Menu

Kajmany loty - Tanie loty na Kajmany

Kajmany

 • George Town
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Dolar kajmański (KYD)

 • Pozdrowienia z piekła

  Na Wielkim Kajmanie warto wybrać się do miejsca zwanego Hell. Znajdują się tu czarne wulkaniczne skały, które przywodzą na myśl piekło. Można wysłać stąd pocztówkę!

 • Pirackie święto

  Jak przystało na potomków piratów, mieszkańcy George Town w październiku obchodzą Tydzień Piracki. Odbywają się wtedy zabawy na ulicach i pokazy historyczne.

 • Co na pamiątkę?

  Na Kajmanach warto kupić wyroby z muszli, drewniane rzeźby oraz biżuterię z kajmanitu. Dla foodies wybierz pikantny sos paprykowy, lokalny miód lub rum Tortura.

Co warto zobaczyć w George Town?

Raj dla nurków

Położone na wyspie Wielki Kajman George Town jest stolicą Kajmanów, czyli brytyjskiego terytorium zamorskiego. Miasto, mimo że jest stosunkowo niewielkie, stanowi centrum finansowe znane na całym świecie jako lokalizacja ponad 300 filii banków typu offshore. Największymi atrakcjami wyspy są jednak piękne plaże, lazurowe morze oraz piękne rafy koralowe, które zachęcają do nurkowania.

Kajmany odkryte zostały w 1503 roku, gdy dotarł tu Krzysztof Kolumb. Nazwane zostały Tortugas ze względu na bardzo dużą populację żółwi w tym rejonie. Współczesna nazwa nawiązuje do hiszpańskiego słowa caimán, oznaczającego krokodyla. Trudno się dziwić - to właśnie natura jest główną atrakcją turystyczną tych zupełnie płaskich wysp, których najwyższy szczyt ma tylko niewiele ponad 40 m n.p.m. Dzięki rozległym rafom koralowym wyspy niegdyś były kryjówką dla piratów. Do dziś na Kajamanch żyją ich potomkowie oraz istnieje wiele legend związanych z miejscem ukrycia zrabowanych przez nich skarbów.

George Town jest bazą dla niemal 80 tys. nurków, którzy każdego roku przybywają z całego świata, by podziwiać niespotykane ilości zwierząt morskich (np. płaszczki, rekiny rafowe, barakudy, langusty czy żółwie), a także nieskażone piękno raf. Najczęściej odwiedzane miejsca to: park narodowy Bloody Bay Wall Marine Park, gdzie można nurkować nawet kilkaset metrów w głąb, oraz Stingray City z niezliczoną ilością płaszczek. W samym mieście można wybrać się do Muzeum Narodowego Kajmanów oraz na replikę okrętu „Nina”, którym do brzegu wyspy przybił Kolumba. Must see jest plaża o białym piasku 7 Miles Beach, uznana za jedną z najpiękniejszych na świecie oraz Boatswain's Beach (dawniej Cayman Turtle Farm), czyli olbrzymi park morski.

Co zjeść w tym rejonie? W kuchni Kajmanów wyczuwalne są silne wpływy angielskie oraz karaibskie, a podstawę dań stanowią przeważnie ryby, owoce morza (małże) oraz żółwie. Ceny w restauracjach wahają się od 10-30 dolarów za osobę, można jednak znaleźć tańsze miejsca, np. bary przy plażach. Jednym z takich miejsc jest słynny wśród nurków bar Rackams. W poszukiwaniu owoców morza warto wybrać się do Deckers Caribbean Inspired Grill, Da Fish Shack i The Lobster Pot.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do na Kajmany w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty na Kajmany, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty na Kajmany mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty na Kajmany?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty na Kajmany obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające na Kajmany