Menu

Oskemen loty - Tanie loty do Oskemenu

Pokaż filtry

Oskemen

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: kazachski, rosyjski
  Strefa czasowa: UTC +6
  Waluta: Tenge (KZT)

 • Laboratoria

  Oskemen jest ważnym ośrodkiem w branży metalurgicznej. Dzięki łatwemu dostępowi do ołowiu, cynku, tytanu czy magnezu, powstały tu laboratoria i instytuty badawcze.

 • Miasto wielu wyznań

  W Oskemen żyją wyznawcy 15 religii, głównie chrześcijanie, muzułmanie, prawosławni i protestanci. Jest tu ponad dwadzieścia budynków religijnych i świątyń.

 • Khalifa Altai

  Przy ulicy Satpayeva wybudowano trzeci największy meczet w całym Kazachstanie. Khalifa Altai mieści trzy tysiące wiernych. Urzeka nowoczesnymi zdobieniami nawiązującymi do najlepszych tradycyjnych wzorców.

Co warto zobaczyć w Oskemen?

Jako pierwszy powstał tu w 1720 roku rosyjski fort Ust-Kamenogorsk. Z czasem militarne przeznaczenie zmieniło się jednak na rzecz handlu. Prawa miejskie uzyskało w 1868 roku, a niedługo po tym miejscowość stała się ważnym ośrodkiem handlowym, w którym zbiegały się interesy carskiej Rosji, Mongolii i Chin.  

W 2015 roku w mieście otwarto najpiękniejszą ozdobę Oskemen – fontannę, która za dnia nie wyróżnia się niczym szczególnym. Wieczorami jednak zachwyca – trzy strumienie wody, sięgające nawet 40 m wysokości, tańczą w rytm muzyki. Niezwykłemu spektaklowi towarzyszą również kolorowe światła.

Będąc w Oskemen, wybierz się do Etno wioski – parku etnograficznego, otwartego w 2010 roku. Zobaczysz tu prawdziwą mieszankę kulturową – region zamieszkują do dzisiaj reprezentanci ponad stu grup etnicznych. W wiosce zobaczysz domy, ich wyposażenie i poznasz tradycje typowe dla przedstawicieli różnych grup.

Twoim ulubionym materiałem jest drewno? Nie możesz przegapić Domu Rzemiosł Ludowych przy  ulicy Krasina. W trzypiętrowym zamku wszystko jest zrobione z tego szlachetnego surowca. Każdy mebel jest dziełem sztuki. I nie ma dwóch jednakowych. Z myślą o turystach tutejsi snycerze wyrabiają mniejsze przedmioty, które można kupić jako pamiątkę lub prezent dla bliskich.

Najromantyczniejsze miejsce w Oskemen to z pewnością Aleja Zakochanych, prowadząca przez park od ulicy Novatorov do mostu na rzece Irtysz. Trasę zdobią rzeźby nawiązujące do tematyki miłosnej, ot, choćby rzeźba mężczyzny siedzącego na ławce z gitarą i wygrywającego miłosne ballady. Roztacza się stąd piękny widok na rzekę.

Jeśli podróżujesz z dzieckiem, nie przegapcie wizyty w parku Metallurg, który znajduje się u zbiegu ulicy Vinogradova i Alei Niepodległości. Jeden z najstarszych parków rozrywki w tej części Kazachstanu pełen jest atrakcji dostosowanych do dzieci w każdym wieku, a także rodziców. Zwróć uwagę na małą architekturę - to wszystko pozostałości po czasach sowieckich.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Oskemenu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Oskemenu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Oskemenu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Oskemenu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Oskemenu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Oskemenie

Popularne linie latające do Oskemenu

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Oskemenie

Znajdź nocleg w Oskemenie