Menu

Timiszoara loty - Tanie loty do Timiszoary

Timiszoara

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Latarnie uliczne i konne tramwaje

  Timisoara była drugim na świecie miastem, po Nowym Jorku, w którym pojawiły się elektryczne latarnie na ulicach, a także drugim w Europie, które wprowadziło konne tramwaje.

 • Centrum kultury

  Timisoara w 2016 roku została wybrana na Europejską Stolicę Kultury na rok 2021. W mieście odbędzie się wtedy mnóstwo koncertów, festiwali i konferencji promujących jego kulturę i historię.

 • Mały Wiedeń

  Architektura Timisoary to połączenie sztuki secesyjnej z budownictwem przywodzącym na myśl epokę Habsburgów. Ze względu na podobieństwo do stolicy Austrii nazywana jest Małym Wiedniem.

Co warto zobaczyć w Timisoarze?

Timisoara, ze względu na dogodne położenie, zawsze pełniła ważną rolę w historii. W jej najnowszej części zapisała się jako "pierwsze wolne miasto", dlatego, że w tym miejscu w grudniu 1989 roku rozpoczął się w Rumunii bunt przeciw reżimowi komunistycznego przywódcy Nicolae Ceaușescu. W wyniku tych wydarzeń, prezydent został obalony. Dziś miasto jest trzecim pod względem ludności miastem Rumunii, stanowi ważny węzeł komunikacyjny i ośrodek przemysłowy, jest także centrum ekonomicznego i kulturalnego życia zachodniej części kraju.

Architektura Timisoary to mieszanka Art Nouveau oraz stylu charakterystycznego dla epoki Habsburgów. Zbudowana jest wokół pięknych, miejskich placów, parków i ogrodów. Im bliżej centrum miasta się znajdujemy, tym większe wrażenie wywiera. Warto odwiedzić dzielnicę fabryczną, z wyjątkowymi budynkami, które niestety lata świetności mają już za sobą, jednak jeśli zechcemy, z pewnością dostrzeżemy w nich prawdziwe piękno. Timisoara jest miastem akademickim, co można odczuć na każdym kroku. Czuć w nim pozytywną energię, codziennie dzieje się coś ciekawego, niezależnie od tego, czy jest weekend, czy środek tygodnia.

Jest to miasto wielokulturowe, mieszkają w nim mniejszości niemieckie, węgierskie czy serbskie, znajdują się tam też instytucje kultury, szerzące wiedzę na temat tych narodowości. Podczas wizyty w Timisoarze, tak jak i w pozostałych częściach Rumunii, warto spróbować tamtejszych win, których produkcja ma tam wielowiekową tradycję. Rumuńskie winnice znane są na całym świecie, a rozsiane są po całym kraju, od Morza Czarnego, przez wyżyny aż do Karpat.

Polecamy także zwrócić uwagę na sztukę uliczną w Timisoarze, na budynkach i mostach podziwiać można mnóstwo murali i grafik, którym poświęcono nawet międzynarodowy festiwal. Z pewnością jest to zatem miasto niedoceniane, które warto wpisać na swoją listę miejsc godnych odwiedzenia.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Timiszoary w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Timiszoary, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Timiszoary mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Timiszoary?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Timiszoary obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Timiszoarze

Popularne linie latające do Timiszoary

Loty do Timișoar są coraz popularniejsze wśród turystów. Coraz częściej wybieramy kraje takie jak Rumunia, Bułgaria czy Armenia w zastępstwie za Włochy czy Hiszpanię, które znamy już na pamięć. Chcemy nowości i niespodzianek, a to mogą nam zapewnić tylko państwa, w których jeszcze nie byliśmy. Odległość z Polski do Rumunii jest większa niż np. do Włoch, ale osoby, które miały okazję być m.in. w Timișoar mówią, że warto. Bilety lotnicze do Timișoar kupili tak, jak większość podróżnych – przez Internet. Tak jak wielu innych, na początku trochę się obawiali, czy będzie bezpiecznie, czy wakacje będą udane itd. Jednak po urlopie jednogłośnie stwierdzili, że było warto. Dzisiaj wielu turystów stoi przed dylematem, gdzie lecieć na wakacje. Odpowiedź brzmi: do Rumunii! Jeśli nie masz pieniędzy na opcję all inclusive, nie martw się – tanie loty do Timișoar również pozwolą Ci na udany wypoczynek.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Timiszoarze

Znajdź nocleg w Timiszoarze