Menu

Nur-Sułtan loty - Tanie loty do Nur-Sułtan

Pokaż filtry

Nur-Sułtan

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: kazachski, rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +6
  Waluta: Tenge (KZT)

 • Prawdziwy Kazachstan

  Jeśli chcesz zobaczyć, jak naprawdę żyje się w Kazachstanie, nie zatrzymuj się w stolicy zbyt długo. Ogromne, nowoczesne biurowce są raczej odzwierciedleniem marzeń Kazachów niż rzeczywistością. 

 • Pałac prezydencki

  To kwintesencja gustu, jaki panuje w Astanie. Budynek ma być duży, bogato zdobiony i przytłaczać swoją majestatycznością. Podobno pałac prezydencki wzorowany był na Białym Domu.

 • Ziemia Dziewicza

  Step w pola uprawne zaczął zmieniać się w latach 60., gdy Chruszczow ogłosił program Ziem Dziewiczych, zgodnie z którym miały tu powstać pola pszenicy.

Bezpośrednie loty do Astany

Podróż z Polski do Kazachstanu nie należy do najkrótszych, ale da się ją pokonać w miarę sprawnie. Kilka popularnych linii lotniczych oferuje połączenia z Kazachstanem, ale tylko polskie linie lotnicze LOT mają w swojej siatce połączeń bezpośrednie loty do Astany z Polski. Taka podróż trwa niecałe 5 godzin.

Loty bezpośrednie do Astany z Polski odbywają się z warszawskiego lotniska. Jeśli chcielibyśmy lecieć LOT-em z innego miasta, gdzie również lata lot, trzeba liczyć się z przesiadką w Warszawie, co znacznie wydłuża czas podróży. Inne linie lotnicze oferują również podróże z jedną przesiadką. Całkowity czas lotów z Polski do Astany uzależniony jest od wybranej konfiguracji połączeń.

Przykładowo, Ukraine Airlines mają swojej siatce połączeń loty z Warszawy do Astany z przesiadką w Kijowie. Podróż trwa 8-20 godzin. Szybciej dolecimy Belavią. Trasa, razem z przesiadką w Mińsku, zajmuje 8-14 godzin. Z dłuższą podróżą trzeba liczyć się w Aeroflocie - od 8 do 23 godzin z przesiadką w Moskwie lub podróżując Lufthansa. Trasa z przesiadką we Frankfurcie zajmuje 11-19 godzin.  

Tanie loty do Astany

Zazwyczaj, szukając lotów do Astany, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1000-1300 zł za bilet w dwie strony od osoby. To jednak dość dużo jak na podróż samolotem do Kazachstanu. Warto więc wstrzymać się z kupowaniem takiego biletu i poszukać tańszych lotów do Astany, ponieważ jest to realne. Okazuje się, że przy odrobinie szczęścia możemy znaleźć loty do Astany nawet za 500-700 zł w dwie strony od osoby.

Nie opłaca się natomiast kupowanie biletu w jedną stronę. Ta zasada obowiązuje właściwie we wszystkich liniach lotniczych. Kupując bilet do Astany w dwie strony, zawsze zapłacimy mniej za podróż w jednym kierunku, niż decydując się tylko na połączenie w jedną stronę. Warto mieć to na uwadze i od razu zaplanować podróż powrotną.

Szukając tanich lotów do Astany nie obejdziesz się bez dobrej wyszukiwarki lotów. Siatka lotów bezpośrednich do Astany jest bardzo skromna, dlatego koniecznością jest szukanie lotów z przesiadkami. A te oferuje wiele linii lotniczych. Zbyt wiele, by kłopotać się sprawdzanie oferty każde z nich z osobna.

Jak obniżyć ceny lotów do Kazachstanu?

Każda linia lotnicza co jakiś czas wprowadza promocję na różne połączenia. Czasami dotyczy to całej siatki połączeń, częściej jednak konkretnych tras. Nie sposób być na bieżąco ze wszystkimi ofertami przewoźników, dlatego polując na tanie loty do Astany warto skorzystać z przydatnych narzędzi.

Szczególnie przydatny w takiej sytuacji jest newsletter. Możesz zamówić go na przykład na eSky. Nieustannie przeszukiwać będzie połączenia pomiędzy Polską a Astaną. Gdy cena połączenia będzie wyjątkowo atrakcyjna, dostaniesz powiadomienie na swoją pocztę. Do ciebie należy decyzja, czy kupisz ten lot, ale pamiętaj, że musisz podjąć ją szybko, ponieważ najszybciej wyprzedają się właśnie najtańsze loty.

