Menu

Wyloty - Loty z Amsterdam Schiphol

Schiphol

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niderlandzki, fryzyjski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Karta miejska

  I amsterdam City Card to miejska karta, dzięki której skorzystamy z miejskich atrakcji i przejazdów komunikacją miejską ze zniżkami. To duże udogodnienie dla osób, które zamierzają zwiedzać miasto i sporo poruszać się po nim, nie używając roweru. Kartę możemy wykupić na 24, 48 lub 72 godziny.

 • Rowerowy Amsterdam

  Amsterdam to miasto przyjazne rowerom. Wypożyczenie lub zakup jednośladu nie stanowi tu problemu. Warto jednak mieć na uwadze, że jazda rowerem w Amsterdamie różni się od jazdy w innych miastach na świecie. Z powodu dużego ruchu należy przestrzegać wszystkich przepisów, zwracać uwagę na światła i nie zastawiać dróg rowerowych!

 • Muzeum van Gogha

  Muzeum van Gogha, poświęcone twórczości jednego z najbardziej znanych malarzy w historii, należy do najczęściej odwiedzanych muzeów w mieście. To tu znajduje się ponad 200 obrazów, rysunków oraz listów, tworzące największą na świecie kolekcję prac słynnego artysty.

Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Zlokalizowany w prowincji Holandia Północna, Amsterdam jest konstytucyjną stolicą i największym miastem kraju. Liczący prawie milion sto tysięcy mieszkańców, znajduje się na piątym miejscu w rankingu najczęściej odwiedzanych miast, a jego atrakcje (oprócz słynnych kanałów, polecamy także muzea!) przyciągają ponad 4 miliony turystów rocznie.

Co robić w Amsterdamie?

Rejs kanałem: chociaż miasto słynie z ograniczenia ruchu samochodowego i swojej przyjazności dla pieszych, to najłatwiej i najszybciej poznać jego topografię w trakcie rejsu kanałami miasta. Podróż trwa godzinę i oprócz bycia świetnym wstępem do zapoznania się z Amsterdamem, obfituje w niesamowite widoki.

Przejażdżka rowerem: rowery to jedno z najbardziej oczywistych skojarzeń, kiedy mówimy o Amsterdamie. Powszechność jednośladów na ulicach miasta to nie mit, ani chwyt miejskich speców od marketingu. Z rowerów korzystają nie tylko turyści, ale też mieszkańcy miasta – według statystyk Amsterdam posiada największy odsetek rowerzystów wśród najbardziej znaczących metropolii świata!

Co warto odwiedzić?

Punktem obowiązkowym wycieczki do Amsterdamu jest Muzeum van Gogha. To tu mieści się okazała kolekcja prac i listów chyba najsłynniejszego z holenderskich malarzy. Innym miejscem, którego nie sposób pominąć, jest plac Dam. To serce Amsterdamu, plac otoczony reprezentacyjnymi budynkami, na którym organizowane są najważniejsze imprezy i miejskie festiwale. Targ kwiatowy to kolejne miejsce, które musi znaleźć się na trasie wycieczki. W końcu Holandia to kraj tulipanów, a te kwiaty są obok rowerów i sera jednym z jej symboli!

Czego spróbować?

Sery: Holandia słynie ze swoich serów, więc podróż do Amsterdamu jest świetną okazją, by spróbować tych przysmaków. Warto na początek spróbować najbardziej znanych gatunków: Edam i Gouda.

Rijstaffel: popularny „stół ryżowy” jest pozostałością po czasach kolonialnych i potrawą charakterystyczną dla Holandii. To zestaw kilkunastu potraw pochodzących z Dalekiego Wschodu opartych na ryżu i mięsach.

Oliebol: klasyczna holenderska słodka przekąska, spożywana przede wszystkim noc sylwestrową. Oliebollen są smażone na głębokim oleju i nadziewane jabłkami oraz rodzynkami, z wyglądu przypominają nieco pączki.

Jenever: lokalna wariacja na temat ginu, bardzo gęsta i produkowana z melasy. To tradycyjny dla Holandii i belgijskiej Flandrii napój alkoholowy.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Amsterdam Schiphol w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Amsterdam Schiphol, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Amsterdam Schiphol mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Amsterdam Schiphol?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Amsterdam Schiphol obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Amsterdam Schiphol