Menu

Vigo loty - Tanie loty do Vigo

Pokaż filtry

Vigo

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Deszcz

  Według statystyk, okolica Vigo to jedno z najbardziej deszczowych miejsc na Półwyspie Iberyjskim. Najmniej opadów odnotowuje się od czerwca do września, najlepiej właśnie wtedy zaplanować tu pobyt.

 • Nowoczesna sztuka

  Muzeum Sztuki Współczesnej, czyli Museo de Arte Contemporanea de Vigo, znajduje się przy Rua de Principe 54. Zobaczysz tu nie tylko wystawy malarstwa czy rzeźby, ale również mody i designu.

 • Transport

  Gmina Vigo podzielona jest 9 dzielnic i okręgów, nie wszystkie są ciekawe z turystycznego punktu widzenia. Oczywiście, najwygodniej podróżuje się pomiędzy nimi taksówkami, ale w mieście działa świetnie rozwinięta sieć autobusowa.

Co warto zobaczyć w Vigo?

Portowe miasto w hiszpańskiej Galicji, jedno z największych w regionie, liczy blisko 300 tys. mieszkańców. W początkach średniowiecza w tym miejscu istniała celtycka wioska. Vigo było wtedy na tyle małą osadą, że nie wspominano o niej zbyt często w ówczesnych kronikach i spisach. Na łamach ksiąg pojawia się dopiero w XV wieku.

Najpiękniejszy widok na miasto rozpościera się z położonego na wzgórzu Parque do Castro, chwilę drogi spacerem na południe od centrum Starego Miasta. Jeśli lubisz romantyczne widoki, wybierz się tu wieczorem, by podziwiać zachód słońca chowającego się w oceanie. Na terenie parku znajduje się również Castro de Vigo, skansen otoczony ogrodzeniem. Jest to częściowo zrekonstruowana, przedromańska wioska z chatami krytymi strzechą, pochodzącymi z II wieku p.n.e. Po obiekcie oprowadza przewodnik i arecholog.

W lutym odbywa się tu jedna z najważniejszych imprez w Galicji, Carnival de Vigo. Mieszkańcy przebierają się w barwne stroje, tańczą i śpiewają, na ulicach można zjeść najlepsze lokalne naleśniki. Z kolei w maju w Starym Mieście świętuje się nadejście wiosny. Jest galicyjska muzyka, zespoły folklorystyczne, stoiska z jedzeniem, lokalnym rękodziełem i kwiatami. 24 czerwca natomiast, w najdłuższy dzień roku, na plażach celebrowane jest święto ognia. A 31 października, gdy w wielu miejscach na świecie obchodzi się Halloween, w Vigo świętuje się dawny celtycki Nowy Rok. Co ciekawe, jednym z atrybutów święta są wydrążone dynie z umieszczonymi w środku świecami.  

Szukasz najlepszej plaży w okolicy Vigo? Wybierz się na Praia de Samil, położona ok. 5 km na południowy zachód od centrum miasta. Piaszczysta plaża rozciąga się na długości 1,2 km, ma długa promenadę i wspaniały widok na Illas Cies. Nie musisz łapać taksówki, przez cały dzień kursuje tu kilka miejskich autobusów. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Vigo znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Vigo, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Vigo mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Vigo?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Vigo obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Vigo

Popularne linie latające do Vigo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Vigo

Znajdź nocleg w Vigo