Pamiętaj również, że kupując bilet w tanich liniach lotniczych oraz u niektórych regularnych przewoźników, w najniższej taryfie może nie przysługiwać ci bagaż rejestrowany. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić na locie do Astany i wydaj jak najmniej na bilet lotniczy, zrezygnuj z dokupowania dodatkowego bagażu.

Kiedy są najtańsze bilety do Astany?

Choć bilety do Astany dostępne są niemal na każdy dzień tygodnia, nie zawsze ich cena będzie cię satysfakcjonować. Aby kupić najtańsze bilety do Kazachstanu, trzeba podejść do tematu rezerwacji biletów w sposób elastyczny. Co to dokładnie oznacza?

Przede wszystkim zostaw sobie jak największe pole manewru. Jeżeli nie musisz rezerwować w  pracy urlopu z dużym wyprzedzeniem, nie rób tego na zapas. Najpierw zarezerwuj lot, który będzie w najniższej cenie. Mając dużą swobodę w zmianie terminu podróży, możesz wybrać lot w najniższej cenie. Porównaj oferty nie tylko tego dnia, który wybrałeś w pierwszej kolejności, ale spójrz także na ofertę połączeń lotniczych do Astany w pobliskich tygodniach.

Zawsze może zdarzyć się tak, że bilety lotnicze znacznie tańsze będą kilka dni wcześniej lub później. Może więc warto wydłużyć nieco urlop i zarezerwować bilet do Astany nie na równych 14, ale na przykład 17 dni, jeśli takie połączenie będzie mniejsza kosztować? To od ciebie tak naprawdę zależy, jak bardzo obniżysz cenę biletu lotniczego.

Sprawdzone wyszukiwarki lotów

Poszukiwanie biletów lotniczych to zawsze duże wyzwanie dla początkujących podróżników. Sprawdzanie ofert linii lotniczych na stronie każdego przewoźnika jest bardzo czasochłonne i pochłania mnóstwo energii. Mało kto ma tyle czasu i cierpliwości, by na własna rękę szukać najtańszych lotów do Astany.

Prawda jest taka, że nie ma bardzo jest sens, by to robić. Okazuje się, że od lat doskonale sprawdzają się wyszukiwarki lotów, które za ciebie przeglądają systemy rezerwacyjne wszystkich linii lotniczych po kolei i pokazują ci dostępne połączenia lotnicze do Astany, poczynając od tych w najniższej cenie.

Zwróć jednak uwagę na to, by wyszukiwarka oprócz tych podstawowych funkcji miała również możliwość modyfikacji wyników wyszukiwania. Na eSky to ty możesz wybrać, z ilu przesiadek ma składać się podróż czy w jakich godzinach samolot ma startować. Dzięki takim zabiegom możesz dostosować wyniki wyszukiwania dokładnie do twoich wymagań.

Oferta linii lotniczych do Kazachstanu

Co ciekawe, nie tylko tanie linie lotnicze oraz regularni przewoźnicy oferują połączenia lotnicze z Kazachstanem. Tanie loty do Astany możesz również znaleźć w liniach czarterowych, choć faktycznie jest to rzadkość. Aby pojawił się w sprzedaży lot czarterowy, musi być spełnionych kilka warunków.

Przede wszystkim, jakieś biuro podróży musi sprzedawać wycieczkę do Astany z wylotem z tego samego lotniska, które tobie odpowiada. Po drugie, na pokładzie samolotu muszą zostać wolne miejsca. Dopiero wtedy linie czarterowe decydują się na sprzedaż wolnych miejscówek.

Nie wiadomo jednak, jak długo linie czarterowe zwlekać będą ze sprzedażą tych biletów lotniczych do Astany. Zdarza się, że bilety na loty czarterowe do Astany pojawiają się na krótko przed wylotem, nawet kilka dni wcześniej. Nie jest to jednak reguła. Korzystając z wyszukiwarki lotów masz okazję przejrzeć aktualną ofertę wszystkich przewoźników.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Nur-Sułtan w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Nur-Sułtan, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Nur-Sułtan mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Nur-Sułtan?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Nur-Sułtan obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Nur-Sułtan

Przejdź do lotniska

Popularne linie latające do Nur-Sułtan

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Nur-Sułtan

Znajdź nocleg w Nur-Sułtan