Menu

Wyloty - Loty z Adana Sakirpasa

Sakirpasa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Na urlop

  Adana jest najcieplejszym miastem w Turcji z nasłonecznieniem przekraczającym aż 300 dni w roku. Jeżeli chcesz uniknąć upałów, wybierz się tutaj w okresie od początku maja do połowy czerwca.

 • Bądź jak Bond

  60 kilometrów na północny-zachód od centrum Adany znajduje się zabytkowy kamienny wiadukt kolejowy Varda Köprüsü. Ta spektakularna budowla może zaciekawić zwłaszcza fanów Jamesa Bonda, bowiem pojawiła się w filmie „Skyfall”.

 • Nad morze

  Jeżeli planujesz dzień plażowania, wybierz się do oddalonych o godzinę drogi samochodem nadmorskich miejscowości Karataş czy Yumurtalik lub… nad niezwykle przejrzyste sztuczne jezioro Seyhan Dam w północnej części Adany.

Co ciekawego zobaczyć w Adanie?

Licząca ponad 1,6 miliona mieszkańców Adana jest jednym z największych miast Turcji i zarazem najstarszą stale zamieszkałą metropolią świata. Chociaż współcześnie wydaje się nowoczesnym miastem, turystów przyciąga m.in. swoimi starożytnymi korzeniami oraz historią.

Główną atrakcją miasta jest meczet Sabanci Merkez Camii, który onieśmiela swoimi rozmiarami oraz przepychem. W tym współczesnym, bo oddanym do użytku w 2008 roku, budynku jednorazowo zmieści się aż 20 tys. ludzi. Miejsce to warto odwiedzić zarówno w dzień, by podziwiać kunszt zdobień, jak i w nocy, gdy pięknie podświetlonych jest jego sześć minaretów. Otacza go niezwykle zadbana, liczącą 33 hektary powierzchni zielona przestrzeń nazywana Central Parkiem, tj. po turecku Merkez Park. To ulubione miejsce szukających ochłody podczas upałów mieszkańców Adany.

Budowlą, którą koniecznie trzeba zobaczyć w centrum, jest również pochodzący z okresu starożytnego Rzymu kamienny most Taşköprü nad rzeką Seyhan. Do 2007 roku jeździły po nim samochody, obecnie ruch kołowy został tam wstrzymany. W starej części Adany dominują ciasne uliczki, przy których zlokalizowane są liczne meczety. Wśród nich wymienić trzeba Ulu Camii, czyli wielki meczet z górująca nad okolicą 32-metrową, najwyższą w Turcji wieżą zegarową, a także Ağca Camii – najstarszą świątynię Adany. Okolica ta słynie z handlu, dlatego znajdziesz tam również liczne bazary, sklepiki czy stoiska sprzedawców.

Adana może pochwalić się najlepszym przepisem na kebab w Turcji. Adana kebab, czyli Adana Kebabı lub Kıyma Kebabı to siekane pikantnie przyprawione mięso jagnięce opiekane na szpadkach, które podawane jest z dodatkiem grillowanych warzyw na pidzie, czyli rodzaju placka przypominającego pizzę formowanego w łódkę. Gdzie można zjeść naprawdę dobrze? Na pewno w barze Kazım Büfe przy ulicy Cemalpaşa Mahallesi, w Birbiçer Kebap Salonu przy ulicy Hanedan Mahallesi oraz w Kebapçı Şeyhmus przy Tepebağ Mahallesi. Jeżeli lubisz eksperymentować, poproś o şalgam, czyli napój ze sfermentowanej czarnej marchwi. Gdy przyjdzie ci ochota na deser, koniecznie zamów chałwę – wszak ta turecka uchodzi za najlepszą na świecie.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Adana Sakirpasa w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Adana Sakirpasa, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Adana Sakirpasa mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Adana Sakirpasa?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Adana Sakirpasa obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Adana Sakirpasa