Menu

Vaxjo loty - Tanie loty do Vaxjo

Vaxjo

Z miłości do natury. Turystyczne loty do Vaxjo

Vaxjo jest niedużym miastem położonym w południowej Szwecji, a dokładniej w Smalandii, jednej z dwudziestu pięciu prowincji tego państwa. To, co wyróżnia Vaxjo to zieleń, cisza i spokój. Smalandia kojarzy się z czymś małym nawet w języku polskim i choć rzeczywiście wyraz „sma” ze szwedzkiego oznacza słowo „mały”, cała Smalandia nie jest wcale taka mała! Ze względu na warunki, panujące w Vaxjo oraz przyrodę, loty do Vaxjo są naprawdę popularne. Uważa się go nawet za jedno z popularniejszych miast turystycznych w Szwecji. Co zatem można zobaczyć, będąc w Vaxjo? Ile trwa podróż i czy można znaleźć tanie bilety do Vaxjo w Internecie?

Wyszukiwarka lotów do Vaxjo

Tanich lotów do Vaxjo możemy szukać poprzez wyszukiwarkę lotów. Korzystając np. z wyszukiwarki eSky, możemy znaleźć nie tylko najbardziej atrakcyjny dla nas lot do tego miasta, ale także od razu znaleźć hotel, w którym zatrzymamy się na wakacje. Jak wiadomo, szukanie odpowiedniego miejsca do spania nie jest zbyt łatwe, zwłaszcza lecąc do kraju, w którym nie znamy praktycznie w ogóle języka. Dzięki eSky zabukujemy nie tylko hotel, ale także wykupimy dodatkowe ubezpieczenie lub wypożyczymy samochód na miejscu pobytu. Wypożyczenie auta umożliwi nam sprawniejsze poruszanie się nie tylko po Vaxjo, lecz także po całej Smalandii. Czy możemy zarezerwować tanie bilety do Vaxjo? Tak, jednak pamiętajmy, aby dokonać tego odpowiednio wcześnie. Jeśli będziemy zwlekać, ceny z pewnością będą wyższe. Najlepiej jest rezerwować bilety z wyprzedzeniem, mniej więcej miesięcznym.

Bezpośredni lot do Vaxjo

Niestety, lecąc z Polski, nie możemy liczyć na bezpośredni lot do Vaxjo. Sama podróż nie jest jednak długa. Korzystając z głównych lotnisk w Polsce, możemy dolecieć np. do Amsterdamu i przesiąść się tam na bezpośredni lot. Przelot do Amsterdamu trwa około 2 godziny, natomiast z Amsterdamu do Vaxjo również mniej więcej tyle. Wydłużyć może się nam sam pobyt na lotnisku, wtedy jednak warto skorzystać z usług restauracji, zjeść posiłek, napić się herbaty lub kawy lub skorzystać z oferty sklepów wolnocłowych. Możemy także wykupić nocleg w hotelu w Amsterdamie i przedłużyć sobie tam pobyt. Sam lot do Vaxjo z Amsterdamu powinien nam upłynąć dosyć szybko. Nie musimy zabierać ze sobą książek czy innych rzeczy, np. potrzebnych do spania w samolocie. Jeśli jednak lecimy z małym dzieckiem, warto zabrać mu zabawki lub przedmioty, które odciągną jego uwagę od lotu. Lądujemy w porcie lotniczym Vaxjo-Smaland, które leży nieopodal centrum tego miasteczka, gdyż jedynie 10 km dalej. Port lotniczy w Vaxjo obsługuje tanie przeloty, można tam także od razu przesiąść się do komunikacji miejskiej lub skorzystać jeszcze z restauracji, barów, a nawet darmowego Wi-Fi! W tym miejscu rozpoczynamy przygodę turystyczną w Vaxjo.

Jak spakować się na wakacje do Vaxjo?

