Menu

Gwatemala loty - Tanie loty do Gwatemali

Gwatemala

 • Gwatemala
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -6
  Waluta: Quetzal (GTQ)

 • Szukasz adresu?

  Poruszanie się po ulicach dzisiejszego Ciudad de Guatemala jest dość proste - miasto podzielone jest na 22 strefy, a adresy podawane są razem z informacją o liczbie przecznic od skrzyżowania.

 • Ile pięter ma budynek

  Z powodu ukształtowania terenu i bliskości lotniska, wysokość budynków jest limitowana - w strefie 10 nie mogą być wyższe niż 60 m, a w odleglejszej strefie 1 mogą mierzyć do 95 m.

 • Potężna mapa

  Aby zobaczyć, jak dzisiaj wygląda kraj, zajrzyj do parku Minevra w 2 strefie, gdzie znajduje się ogromna refielowa mapa Gwatemali, wykonana w skali 1:10 000.

Co warto zobaczyć w Guatemala City?

Pierwsze miasto, Kaminaljuyu, wybudowali w tym miejscu ok. 1500 roku p.n.e. Majowie. Na fali europejskich podbojów w 1775 roku konkwistadorzy założyli tu stolicę kraju.

Najpiękniejsze obiekty znajdują się oczywiście w najstarszej części miasta - to strefa 1. Są tu Narodowy Pałac Kultury z lat 40., błyszczący mosiądzem i polerowanym drewnem, budynek Kongresu, Biblioteka Narodowa czy stary Park Centralny, w którym spotkasz sprzedawców lodów, czyścicieli butów, a nawet polityków organizujących spotkania z wyborcami w plenerze. Pamiątki z Gwatemali kupisz na targowisku na tyłach kościoła w centrum. Na szczególna uwagę zasługują chusty i szale w tradycyjne wzory. Pamiętaj, by się targować!

Niesamowita podróż do przeszłości? Fragmenty historycznego miasta Majów, Kaminaljuyu, znajdują się na równinie w południowo-zachodniej części dzisiejszego miasta Gwatemala, w strefie 7. Ówcześni parali się rolnictwem - wiadomo, że z jeziora Miraflores woda na pola była sprowadzana dwoma kamiennymi kanałami. Na zabudowę miasta składało się ok. 200 kopców z ziemi o wysokości kilkunastu metrów, na których wznoszono drewniano-gliniane budowle kryte strzechą. Miasto zostało porzucone przez mieszkańców ok. 900 roku n.e. Badaczom do dzisiaj nie udało się ustalić, dlaczego tak się stało.

Szaloną noc w kasynie zaplanuj w strefie 10, czyli dzielnicy zwanej Zona Viva. To również najciekawsze miejsce na nocne podboje. Dzielnica słynie z najlepszych barów, restauracji i dyskotek w mieście. Tradycyjną kuchnię serwują w Casa Chapina przy 1 Avenida. Warto też zajrzeć do 4 strefy, gdzie przy Ruta 3 znajduje się El Príncipe Gris, bar, w którym skosztujesz doskonałych lokalnych piw rzemieślniczych. Do zestawu polecamy tutejsze kiełbaski.

Z kolei najlepszy obiad w gwatemalskim stylu dostaniesz w La Esquina przy Ruta 2 w 4 strefie. Serwują tu doskonałe taco z tortillą z niebieskiej kukurydzy, ananasem, chili, wieprzowiną oraz pikantnym sosem.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Gwatemali w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Gwatemali, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Gwatemali mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Gwatemali?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Gwatemali obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające do Gwatemali