kraków - Tel Awiw, Poznań - Tel Awiw, Gdańsk - Tel Awiw oraz Wrocław - Tel Awiw. Z kolei tanie linie lotnicze Wizz Air do Tel Awiwu latają na trzech trasach. Są to połączenia Katowice - Tel Awiw, Lublin - Tel Awiw oraz Warszawa - Tel Awiw.

Bilety do Tel Awiwu w konkurencyjnych cenach można również znaleźć w ofercie lotów czarterowych do Tel Awiwu. Tu na trasach z Katowic, Krakowa, Łodzi i Warszawy sezonowo kursują trzy czarterowe linie lotnicze - Travel Service, Enter Air oraz Sun D'or International Airlines.

Przydatne informacje o lotniskach w Tel Awiwie

Popularne linie latające do Tel Awiwu

Pobyt w Izraelu – brzmi nieosiągalnie? Nic podobnego! Tanie loty do Tel Awiwu już od kilku lat umożliwiają niedrogie podróżowanie do Izraela. Tanie przeloty mają znacznie niższe ceny niż loty w ofercie standardowej. Dlaczego przewoźnicy mogą sobie na to pozwolić? Możliwości jest kilka. Niektóre loty do Tel Awiwu można kupić w niektórych liniach lotniczych, oferujących tanie loty. Przyczyną niskiej ceny jest w tym przypadku nieco niższy standard przelotu. Można też skorzystać z w tzw. oferty last minute. Swoją niską cenę zawdzięczają one rezygnacji pasażerów, którzy wcześniej kupili bilety lotnicze do Tel Awiwu. Zazwyczaj miejsca zwalniają się na krótko przed wylotem. Gdyby przewoźnik zaoferował je w standardowej cenie, mogłyby się nie sprzedać, a wtedy miejsca w samolocie pozostałyby puste, co oznaczałoby znaczną stratę dla linii. Obniżona cena zaś skutecznie przyciąga łowców okazji.

 

Tablica lotów: Tel Awiw

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tel Awiwie

Znajdź nocleg w Tel Awiwie