Menu

Antananarywa loty - Tanie loty do Antananarywy

Antananarywa

Loty do Antananarywy

Madagaskar znany jest między innymi z serii niezwykle popularnych kreskówek. Czwarta co do wielkości wyspa na świecie rzeczywiście jest miejscem, gdzie królują lemury. Mało kto jednak wie, że na wysokości niemal półtora tysiąca kilometrów nad poziomem morza mieści się dwumilionowa metropolia. Stolica Madagaskaru ma przesympatyczną nazwę, na której niejeden europejczyk połamał już język, dlatego większość biletów lotniczych do Antananarywy rezerwowanych jest przez internet.

Antananarywa – kolonializm i pałac w renowacji

Stolica Madagaskaru, dla ułatwienia często nazywana Tana, jest centrum politycznym, przemysłowym i handlowym całej wyspy. Znajdują się tu także najważniejsze uczelnie wyższe. Rozwinął się przemysł cukierniczy, włókienniczy, a także tytoniowy. Jednak mało kto wybiera się w lot do Antananarywy w celach biznesowych. Najczęściej powodem jest turystyka i wypoczynek w egzotycznych warunkach.

Najczęściej Antananarywa jest tylko punktem wypadowym do podróży po wyspie. Zanim jednak ruszymy w stronę wybrzeża i plaż pokrytych białym piaskiem, warto poświęcić kilka chwil na zwiedzenie stolicy. Trudno szukać w mieście średniowiecznych zabytków, ponieważ z tamtego czasu nie zachowało się wiele. Cała współczesna architektura miasta stanowi splot kolonialnych budynków z typowo afrykańskimi kamiennymi budynkami. Warto zobaczyć kilka dziewiętnastowiecznych budowli w stylu kolonialnym, które stawiali zarządcy wyspy, po zdobyciu jej przez Francję w 1895 roku.

Jednym z najciekawszych i najbardziej okazałych miejsc w Antananarywie jest pałac Królowej Ranavalony, który jednak można zwiedzać jedynie z zewnątrz. Obiekt doszczętnie spłonął w pożarze w 1995 roku, po czym z pomocą UNESCO rozpoczęto jego odbudowę. W wyniku perturbacji politycznych w 2009 roku prace remontowe przerwano i zakazano wejścia do wewnątrz pałacu.

Klęska jednego miejsca stała się szansą dla innego. Pałac Andafiavaratra przejęła większość zbiorów i eksponatów, które uratowano z pożaru pałacu Królowej. Obecnie podziwianie ich jest nieco utrudnione, ponieważ Pałac Andafiavaratra stał się siedzibą madagaskarskiego rządu. Jest udostępniony do zwiedzania, jednak nie na stałe. Budynek także z zewnątrz wygląda ciekawie, dlatego już sama bryła może przyciągać uwagę.

Stolica lemurów i farma krokodyli

Jednak mieszkańcy Europy loty na Madagaskar najczęściej odbywają po to, żeby podziwiać unikatową wyspiarską przyrodę. Już w samym centrum miasta możemy spotkać nietypowe miejsce. To jezioro Anosy, które ze wszystkich stron otoczone jest przez miejską zabudowę, oddzieloną jedynie niewielkim marginesem bujnej roślinności. Jezioro jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc Tany, a jego wizerunek jest znany z pocztówek i prezentacji internetowych.

Madagaskar i lemury są nierozerwalnie związane ze sobą. Nic dziwnego zatem, że poza wieloma okazami, jakie możemy podziwiać w zoo w centrum Antananarywa, na obrzeżach miasta powstało jeszcze jedno miejsce poświęcone tym sympatycznym ssakom. W parku lemurów stworzono warunki bardzo zbliżone do naturalnych. Zgromadzono tu niemal wszystkie gatunki lemurów, jakie występują na wyspie. Miejsce udostępnione jest dla turystów.

Nieco inne warunki mają krokodyle na prywatnej farmie. Te groźne zwierzęta hodowane są tam przede wszystkim dla mięsa i skór. Miejsce można zwiedzać i podziwiać ogromne okazy, a przy wyjściu skorzystać z restauracji, w której podawane są potrawy z tych gadów. Chociaż wielu turystów z Europy może oburzać ta sytuacja, zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie, niż pozyskiwanie zwierząt z naturalnych siedlisk.

Warto jeszcze wspomnieć, że naturalne środowisko to największe bogactwo całego Madagaskaru. Przez miliony lat ekosystem rozwijała się tu w izolacji, co doprowadziło do powstania unikalnych gatunków zwierząt i roślin. Niestety ekspansywne rolnictwo i kłusownictwo stają się plagą całej wyspy. Bieda i brak perspektywicznego planu ochrony ekosystemu może spowodować, że niebawem loty do Antananarywy będą miały już jedynie charakter wypoczynkowy.

