Menu

Senegal loty - Tanie loty do Senegalu

Senegal

 • Dakar
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC +0
  Waluta: Frank CFA (XOF)

 • Mamelle

  Termin ten stosuje się w języku francuskim na określenie kobiecych piersi. Nazwę taką noszą również dwa bliźniacze wzgórza, które znajdują się na terenie Dakaru. Wyższe ma 105 m wysokości, ale wyróżnia się na tle płaskiego krajobrazu.

 • Najwyższy pomnik w Afryce

  Afrykański Pomnik Renesansu mierzy 49 m. Wybudowano go w 2006 roku za 27 mln dolarów. Statua spotkała się z falą krytyki - nie dość, że wydano na pomnik sporo pieniędzy, to twarze postaci przypominają te z kreskówek.

 • Wielki Meczet

  Jeden z najważniejszych budynków religijnych w Dakarze został wzniesiony w 1964 roku przez Hassana II, króla Maroka oraz Leopolda Sedara Senghora, prezydenta Senegalu. Minaret meczetu sięga 67 m.

Co warto zobaczyć w Dakarze?

Stolicę Senegalu zamieszkuje dzisiaj blisko 3 mln ludzi. Oficjalnie miasto założyli tu w 1857 roku Francuzi, ale już od XVI wieku w okolicy dzisiejszego Dakaru istniało coś w rodzaju centrum handlu niewolnikami, kierowane przez Portugalczyków. Niewolnicy wywożeni byli głównie jako tania siła robocza do Nowego Świata.

Na najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Afryki, w pobliżu Cap Vert, w 1864 roku wybudowano latarnie morską Les Mamelles. Zaliczana jest do największych latarni morskich na świecie. Jest cała biała, mierzy 16 m wysokości. Na parterze umieszczono generator i system awaryjnego zasilania. Na drugim piętrze jest pokój obserwacyjny, w którym w nocy pracują latarnicy. Lampa latarni ma 1000 W, błyska białym światłem co 5 sekund na wysokości 120 m. Dale jej to zasięg 31 mil morskich, jeden z największych u wybrzeży Afryki. Wycieczki oprowadzają latarnicy, którzy najlepiej znają się na rzeczy.

Jednym z najlepszych muzeów w Senegalu jest znajdujące się w Dakarze Musee Theodore Monod. Poznasz tu sztukę i kulturę niemal całej Afryki dzięki blisko 10 tys. eksponatów. Jeśli będziesz mieć szczęście, zobaczysz na żywo pokaz w maskach pochodzących z różnych części kontynentu i dowiesz się, czym różnią się od siebie poszczególne ludy.

Jeśli chcesz poznać najlepszych senegalskich artystów, koniecznie zajrzyj do Village des Arts. ABy tu trafić, kieruj się w stronę Route de Yoff. To tutaj uznani artyści tworzą i prezentują swoje dzieła. W tutejszej galerii możesz kupić malowidła oraz rzeźby.

Jeśli zmęczy cię zgiełk senegalskiej stolicy, wytchnienie znajdziesz na wyspie Ile de N’Gor. Rejsy odbywają się przez cały dzień mniej więcej co godzinę. Podróż trwa 10 minut. Jest tu kilka spokojnych plaż od strony zatoki oraz doskonałe warunki do surfowania i uprawiania sportów wodnych wymagających fal na północnym wybrzeżu. Możesz z powodzeniem spędzić tu cały dzień, w przerwie od plażowania jedząc doskonałe lokalne dania w nadmorskich knajpkach. Jest tu również kilka pensjonatów, ale ceny noclegów bywają zawrotne.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Senegalu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Senegalu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Senegalu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Senegalu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Senegalu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające do Senegalu