Zanim jednak polecimy tanim lotem do Vaxjo, musimy spakować bagaż. Pamiętajmy, aby sprawdzić, ile nasz przewoźnik pozwala nam zabrać do samolotu. Jeżeli mamy wykupiony lot z bagażem rejestrowanym, z pewnością możemy spakować około 20 kg do bagażu, który nadajemy przy odprawie. Jednak, jeśli lecimy tylko z walizką podręczną, musimy liczyć się z tym, że możemy zabrać mniej więcej 10 kg. Wszystko jednak można sprawdzić bezpośrednio u przewoźnika. Jak zatem się spakować na wakacje do Vaxjo? W mieście tym, jak zresztą w całej Szwecji, nie ma mocnych upałów. Mimo to lecąc w sezonie letnim, możemy spodziewać się w miarę wysokich temperatur. Sprawdźmy jednak dokładnie temperaturę i pogodę, jaką zapowiadają na nasz urlop. Jeśli natomiast wybieramy się do Vaxjo np. na Święta Bożonarodzeniowe, zabierzmy naprawdę ciepłe rzeczy. W Vaxjo bywa w zimie chłodno, a nawet dosyć mroźno! Gruby sweter, kurtka i czapka z pewnością się przydadzą!

Turystycznie po Vaxjo

Smalandia jest naprawdę przepiękna! Tu człowiek czuje się zachęcony do spaceru lub do przejażdżki rowerowej po okolicy. To, co przyciąga turystów nie tylko do Smalandii, ale też Vaxjo to dużo atrakcyjniejsze ceny niż np. w Sztokholmie lub w innych częściach Szwecji. Bez problemu wypoczniemy tam przez tydzień lub dwa bez nadszarpnięcia naszego budżetu! Miasto Vaxjo ulokowane jest blisko jeziora, wokół parków, wielu tamtejszych mieszkańców żyje w zgodzie z naturą, co także udziela się oczywiście turystom. Planując tani lot do Vaxjo, warto od razu zarezerwować sobie czas na to, by zwiedzić tamtejszą katedrę. Co ciekawe, w środku katedry znajduje się także kawiarnia! Można zatem podczas oglądania zabytku usiąść i wypocząć na kawie. Gdy natomiast udamy się około 8 km od centrum miasta, dojrzymy ruiny zamku Kronoberg. W dawnych czasach zamek ten był jedną z popularniejszych fortyfikacji całej Szwecji. Gdy natomiast lubimy sport i jazdę na rowerze, możemy skorzystać z trasy rowerowej wokół jeziora Asnen. Niebywałe, że, aby przejechać całą tę ścieżkę, musimy pokonać aż 140 km! Jeśli zdecydujemy się także na lot do Vaxjo, koniecznie odwiedźmy las, w którym mieści się tzw. Cmentarz Starych Samochodów (Kyrko Mosse Car Cemetery). Niezwykle urokliwy las w pobliżu Ryd mieści wraki niemalże 140 pojazdów. Las ten zwabia turystów z dalekich państw. Zardzewiałe, pokryte mchem pojazdy to kawał historii, datowany już na 1935 rok. Na cmentarz ten można wejść cały rok, bez opłat. Jeśli zatem planujemy lot do Vaxjo, najlepiej jest wypożyczyć samochód, dzięki niemu będzie się nam o wiele wygodniej podróżowało po mieście. Nie trudno zgadnąć, że w Vaxjo najpiękniej jest jednak latem, kiedy świeci słońce, a wokół jest zielono, to miasto ma wtedy swój urok.

Jeśli planujecie wakacje w Szwecji, koniecznie wybierzcie Vaxjo! Nie dość, że bilety do Vaxjo są niedrogie, to miejscowość naprawdę urokliwa. Jest to typowe miasto turystyczne tak, jak i cała szwedzka Smalandia. Dużo tu zieleni, parków i możliwości do zarówno leniwego spędzenia czasu, jak i aktywnego, sportowego. Jeżeli nie mamy jeszcze planów na to, w jaki sposób spędzić wakacje, być może Vaxjo to dobry wybór. Warto wybrać się w te tereny choćby raz w życiu i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Vaxjo w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Vaxjo, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Vaxjo mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Vaxjo?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Vaxjo obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Vaxjo

Popularne linie latające do Vaxjo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Vaxjo

Znajdź nocleg w Vaxjo