Loty z Polski do Antananarywy

Południowe rejony Afryki coraz częściej stają się celem podróży turystów z Polski. Niestety każdy, kto chciałby wybrać się w bezpośredni lot z Polski na Madagaskar, może być niepocieszony. Loty do Antananarywy możemy odbyć jedynie z przesiadkami, a i tak mówimy o szczęściu, jeśli podróż będzie podzielona jedynie na dwa odcinki. Jeśli zdecydujemy się na linie Air France, lot do Antananarywy odbędziemy z międzylądowaniem w największym paryskim porcie lotniczym Paryż Charles de Gaulle. Stamtąd czeka nas już bezpośredni lot do stolicy Madagaskaru.

Wszyscy turyści, którzy podróżują sporo między europejskimi lotniskami, mogą być nieco zdziwieni, widząc międzynarodowy port lotniczy Antananarywa – Ivato. Hala odlotów i przylotów znajduje się w większości na świeżym powietrzu, a cały budynek przypomina obszerny barak. Jednak bliska zakończenia jest rozbudowa lotniska i niebawem powstanie tu kilka budynków w tylu przypominającym europejski, a lotnisko ma mieć możliwość obsługi dwukrotnie większej liczby pasażerów. Także pas startowy ma być gotowy na przyjęcie dużo większych samolotów.

Tanie bilety lotnicze do Antananarywy

Lot z Polski do Antananarywy może trwać kilkanaście godzin. Sama podróż lotnicza z Paryża do stolicy Madagaskaru trwa około jedenastu godzin. Do tego dochodzi transfer do Francji oraz oczekiwanie na lotnisku na kolejny etap podróży. Koszt takiej wyprawy też nie jest niski, ponieważ w dwie strony może nas kosztować kilka tysięcy złotych. Są jednak sposoby, żeby za bilety lotnicze do Antananarywy zapłacić niespełna trzy tysiące złotych.

Korzystając z wyszukiwarki tanich lotów eSky, mamy szansę trafić na okazjonalne ceny. Ten serwis zestawi dla nas ofertę od wszystkich przewoźników operujących na wymienionej trasie, a nam pozostanie wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę. Jeśli szukamy okazji bez konkretnej daty wylotu, warto zainstalować sobie aplikację na smartfonie, która na bieżąco będzie nas informować o aktualnych promocjach i ofertach na wybranej trasie. W eSky możemy także zarezerwować ekskluzywne wczasy w jednym z hoteli w Antananarywie, a także w wielu innych miejscach na świecie.

Na co uważać podczas podróży na Madagaskar?

Zanim zdecydujemy się na lot do Antananarywy, warto zapoznać się z ostrzeżeniami MSZ. Od turystów z Polski, którzy przybywają na wyspę, wymagana jest wiza, którą załatwić można po przylocie. Najczęściej polega ona jedynie na specjalnej adnotacji, jednak jeśli chcemy zwiedzać wyspę dłużej niż 30 dni, może kosztować to około 45 euro. Podobnie jak w przypadku innych afrykańskich państw, wymagany jest paszport, który ważny jest jeszcze przez minimum pół roku.

Wymagane są także szczepienia na żółtą febrę, którą możemy się zarazić na miejscu. Istnieje także ryzyko zarażenia się malarią. W związku z tym wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia, obejmującego opiekę medyczną jest niemal koniecznością. Jeśli zależy nam na ubezpieczeniu się dodatkowo na czas podróży lotniczej do Antananarywy, warto zapoznać się z ofertą wyszukiwarki lotów eSky. Wśród kilku wariantów ubezpieczenia znajdziemy także te dotyczące zgubienia bagażu, czy opóźnienia lotu.

W czasie podróży warto uważać także na mniej uczęszczane miejsca i samotne wyprawy. Charakterystyczny dla egzotycznych miejsc w biedniejszych rejonach świata jest wysoki poziom przestępczości. Na Madagaskarze między większymi miastami grasują bandy, które zajmują się napadami, a nawet porwaniami turystów. Warto też unikać przypadkowych taksówkarzy i okazji. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu z kierowcą, który jednocześnie będzie naszym przewodnikiem. Takich kierowców polecą nam pracownicy hotelu albo zaufane osoby organizujące wyprawę.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Antananarywy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Antananarywy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Antananarywy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Antananarywy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Antananarywy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Antananarywie

Popularne linie latające do Antananarywy

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Antananarywie

Znajdź nocleg w Antananarywie