Menu

Tampa (FL) loty - Tanie loty do Tampy (FL)

Pokaż filtry

Tampa (FL)

Loty do Tampy

Marzą Ci się egzotyczne wakacje na Florydzie, podróż po południu Stanów Zjednoczonych, rejs po Zatoce Meksykańskiej? W takim razie mogą zainteresować Cię loty do Tampy – miasta malowniczo położonego pomiędzy dwiema zatokami. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie nie tylko tutaj, ale też w dalszych i bliższych okolicach.

Tampa – początek przygody na Florydzie

Floryda to jeden z najlepiej znanych w Polsce stanów USA. Jego stolica, Miami, to miejsce akcji kultowych filmów i seriali, a Orlando to mekka dla fanów parków rozrywki – to tutaj znajdują się  m. in. Walt Disney World Resort oraz The Wizarding World od Harry Potter, a dla szukających połączenia przyjemnego z pożytecznym Discovery Cove. Wszystko to ponad godzinę jazdy samochodem z Tampy.

Sama Tampa również oferuje turystom liczne atrakcje. Warto odwiedzić Big Cat Rescue, czyli sanktuarium dla dzikich kotów: porzuconych, osieroconych, uratowanych przed śmiercią. Znajdują tu pomoc i schronienie. Zwierzęta można zobaczyć tu z bardzo bliskiej odległości. Miłośnikom zwierząt spodoba się także tutejsze imponujące ZOO oraz akwarium.

Ponieważ Tampa do stosunkowo młode miasto, nie posiada zbyt dużej liczby zabytków, ale pozwala poczuć smak USA i jednocześnie nie przytłacza swoją wielkością.

Loty do Tampy – ile kosztują?

Podróżowanie po USA nie musi być drogie. Niskie ceny benzyny (w porównaniu z Europą), jedzenia, tanie motele. Odpowiednio zaplanowany wyjazd może być tańszy niż wydaje, ale rzecz jasna zależy ostateczny koszt zależy od zaplanowanych na miejscu atrakcji. Bez wątpliwości bilety lotnicze stanowią jednak poważną część budżetu podróżników. Jak je kupić, by zaoszczędzić?

Przede wszystkim trzeba sprawdzić i porównać wiele ofert oraz dobrze zastanowić się, czy najtańsza będzie na pewno najbardziej opłacalna. W przypadku tak długich lotów bardzo często najtańsze opcje nie należą do najwygodniejszych. Dla przykładu: najtańszy lot może kosztować nawet niewiele ponad 800 złotych, ale trwać aż 27 godzin, podczas gdy najszybsze połączenie trwa 13 godzin, ale kosztuje prawie 10 razy więcej. Wiele zależy też od czasu, jaki wybierzemy na lot do Tampy. Późną wiosną i latem bilety będą droższe niż np. w marcu.

Ceny biletów są naprawdę bardzo zróżnicowane: zależą od przewoźników i liczby przesiadek, jednak standardowo należy liczyć ok. 3-4 tysiące zł. za bilet w jedną stronę, choć można bez problemu znaleźć też oferty w granicach 1,5-w tysięcy zł, i odwrotnie – dużo droższe, za 5-8 tysięcy.

Ile trwa lot do Tampy?

Jak już napisaliśmy w poprzednim akapicie, czas trwania lotu do Tampy może być różny. Najkrótszy to 13-14 godzin, ale może też zająć aż 45 godzin – będzie też wtedy odpowiednio tańszy. Pomijając ekstremalnie długie i ekstremalnie krótkie połączenia, na samą podróż należy liczyć ok. 20-27 godzin jeśli zależy nam na oszczędnościach. Jeśli możemy pozwolić sobie na droższy bilet, do Tampy dolecimy w 15-20 godzin. Dobrze też wcześniej upewnić się, czy czas na przysiadkę będzie wystarczający. Krótkie przesiadki są bardzo kuszące, jednak trzeba liczyć się z możliwymi opóźnieniami lotów oraz czasem, jaki będziemy potrzebowali na dostanie się z hali przylotów do właściwej bramki.

Szukając biletów odpowiednio wcześniej, możecie znaleźć złoty środek – bilety w odpowiedniej cenie i podróż, która nie zajmie Wam dwóch dni.

Kiedy najlepiej lecieć na Florydę?

Floryda leży w dwóch strefach klimatycznych: subtropikalnym i tropikalnym. Tampa, jak i większa część północnej części stanu, zalicza się do tej pierwszej, co oznacza, że występują tu nieco chłodniejsze zimy. Jednak przez cały rok jest tu bardzo ciepło – średnie dzienne temperatury nie spadają poniżej 20 stopni.

Lata są tu gorące i wilgotne, dlatego, jeśli nastawiacie się na aktywny wypoczynek, lepiej wybrać miesiące zimowe, wczesnowiosenne i późnojesienne, podczas których temperatury będą bardziej komfortowe, a deszcze rzadsze. Latem nie trwają one długo, ale są za to bardzo intensywne i nadchodzą nagle.

Zima na Florydzie to temperatury w granicach 20-24 stopni w dzień, można więc korzystać z atrakcji zarówno na lądzie, jak i uprawiać sporty wodne.

Formalności

Od czasu zniesienia wiz turystycznych dla Polaków zmniejszyła się liczba formalności, o jakie trzeba zadbać przed wylotem do Tampy.

Bez wizy można przebywać na terytorium USA do 90 dni. Trzeba wcześniej zarejestrować się w systemie ESTA, czyli Electronic System for Travel Authorization – wyjątek stanowią te osoby, które posiadają ważną wizę. Wniosek w ESTA trzeba złożyć minimum 72 godziny przed wylotem – tyle trwa weryfikacja podróżnych.

Pomimo braku obowiązku wizowego, może się zdarzyć, że obywatelowi Polski zostanie odmówiony wjazd na teren USA bez określonych z góry przyczyn, dlatego nie powinno się ryzykować lotu bez akceptacji w ESTA. Jest ona ważna przez 2 lata, dlatego najlepiej postarać się o nią jak najwcześniej. Wszystkie dane podczas rejestracji muszą zgadzać się z paszportem, dlatego w przypadku jego wymiany, konieczne jest złożenie nowego wniosku.

Nie ma konieczności wykonywania obowiązkowych szczepień, a polski MSZ nie wydał ostrzeżeń dotyczących podróżowania po kraju.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Tampy (FL) znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Tampy (FL) mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Tampy (FL) mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Tampy (FL)?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Tampy (FL) obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Tampie (FL)

Popularne linie latające do Tampy (FL)

Floryda to jeden z najbardziej słonecznych i gorących stanów w USA. Loty do Tampy pozwalają na pobyt właśnie w tej okolicy. Amerykańskie filmy pokazują, jak wygląda Floryda: tłumy turystów, piękne plaże, palmy – zupełnie jak na tropikalnej wyspie lub w gorącym afrykańskim kraju. Warto korzystać z możliwości, które oferuje nam zawrotny rozwój lotnictwa i turystyki. Szczególnie, że bilety do Tampa nie kosztują już kilkanaście tysięcy, jak było to jeszcze kilka lat temu. Obecnie ceny znacząco się obniżyły ze względu na popularyzację latania. Linie lotnicze oferują loty do coraz to nowych miejsc docelowych, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Coraz więcej osób przekonuje się do podróży samolotem. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji i nie zarezerwować pobytu w USA? Tanie loty do Tampy na pewno nam w tym pomogą i pozwolą zaoszczędzić nieco gotówki na nocleg lub pamiątki.

Tablica lotów: Tampa (FL)

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tampie (FL)

Znajdź nocleg w Tampie (FL)